FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Słona kropla
Autor Wiadomość

chwialek 

Wysłany: 2016-06-27, 22:47   

Woda się przelewa, baniak przechodzi wiele dzięki temu iż cierpię na brak czasu oraz lenistwo.
Wśród ostatnich zmian w systemie mogę pochwalić się zmianą lampy za jakiś czas okaże się czy przejście z led na t5 odniesie zamierzony skutek. Wstępna ocena (dwudniowego użytkownika t5) korale pompują się znacznie lepiej. Ale o tym niebawem. O ile ktokolwiek czyta tematy morskie, nudno pisać samemu dla siebie.

Kubek75 

Wysłany: 2016-06-28, 11:08   

Czyta, czyta :-D

Kubiszon 
Administrator
prezes ŁSAiT

Wysłany: 2016-09-23, 23:27   

Fajnie, dobrze, że się podniosłeś po wypadku. Aktualizuj wątek, czytamy!

arturromarr 

Wysłany: 2016-10-13, 00:16   

Z chęcią bym zobaczył jak teraz wygląda.

chwialek 

Wysłany: 2016-10-15, 16:10   

Do sukcesu jeszcze daleka droga. Zbiornik jakoś funkcjonuje, jak da się zauważyć do stabilności też jeszcze musi upłynąć trochę wody. Kilka zdjęć...

Brązy są i raczej nie są to okrzemki... samo przyszło (no prawie bo troszkę sam na to zapracowałem) samo pójdzie.

W Ozorkowie masz ładniejszy baniak... szukajka google "projekt 400 reef".

Słona kropla odrodzona z popiołów niebawem osiągnie roczek... i mam nadzieję że jeszcze kilka lat ma przed sobą.

Z istotnych zmian obecnie z systemu usunąłem absorbery, pozostał tylko chemipure blue - po co tu do końca nie wiem, brązy irytowały, przypuszczałem krzemiany - lecz to nie to, przypuszczałem RODI - wymienione wkłady i żywica i to też nie to, obecnie podejrzewam coś bakteryjnego... Dino/Cyjano podobne. Nie ma bąbli, nie ma kożucha, jest śliski nalot na ziarenkach piasku.
Nad baniakiem świeci nowe oświetlenie, zmienione jakiś czas temu dla zainteresowanych obecnie za słońce robi ATI 8x54W

Jak na niemal roczną kałużę to niewielkie osiągi ale jak dla mnie wystarczające... mam do czego dążyć...
Ostatnio zmieniony przez chwialek 2016-10-15, 21:03, w całości zmieniany 2 razy  

arturromarr 

Wysłany: 2016-10-26, 01:04   

Fajne masz widoczki.
Szkoda że solniczki takie kosztowne są, bo nie jednemu akwaryście chodzi po głowie takie coś.

chwialek 

Wysłany: 2016-10-28, 08:00   

Kosztowne? A ile kosztuje roślinniak HT?

Wg mnie nieco powielany mit. Obecny baniak fakt do najtańszych nie należy ale da się poprowadzić mniejszy baniaczek nie obciążając budżetu. Np bez odpieniacza na samych podmianach...

Zakładając zbiornik z głową około 60l to koszt w przybliżeniu 1000zł co potrzebne:
1baniak
2oświetlenie
3cyrkulatory
4dobra żywa skała - ja jestem zwolennikiem frachtowej + trochę suchego podłoża
5na start woda z podmianki w innym morszczaku
6filtr RODI
7Po miesiącu dochodzi sól

gwarantuję że już na tym etapie od startu przestaniesz liczyć koszty bo satysfakcja z obserwacji będzie niewspółmierna do wydatku :)

zasiedlenie życiem - tu może wystąpić bardzo duża rozbieżność...
Ostatnio zmieniony przez chwialek 2016-10-28, 08:16, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu