Zamulony substrat

ODPOWIEDZ
RafCar
Posty: 128
Rejestracja: 2010-09-19, 01:26
Lokalizacja: Łódź

Zamulony substrat

Post autor: RafCar »

Mam problem z strasznym syfem w akwarium. Zacznę od tego ze akwarium to 64l, podłoże to Ada Amazonia, filtr aquael kaskadowy 7,2w o przepływie 800l\h, obsada 10razbor hengela i 2otoski. Aktualnie przeszedłem mala fale glonów wiec troche roślin poleciało i zostało mi kilka roślin z czego większość to microsoria. Akwarium ma już pół roku, podmiany odstają kranowka. Niestety od długiego czasu widzę warstwę syfu na podłożu i miedzy szyba a podłożem, wystarczy ze lekko sie poruszy palcem a wszystko unosi sie. Próbowałem to częściowo odmulić, ściągać z powierzchni ale po tygodniu się nawarstwia bo tez ciężko usunąć cały syf z akwa. Jest to przyczyna słabej filtracji? Czy może to jest jakiś rodzaj glonu? Nigdy się z tym nie spotkałem na zwykłym żwirku i piasku i jeszcze słabszej filtracji wewnętrznej. Ma ktoś pomysł jak temu zapobiec?

Herbatnik
Posty: 1
Rejestracja: 2018-10-12, 11:37
Lokalizacja: Ciechocinek

Post autor: Herbatnik »

mam dokładnie ten sam problem. Jakie podłoże do akwarium polecacie, żeby uniknąć tego problemu?

Tomphoto
Administrator
Posty: 125
Rejestracja: 2010-03-14, 06:53

Post autor: Tomphoto »

Myślę że to będzie problem że granulki się rozpuszczają.
U mnie sprawdza się, nie pyli i nie rozlatuje sięhttp://www.aquael.pl/produkty/akwarysty ... oil-plants

ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum Ogólne - panel dyskusyjny”