Jakie podłoże do akwarium roślinnego ?

ODPOWIEDZ
xxadixx23
Posty: 5
Rejestracja: 2017-12-30, 20:13
Lokalizacja: Łódź

Jakie podłoże do akwarium roślinnego ?

Post autor: xxadixx23 »

Witam :)) Kolejnym moim krokiem przy zakładaniu akwarium 112l roślinnego jest wybór podłoża . Proszę was o pomoc jakie proponujecie ? Ja myślałem kupić gotowy substrat a na to położyć jeszcze jakaś warstwę tylko nie wiem czego . Chce żeby to było coś czarnego i nie zmieniało parametrów wody . Przynajmniej żeby nie podnosiło PH może je nawet obniżać gdyż kiedyś jak miałem akwarium to ph miałem z 8-8,5 ale to być może przez podłoże dlatego że wtedy kupiłem pierwsze lepsze .. ;/ Co proponujecie ? Wstawiajcie linki jak macie coś sprawdzonego :) Z góry dziękuję !! :)

Hex
Posty: 892
Rejestracja: 2011-09-15, 22:54
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Hex »

podłoża aktywnego nie przykrywasz żadną warstwą no chyba że to jakiś substrat pod żwirowy. Co do oświetlenia co podałeś w innyhm poście to ja bym z nich zrezygnował już mówię dlaczego.

- nie podali modelu chipa jaki użyli a powinni wiec zakładam że jest kiepski bo inaczej nie można
- nie podali temperatury barwowej a to przy roślinach dość ważne i nie widze by było tam jakie kolwiek pasmo dla roślin
- Aquele maja tendencje do przegrzewania się wiec czekały by Cie jakieś dodatkowe koszta związane z "przewietrzeniem" ich

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny, Nawożenie i Pielęgnacja, CO2, Podłoża”