Akwarium 112l ile neonkow i gurami

Seba28
Posty: 8
Rejestracja: 2017-10-16, 20:24
Lokalizacja: KĘPNO

Akwarium 112l ile neonkow i gurami

Post autor: Seba28 »

Witam mam akwarium 112L czy mozna dac 20 neonkow 2 glonojady i 4lub 6 gurami i cos jeszcze do tego?
Podłoże to piasek kwarcowy ok 16kg MUSZLA BARNACLE pakle 12cm 2szt,lupek drzewiasty 10kg i troche roślin
Ostatnio zmieniony 2017-10-16, 20:52 przez Seba28, łącznie zmieniany 2 razy.

RafCar
Posty: 128
Rejestracja: 2010-09-19, 01:26
Lokalizacja: Łódź

Post autor: RafCar »

Z tego co gdzieś kiedyś czytałem to Neon nie lubi jasnego podłoża. Ale jak jest dobrze bądź będzie zarośnięte tudzież przysłonięte jakimiś dekoracja mi to może być 20 Neon z gurami bym zrezygnował a zamiast glonojadów dałbym z 6 otoskow wiem że droższe ale fajniejsze i bardziej pożyteczne jak glonojady. Moim zdaniem ławica takich rynek będzie lepiej wyglądać.

Ikarum
Posty: 40
Rejestracja: 2013-06-05, 22:16
Lokalizacja: z Forum

Post autor: Ikarum »

RafCar pisze: zamiast glonojadów dałbym z 6 otoskow..... ale fajniejsze i bardziej pożyteczne jak glonojady. .
Nooo to akurat kwestia gustu :)

Seba28
Posty: 8
Rejestracja: 2017-10-16, 20:24
Lokalizacja: KĘPNO

Post autor: Seba28 »

Trochę jak poczytalem i rozmawiałem z kilkoma osobami mówią ze spokojnie moga byc gurami razem z neonami i spokojnie 10 gurami z 20 neonami plus jakies jeszcze rybki moga razem być tutaj u góry kolega pisze że nie także nie wiem juz sam,a dlaczego odradzal bys łączenie?

Ikarum
Posty: 40
Rejestracja: 2013-06-05, 22:16
Lokalizacja: z Forum

Post autor: Ikarum »

Ja bym połączył.
W sytuacji gdybyś miał wyrośnięte osobniki w akwa, które były by w nim zadomowione, to po wpuszczeniu neonków rzeczywiście mogłyby na nie polować, mogą ale nie muszą.
Jednak jeśli masz nieduże gurami to spokojnie możesz je łączyć. Takie jest moje zdanie.

Seba28
Posty: 8
Rejestracja: 2017-10-16, 20:24
Lokalizacja: KĘPNO

Post autor: Seba28 »

Akwarium na ta chwile dojrzewa,a gurami beda takie po ok5-6-7cm
Czy faktycznie akwarium musi dojrzewac 2-3 tygodni?
Myślałem o wlaniu esklarin uzdatnianiacz wody z firmy tropical i żeby w nadchodzącym tygodniu wpuscic rybki juz do akwarium czy mogą zdechnac?
Co do gurami i neonow polecilibyscie dobrac za rybki zeby ładnie sie wszystko zgralo
Ostatnio zmieniony 2017-10-17, 21:46 przez Seba28, łącznie zmieniany 2 razy.

RafCar
Posty: 128
Rejestracja: 2010-09-19, 01:26
Lokalizacja: Łódź

Post autor: RafCar »

Miałem swego czasu gurami i nie wspominam ich za dobrze bo jeden z osobników wykończył mi większość obsady. Ale wiadomo ze zwierzętami tak jak z ludźmi... Ale myślę że 20 Neon i 10 Gurami plus inne rybki to troszkę za dużo ja bym przystał na 12 Neon i max 5 Gurami do tego jakieś rybki zajmujące dolne strefy akwarium i powinno być ok. W końcu rybki urosną a jeszcze do tego dekoracje, żwirek, rośliny zabierają przestrzeń a gdzie sprzęt. A czym większy kocioł w akwarium to i sprzęt też powinien być lepszy no i sprzątać trzeba częściej bo pamiętajmy że ryby nie tylko jedzą ;) A myślałeś może o kiryskach? No ale my nie jesteśmy tu od tego żeby Ci ustawiać meble w pokoju tylko doradzić jak najlepsze rozwiązanie więc wszystko zależy od Ciebie. :)

