Jakie ryby z Paletkami

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
arturromarr
Posty: 225
Rejestracja: 2008-12-23, 23:09
Lokalizacja: Ozorków

Jakie ryby z Paletkami

Post autor: arturromarr »

Witam,
Zawsze chciałem mieć paletki i będę materializował ten zamiar.
Trochę to potrwa bo zbiornik będzie spory 1500 l. własnej produkcji, więc póki co chcę zebrać wiadomości teoretyczne.
Jako, że zdecydowałem się na czarne wody a zawsze dotąd miałem akwarium bez konkretnego biotopu, nurtuje mnie kwestia obsady.
Mam pytanie jakie ryby można trzymać z paletami?
Czodzi mi o dwie kategorie: ścisły biotop czyli wyłącznie ryby które są ich sąsiadami w naturze oraz druga kategoria ryby z amazonii które zamieszkują inne miejsca ale nie bedą przeszkadzać paletkom w akwarium.
Chodzi mi o to że chciałbym mieć mimo wszystko jakąś różnorodność ryb i ciekawi mnie co można było by bezpiecznie dobrać.

Trochę poświęceniem wydaje mi się ciągle rezygnacja z roślin w podłożu. Czy paletkom można coś "posadzić" bez zepsucia klimatu zbiornika?

Pozdrawiam

discus6
Posty: 451
Rejestracja: 2010-09-29, 21:54
Lokalizacja: Łódź

Post autor: discus6 »

Jakie konkretnie paletki masz zamiar tam trzymać :?: .Hodowlane :?: .Odłów :?:
discus6

Awatar użytkownika
arturromarr
Posty: 225
Rejestracja: 2008-12-23, 23:09
Lokalizacja: Ozorków

Post autor: arturromarr »

Myślę, że chodowlane.
Moja żona ciągle narzeka, że mam mało kolorowe ryby więc róże barwne odmiany powinny na niej zrobić wrażenie. :)
Jaki wpływ ma to czy paletki są z odłowu na obsadę?

discus6
Posty: 451
Rejestracja: 2010-09-29, 21:54
Lokalizacja: Łódź

Post autor: discus6 »

arturromarr pisze:Jako, że zdecydowałem się na czarne wody a zawsze dotąd miałem akwarium bez konkretnego biotopu
arturromarr pisze:Myślę, że chodowlane.
Moja żona ciągle narzeka, że mam mało kolorowe ryby więc róże barwne odmiany powinny na niej zrobić wrażenie. :)
Zdanie żony zawsze jest najważniejsze :-D ale barwne odmiany palet w zbiorniku imitującym czarne wody to nie jest chyba najlepszy pomysł.Chyba,że mamy różne wizje zbiornika "czarnowodnego " dla paletek.Ja np mam taką:
https://www.youtube.com/watch?v=MZ73HB8FoEA
discus6

Awatar użytkownika
arturromarr
Posty: 225
Rejestracja: 2008-12-23, 23:09
Lokalizacja: Ozorków

Post autor: arturromarr »

Fajny zbiorniczek. Dużo musisz poświęcać czasu na pielęgnację przy tej pojemności?

Jestem na tak wstępnym etapie że do końca jeszcze nie wiem czego dokładnie chcę.
Postanowiłem zebrać informację jakie są możliwiści obsady tak by przekonać się do którejś.
Z jednej strony podobają się biotopy ze względu na swoją naturalność ale z drugiej kuszą te barwy hodowlane.

discus6
Posty: 451
Rejestracja: 2010-09-29, 21:54
Lokalizacja: Łódź

Post autor: discus6 »

arturromarr pisze:Fajny zbiorniczek. Dużo musisz poświęcać czasu na pielęgnację przy tej pojemności?
Bardzo fajny tyle tylko że niestety nie mój :-( .Akwarium należy do Pani Ani- http://akwa-mania.mud.pl/?p=28343 .Podałem go jako przykład,iż do takiego zbiornika kolorowe paletki hodowlane np pigeon,red white czy malboro będą pasowały jak pięść do nosa.
discus6

Awatar użytkownika
arturromarr
Posty: 225
Rejestracja: 2008-12-23, 23:09
Lokalizacja: Ozorków

Post autor: arturromarr »

Czyli jakie ryby do zbiornika biotopowego z paletkami są do zaakceprowania:
Skalary, zbrojniki, kiryski,
Kiryśnik czrnoplamy?
Neonki ? (czy nie za małe jak paletki podrosną)
Pielęgnica Uaru?
Pielęgnica skośnopręga, pielęgnica Severum, Pielęgnica plamooka?
Pielęgnica pawiooka?

discus6
Posty: 451
Rejestracja: 2010-09-29, 21:54
Lokalizacja: Łódź

Post autor: discus6 »

Pielęgnica pawiooka?
Pawiooka z uwagi na osiągane rozmiary,możliwą agresję,duże ilości produktów przemiany materii to chyba nie jest najlepszy pomysł.
arturromarr pisze:Pielęgnica Uaru?
Pielęgnica skośnopręga, pielęgnica Severum, Pielęgnica plamooka?
Moim zdaniem mogą być
arturromarr pisze:Neonki ? (czy nie za małe jak paletki podrosną)
Tylko neony czerwone z uwagi na większy rozmiar i tolerancję na wyższe temperatury.Jeżeli będą dołączone do młodych ryb i razem rosły to nie powinny być zjadane ale oczywiście żadnej gwarancji nie ma
arturromarr pisze:Skalary, zbrojniki, kiryski,
Skalary jak skalary ale altumy :!: :-P .Tyle tylko,iż to "odrobinę" droższa ryba.
Można jeszcze pomyśleć o pielęgniczkach i ziemiojadach.No i oczywiście kwestia obowiązkowej kwarantanny lub nawet profilaktycznego przeleczenia ryb na okoliczność różnych paskudztw.
discus6

Awatar użytkownika
arturromarr
Posty: 225
Rejestracja: 2008-12-23, 23:09
Lokalizacja: Ozorków

Post autor: arturromarr »

A czy Duch amazoński by się nadawał do takiego zbiornika, tylko chyba trzeba by zrezygnować z Neonków i innych małych rybek?

Czy Dyskowce zamieszkują naturalnie tylko ciemne wody czy przejrzyste też? Chodzi mi o te rośliny, czy jest biotop z Dyskami i roślinami ukorzenionymi?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Czarne Wody”