250 l [Kwaśne rozlewiska]

Awatar użytkownika
megalomaniacc
Moderator
Posty: 1047
Rejestracja: 2008-06-26, 20:57
Lokalizacja: Łódź

250 l [Kwaśne rozlewiska]

Post autor: megalomaniacc »

Witam,
przedstawiam swoją nową aranżacje, nadal trzymając się konwencji czarnych wód.
Obecna obsada może wzbudzić trochę kontrowersji, być może będzie w tym trochę racji.

Zbiornik zaaranżowany jest na kwaśne, płytkie rozlewiska :)

Start zbiornika: 10-02-2010

:arrow: Zbiornik:
  • 100x50x50
:arrow: Woda (parametrów jeszcze nie mierzyłem) :
  • 100% RO
  • Ph
  • Two
  • Tww
  • NH3
  • NO2
  • NO3
  • PO4
:arrow: Filtr
  • RO
  • Eheim professionel 2226 (od dołu: ceramika, bio - substrat pro II, torf granulowany)
:arrow: Oświetlenie:
  • 30W SALVANIA AQUASTAR (w godzinach 7-19)
  • 30W ARCADIA FRESH WATER (w godzinach 7-19)
  • 39W AQUAMEDIC PLANT GROW + odbłysnik (w godzinach 13-15)
  • 39W SALVANIA AQUASTAR (w godzinach 13-15)
:arrow: Podłoże
  • Piasek kwarcowy
:arrow: Dekoracje
  • Korzenie
  • Lignity
  • Liście dębu i buku
:arrow: Fauna
  • 2x (1+1) Crenicichla regani
  • 6x (2 + 4) Dicrossus filamentosus
  • ? x Carnegiella strigata strigata
  • ? x Thoracocharax stellatus
:arrow: Flora
  • Pistia stratoides
:arrow: Zdjęcia:
  • 11-02-2010
    Obrazek
    Obrazek
Ostatnio zmieniony 2010-03-24, 20:18 przez megalomaniacc, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Incognito
Moderator
Posty: 1738
Rejestracja: 2008-05-23, 11:08
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Incognito »

kup tego glona od king'a i poobsadzaj nim niektóre korzenia - fajnie będzie to wyglądało :D
Aranżacja bardzo podobna do poprzedniej, odszedł jeden duży korzeń, a w jakiego miejsce przyszły małe - klimat ten sam, panuje spory nieład. Jak dla mnie nic nowego - zero zaskoczenia :( (wiem, że to klimat BW lubie ten biotop, ale hmm brakuje takiego ACH ! :P )
Ostatnio zmieniony 2010-02-12, 10:53 przez Incognito, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
megalomaniacc
Moderator
Posty: 1047
Rejestracja: 2008-06-26, 20:57
Lokalizacja: Łódź

Post autor: megalomaniacc »

Korzeń jest tylko leży :).
No cóż, mnie ta aranżacja bardziej się podoba od poprzedniej przy czym myślę żeby jeszcze dołożyć korzeni ale to z czasem
Obrazek

maksior
Posty: 156
Rejestracja: 2009-12-04, 17:18
Lokalizacja: BEDOŃ

Post autor: maksior »

I tak powinno być . Ważne że właścicielowi się podoba . Ciekawy projekt . Coraz bardziej podobaja mi się takie akwaria..
Arek

Awatar użytkownika
Kubiszon
Administrator
Posty: 1557
Rejestracja: 2008-05-14, 21:35
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kubiszon »

Mnie tam też się podoba. Przynajmniej nie kolejna taka sam landryna w stylu niby "nature". Obsada też nie jest wcale zła, trzeba poeksperymentować czasem, to może działać bez problemu, jedynie pielęgniczki nie będą miały najmniejszych szans utrzymać młodych.
kup tego glona od king'a i poobsadzaj nim niektóre korzenia - fajnie będzie to wyglądało :D
Ten glon ponoć jest problematyczny po czasie, zaczyna obrastać wszystko i wszędzie i ciężko go wyplenić. Poza tym tyle zieleni mogło by zepsuć klimat.

Awatar użytkownika
Incognito
Moderator
Posty: 1738
Rejestracja: 2008-05-23, 11:08
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Incognito »

Kubiszon pisze:Ten glon ponoć jest problematyczny po czasie, zaczyna obrastać wszystko i wszędzie i ciężko go wyplenić. Poza tym tyle zieleni mogło by zepsuć klimat.
zasugerowałem się tym jednym oblepionym jakimś glonem korzeniem, który dobrze widać na drugim zdjęciu tzn. fajnie to wygląda :))
wyhoduj krasnorosty - wtedy to już w ogóle będzie naturalnie :)

Matrixowo
Posty: 555
Rejestracja: 2009-07-27, 23:24
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: Matrixowo »

ogólnie fajnie bo to ten sam klimat, ale tak jak wcześniej nie ma wielkiej różnicy niż poprzedni aranż. Nawalić wielki nieład z korzeni i liści, czarna woda i gotowe.

