Azja płd.-wsch. Biotopy :pole ryżowe , Czarne wody 60-70L ?

ODPOWIEDZ
kubaopp
Posty: 1
Rejestracja: 2018-02-14, 00:44
Lokalizacja: Łódź

Azja płd.-wsch. Biotopy :pole ryżowe , Czarne wody 60-70L ?

Post autor: kubaopp »

PostWysłany: 13 Lut 2018 19:51 Temat postu: Azja płd.-wsch. Biotopy :pole ryżowe , Czarne wody 60-70L ? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Witam po latach wracam do tego pięknego hobby w latach 90 jak duża ilość dzieciaków posiadałem akwarium i rybki , żaden tam biotop tylko wszystkiego po trochu , pewnie było ich za dużo i słabo im się żyło u mnie .

Teraz nie chciał bym powtórzyć tych samych błędów jak kiedyś .

Region to Azja jakość podobają mi się ryby z tamtych stron . Zbiornik 60-70 Litrów długość jakieś 60 cm
chciałbym odzwierciedlić jak najbardziej naturalne warunki w moim akwarium czyli rośliny z tamtych rejonów , woda stojąca lekki nurt ( niewielkie leśne sadzawki , pola ryżowe , kanały nawadniające

Obsada :
Prętnik Karlowaty (Harem ) Samiec + dwie samiczki (ryby podstawowe)
Razbora jakieś 8 sztuk jeszcze nie wiem jakie z mojego miasta na OLX dość dużo jest klinowej i dobra cena i podoba mi się .

I teraz Dylemat ryby denne 4x Piskorek + jakieś krewetki ?

Przeczytałem że Piskorek lubi żyć w stadzie czy 4 sztuki to nie za mało dla nich ? z drugiej strony może już za dużo jak na taki zbiornik ? może zrezygnować z Piskorków i dać same krewetki ? Przydało by się coś do czyszczenia dna ?

Jak myślicie dobrze sobie wybrałem obsadę ? jestem otwarty na wszelkie sugestie . Pozdrawiam K.

Awatar użytkownika
arturromarr
Posty: 225
Rejestracja: 2008-12-23, 23:09
Lokalizacja: Ozorków

Post autor: arturromarr »

Cześć,
Prętniki, Razbory jak najbardziej. Do takiego akwarium dałbym jakieś danio jeszcze dla urozmaicenia.
Cierniooczki lubią towarzystwo, ale te ryby uchodzą za kłopotliwe więc może poczekaj jak zbiornik ci się ustabilizuje i sam poczujesz się pewniej. Powinny mieć też piasek, bo lubią się zakopywać. Kiedyś jak je kupiłem to myślałem, że coś je zjadło bo przepadły na kilka dni, a okazało się , że były właśnie zakopane.
Z tym czyszczeniem dna przez ryby dene to są mity, każda ryba więcej wydali niż sama zje.
Co do krewetek się nie wypowiem, bo mam niewielkie doświadczenie, ale nie wszystkie gatunki chyba dobrze żyją z rybami.
Powodzenia i wklejaj zdjęcia. Same ryby i rośliny z Azji są bardzo popularne, ale biotopy to już mniej więc jak ładnie urządzisz to z przyjemnością popatrzę.

PS:
Prętniki widzałem teraz chyba w Achanie na Jana Pawła.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum Ogólne - panel dyskusyjny”