Oświetlenie

Hex
Posty: 892
Rejestracja: 2011-09-15, 22:54
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Hex »

Dlatego warto mieć sprawdzonych dostawców z wszelkimi certyfikatami plus sprawdzić czy owe certyfikaty są autentyczne ;) troche roboty jest.

agnes12
Posty: 2
Rejestracja: 2017-11-15, 11:41
Lokalizacja: radom

Post autor: agnes12 »

ja dalej 3x45w

xsoniax
Posty: 2
Rejestracja: 2018-03-11, 20:56
Lokalizacja: Opole

Post autor: xsoniax »

popieram odpowiedź powyżej

Awatar użytkownika
YETTI81
Posty: 37
Rejestracja: 2011-08-23, 18:15
Lokalizacja: ŁÓDŻ - TEOFILÓW C

światełko

Post autor: YETTI81 »

Witam ja jednak kupiłem to drugie oświetlenie i powiem tak jest bardziej jasno w akwarium rośliny rosną ale też mam troszkę glonów (zielone kropki).Te pierwsze kupił mój kolega i zaczęły mu się spalać po 1-2 miesiącach.
YETTI81

Awatar użytkownika
arturromarr
Posty: 225
Rejestracja: 2008-12-23, 23:09
Lokalizacja: Ozorków

Post autor: arturromarr »

Fajnie gdybyś zmierzył degradację po kilku miesiącach pracy.
Teraz nawet aplikacje są na androida z luxomierzami. Jakbyś raz skalibrował i nie zmieniał telefonu przez ten czas to można by orientacyjnie ocenić.

Thomass03
Posty: 1
Rejestracja: 2019-02-06, 13:35

Oświetlenie

Post autor: Thomass03 »

spike1975 pisze:
2017-08-04, 18:39
ja mam złe doświadczenia z żywotnością ledów. zrobiłem sobie kiedyś dwie beleczki na power ledach to po paru miesiącach któraś się zjarała i wszystko diabli wzięli. leżą teraz w szafie i liczą że się któregoś dnia za nie wezmę rachat de credit tresorerie. a standardowa pokrywa którą mi przerobili w atti w zgierzu na dłuższe świetlówki działa już długie lata i nic się z nią nie dzieje.
ale nie twierdzę że wina jest w technologii ledowej, być może to kwestia mojego tandeciarstwa, choć starałem się żeby wszystko było zgodne ze sztuką (wszystko było na radiatorach to nie mam dużego doświadczenia w takiej dłubaninie.
skoro ci tutaj dają 7 lat gwarancji to już pozostaje tylko kwestia tego ile światła dadzą naprawdę takie moduły. tego już nie wiem bo czegoś takiego nigdy nie miałem.
na chwilę obecną mój głos jest raczej "na nie" jeżeli chodzi o żywotność, świetlówki lepsze.
Ale są też diody LED pochodzące z Chin, które nie są w ogóle trwałe.

Awatar użytkownika
arturromarr
Posty: 225
Rejestracja: 2008-12-23, 23:09
Lokalizacja: Ozorków

Oświetlenie

Post autor: arturromarr »

Diody LED są obecnie najtrwalszym źródłem światła, ale pod pewnymi warunkami:
Muszą być wysokiej jakości, czyli najczęściej markowe czytaj droższe.
Musi być odpowiednio wysterowana, najlepiej niepełna moc.
Musi być dobrze chłodzona, tak by złącze nie przegrzewało się.
Żywotność led-ów jest złożona dlatego muszą być porządnie zaprojekowane, a kupując gotową lampę, czy źródło światła trudno to ocenić.
Ja przerobiłem temat chińskich tanich diod i dałem sobie z nimi spokój, niestety większość budżetowych produktów jest na nich opartych.
Osobiście zainwestowałem w markowe diody i zadbałem o ich warunki pracy. Efekt od kilku lat nie mam spadku jasności na luxomierzu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum Ogólne - panel dyskusyjny”