Seba28
Posty: 8
Rejestracja: 2017-10-16, 20:24
Lokalizacja: KĘPNO

Post autor: Seba28 »

Tez wlasnie myślałem o kirysach,planuje wziasc tak osiem gurami w tym tylko jednego samca,a myślałem o 20 neonach żeby w akwarium nie bylo za pusto,

Seba28
Posty: 8
Rejestracja: 2017-10-16, 20:24
Lokalizacja: KĘPNO

Post autor: Seba28 »

Mam jeszcze pytanie nt grzalki mam kupiona 100w firmy aqua nova ustawiona na 26st a w akwarium jest termometr i pokazuje 21st czy to grzalka jest cos nie taka?

RafCar
Posty: 128
Rejestracja: 2010-09-19, 01:26
Lokalizacja: Łódź

Post autor: RafCar »

Tak jak wyżej, Twoje akwarium Twoje decyzję. Moim zdaniem max 15 Neonkow powinno być ok. A sprawdzałeś termometr czy nie jest uszkodzony?

lopuch
Posty: 505
Rejestracja: 2009-06-09, 14:28
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lopuch »

8 gurami i 20 neonków w 112l a to ma byc zupa rybna czy akwarium?

Seba28
Posty: 8
Rejestracja: 2017-10-16, 20:24
Lokalizacja: KĘPNO

Post autor: Seba28 »

Termometr byl nowy kupiony wiec raczej jest ok myślę żeby ustawic na 30st i zobaczyc jaka będzie wtedy temperatura,
Mam jeszcze filtr aquael turbo 500 150L co jaki czas nalezy wymienic wypełnienie wkładem do filtracji biologicznej BioCeraMAX Pro 600,

Seba28
Posty: 8
Rejestracja: 2017-10-16, 20:24
Lokalizacja: KĘPNO

Post autor: Seba28 »

Kolego lopuch a ile wedlug ciebie ryb powinno byc?
Poczytałem troche fora i tam piszą że spokojnie tak maja w akwariach a ze zakładam dopiero akwarium to pytam bardziej doświadczonych osób bo wiadomo nie kazdy wszytko wie nt i lepiej zapytac ,więc zamiast pisać o zupie lepiej napisać coś co sie przyda ;-)
Ostatnio zmieniony 2017-10-20, 23:11 przez Seba28, łącznie zmieniany 1 raz.

lopuch
Posty: 505
Rejestracja: 2009-06-09, 14:28
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lopuch »

Gurami to duże ryby dorastające do ponad 12 cm, jak dla mnie do takiego akwarium 4szt gurami to góra i do tego jakieś ławicowe. Wiesz co to że ludzie tak trzymają ryby to mnie nie dziwi bo większość się nie zastanawia co z tymi rybami się dzieje i dlaczego potem zdychają. Ja ogólnie na twoim miejscu skupił bym się na konkretnym biotopie więc jak chcesz gurami (mam nadzieje że mowa o gatunkach typu mozajkowy, czekoladowy itp a nie np gurami całującym) to wybrałbym jakąś ławicę z tamtych terenów czyli półwyspu Indochińskiego a nie z Ameryki południowej, ale to już twój wybór. Bardzo dawno temu była propagowana taka zasada, że na każdy 1cm długości ryby jest potrzebny 1 litr wody (oczywiście te wyliczenia są zgrubne i nie zawsze się sprawdzają ale dają pewne przybliżenie ile ryb można wpuścić do akwarium). trzeba też pamiętać że te 112l to jest wartość maksymalna akwarium, jak dołożysz podłoże jakieś korzenie, rośliny to okaże się że wody wejdzie poniżej 100l.

Seba28
Posty: 8
Rejestracja: 2017-10-16, 20:24
Lokalizacja: KĘPNO

Post autor: Seba28 »

Myślę o gurami mozaikowym a jakie rybki sa z półwyspu Indochińskiego co byś mógł polecic

ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum Ogólne - panel dyskusyjny”