Fakt, ważne aby się właścicielowi podobało i to najważniejsze, bo to jest akwarium dla niego a nie dla nas.

Rozumie Kubiszon, że nature ci się nie podoba, ale takie akwaria są aktualnie najwięcej oblegane i dają bardzo wiele możliwości w aranżacji.

Każdy robi to co lubi :) Chociaż fakt jest taki, że warto jest zrobić coś innego odmiennego :)

Awatar użytkownika
Kubiszon
Administrator
Posty: 1557
Rejestracja: 2008-05-14, 21:35
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kubiszon »

Matrixowo pisze:Rozumie Kubiszon, że nature ci się nie podoba, ale takie akwaria są aktualnie najwięcej oblegane i dają bardzo wiele możliwości w aranżacji.
Ależ nature mi się podoba, przecież często są to piękne zbiorniki, tylko nie wiem czemu nazywa się ten styl nature, skoro wcale natury nie odwzorowuje. Poza tym jak zauważyłeś jest teraz trochę mocno oblegany i wszędzie widzi się to samo. Ta sama obsada, zawsze otosy, neony, kiryski i kosiarki... Do tego heniek, glosia, mchy i wszystko mające super sterylny wygląd. A ja chyba jednak bardziej wolę ugór od przyciętego trawnika w ogródku.
To tak trochę jak z muzyką, może jakby wszędzie nie puszczali tego samego popu to niektóre kawałki dałoby się słuchać ;-) A jak wszędzie jest to samo na okrągło to staje się to nudne.

Matrixowo
Posty: 555
Rejestracja: 2009-07-27, 23:24
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: Matrixowo »

to prawda. Sam bym chętnie coś zrobił innego, ale jakoś nie mam pomysła. Chociaż zabawa z krzaczkami nie jest zła.

Awatar użytkownika
megalomaniacc
Moderator
Posty: 1047
Rejestracja: 2008-06-26, 20:57
Lokalizacja: Łódź

Post autor: megalomaniacc »

Dodałem informację o czasie świecenia (bo widzę, że dużo kontrowersji to stwarza :P )
Trzydziestki świecą 7-19
Trzydziestki dziewiątki świecą od 13-15

Jeśli zauważę jakieś zmiany skrócę do 2h
Obrazek

Awatar użytkownika
krzych0062
Posty: 1607
Rejestracja: 2009-09-16, 19:55
Lokalizacja: Łódź

Post autor: krzych0062 »

Kubiszon pisze:Ten glon ponoć jest problematyczny po czasie, zaczyna obrastać wszystko i wszędzie i ciężko go wyplenić
Powiem, że mam go od dobrych kilku lat(oedogonium fuzz alge) i nie ma z nim najmniejszego problemu...Jest do opanowania i rośnie praktycznie tam, gdzie chce tego jego właściciel... ;-)

king
Posty: 1127
Rejestracja: 2009-09-02, 11:08
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: king »

mi też się podoba on od kiedy zobaczyłem korzenie przemoo obsadzone zielonką przestałem gardzić roślinkami na korzonkach jego mini peli na pieńku wywarła na mnie takie wrażenie ze nie mogłem spać w nocy i kombinowałem jak sobie ciekawie obsadzić patyki. Od tej pory przestałem być fanem sterylnych patyków szorowanych raz na miesiąc szczoteczką :-P

Awatar użytkownika
Irek
Posty: 927
Rejestracja: 2009-12-01, 16:24
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Irek »

bo akwarium ma być skrawkiem natury a w jeziorze czy w rzece nikt tego nie szoruje...

Awatar użytkownika
megalomaniacc
Moderator
Posty: 1047
Rejestracja: 2008-06-26, 20:57
Lokalizacja: Łódź

Post autor: megalomaniacc »

Foty mieszkańców:

Dicrossus filamentosus samica
Obrazek

Dicrossus filamentosus samiec
Obrazek

Crenicichla regani samica:
Obrazek

Crenicichla regani samiec
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2010-02-20, 16:14 przez megalomaniacc, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

king
Posty: 1127
Rejestracja: 2009-09-02, 11:08
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: king »

piękne to akwarium sorki że się po samca nie zgłosiłem ale mam młynek straszny uwaliłem 2 egzaminy i zakuwam jak znajdę troszkę czasu i jeszcze będziesz miał je to podjadę ;-) akwarium wygląda jak holender z patyków. ja bym dodał tylko coś o sporej ilości korzeni w sensie zielonki ludwigie repens lub inklinata na tyle wysoką by rosła przy powierzchni, a w dół wrastały się korzenie. jak chcesz to jak będę po ryby wpadał to ci przytargam. Na tyle fajnie by wyglądała też Heteranthera zosterifolia daje nieźle radę w czarnych wodach i ładnie wygląda do tego kwitnie ładnymi fioletowymi kwiatkami, gdy wyrośnie nad wodę :-P jej niestety nie mam padła mi miałem za twardą wodę :-|

ODPOWIEDZ

Wróć do „200 - 299 litrów”