e-diodon.pl - dobry przykład ;)

tematy odnośnie funkcjonowania forum
Awatar użytkownika
Alchemik
Moderator
Posty: 518
Rejestracja: 2008-05-14, 18:55
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Alchemik »

Ja dorzucę swoje 3 grosze.
Zanim ktokolwiek wypowie się na temat pieniędzy uzyskiwanych od sponsorów czy to przez klub czy przez forum powinien zajrzeć do stowarzyszenia i poznać jego zasadę działania.
Kiedy w 2006 roku stałem się członkiem ŁSAiT sam byłem ciekaw co dzieje się z pieniędzmi, które uzyskujemy od sponsorów. Po 4 latach członkostwa dobrze wiem i uwierzcie mi nie ma możliwości malwersacji chociaż 1 zł. Po pierwsze pieniądze wydaję osoby dla których akwarystyka jest pasją a nie sposobem na zarabianie pieniędzy. Po drugie raz na 2 lata organizowane jest walne zebranie na którym rozlicza się każdego kto wydaje pieniądze i kto ma do nich dostęp. Uwierzcie mi nie ma mowy o jakichkolwiek malwersacjach.

Jak każdy z was wie forum tworzone jest przez osoby dla których akwarystyka to hobby i sposób na życie. Nie mamy pieniędzy na to aby sponsorować konkursy organizowane na forum. Dlatego staramy się szukać sponsorów którzy zakupią i przekażą nam nagrody które będziemy nam bardzo miło oddać dalej dla naszych użytkowników. Jak wiecie my Administratorzy nie możemy uczestniczyć w tych konkursach dlatego wszystko to co robimy robimy dla naszych koleżanek i kolegów z forum. Przykro mi czytać, że ktoś snuje w tym wszystkim intrygę. Mam wrażanie, że dopóki ktoś nie spróbuje rozkręcić takie forum, nie zacznie organizować konkursów i szukać sponsorów nie zrozumie ile pracy jest potrzebne do tego wszystkiego.

Co do samych sponsorów. Wszystkie firmy które są sponsorami Stowarzyszenia i Forum mają podpisane stosowane umowy. Określają one co obie strony oczekują od siebie i na jakich zasadach. Tym samym nie ma mowy o żadnych pieniądzach danych pod stołem. Wątpię aby którykolwiek z Adminów czy Prezesów stowarzyszenia rzucił się na 50 czy 100 zł "łapówki" za podpisanie "lepszej umowy".

Jeśli chodzi o kolegę kinga który "ukrywa" się pod znanym przez wszystkich nickiem, to nie do końca rozumiem o co mu chodzi. Skoro ma jakiś problem z jednym z adminów ma możliwość napisania do innych jest nas 3 i myślę, że ktoś rozwiąże jego problem. Dodatkowo jeśli tak bardzo chce sponsorować nasze forum nic nie stoi na przeszkodzie aby przyszedł we wtorek do Stowarzyszenia i ustalił szczegóły. Wszystko jak dobrze pójdzie odbędzie się w ciągu kilku chwil i każdy będzie zadowolony.
Ostatnio zmieniony 2010-04-14, 19:34 przez Alchemik, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam
Piotr

jabol
Posty: 821
Rejestracja: 2009-08-27, 14:38
Lokalizacja: Łodź

Post autor: jabol »

Alchemik pisze: Skoro ma jakiś problem z jednym z adminów ma możliwość napisania do innych jest nas 3 i myślę, że ktoś rozwiąże jego problem..
ja - prywatnie - moge zasponsorowac dla Kinga karte prepeidowa na kontakt z adminami :) :) :)

aniolekzpazurem
Posty: 10
Rejestracja: 2010-03-31, 22:44
Lokalizacja: łódź

Post autor: aniolekzpazurem »

We wtorki mamy zajęcia niestety wieczorem :-( Choć może jest to jakiś sposób do której godziny trwa to zebranie? Przyjdziemy razem może i pogadamy. ;-) Jeśli chodzi o Kubę przepraszam ;-) za ostre słowa może faktycznie. Jeśli chodzi o nasze nie odpisywanie byliśmy na pogrzebie dziadka w Nowym Mieście nad Pilicą i nie było okazji skorzystać z internetu.
Co do spieszenia się, też nie jest to prawdą przenosimy hodowlę więc mamy sporo pracy na głowie. W dodatku na uczelni też nas nie oszczędzają.
Puki co staramy się ograniczyć nasze kroki do niezbednego minimum.
Czekamy na odpowiedz i nie poganiamy jeśli o nas pamiętacie to super :-)
Ostatnio zmieniony 2010-04-15, 22:35 przez aniolekzpazurem, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy Forum”