Moje 10 l i czerwone robale

ODPOWIEDZ
Vespir
Posty: 14
Rejestracja: 2011-04-15, 13:14
Lokalizacja: Łódź

Moje 10 l i czerwone robale

Post autor: Vespir »

Witam wszystkich . Dostałem w prezencie używane akwarium z serii Aquael 10 shrimp set z pełnym wyposażeniem. Nie mając żadnego pomysłu co by z nim zrobić , postanowiłem "zmontować małe krewetkarium , lampkę nocną 8-) .
Ale od początku . Mam 1 akwarium 126 litrów . Jakieś tam pojęcie o akwarystyce , ale nigdy nie miałem krewetek . Czytając poradniki i oglądając filmy filmy na YT , trafiłem na kanał użytkownika Shopens Shrimps.
I tak zakupiłem podłoże benibachi black soil , bakterie benibachi bee max oraz benibachi mineral powder.
Następnym zakupem był korzeń z którym miałem nielada przeboje . Jako iż byłem w manufakturze wszedłem do Kakadu z miarką budowlaną , bo jak zobaczyłem te korzenie to przy rozmiarach mojej kostki 10 l musiałem przegrzebać całą stertę korzeni aby znależć jak najmniejszy . po powrocie do domu brzeszczot do ręki i zabawa w cięcie ( niestety wszystkie narzędzia mam na działce :-P Po 40 minutach cięcia zardzewiałym 20 letnim brzeszczotem który pamięta czasy mojego 1 samochodu Fiata 126P uzyskałem upragniony kształt . Gotowanie w solance i czas się brać za aranż mojej małej kostki .

Akwarium zalane miesiąc temu , krewetki wpuszczone tydzień temu oto co z tego wszystkiego wyszło .

Wstępna aranżacja
Obrazek

Kostka po zalaniu
Obrazek

Moje robale
Obrazek

Stan na dzień dzisiejszy
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Akwarium Aquael Shrimp set 10 l
Lampka Led
Filtr Aquael Pat mini skręcony na minimum.
Świecę na razie w godzinach 15-22
Temperatura 26 stopni - mam cholernie gorąco w mieszkaniu , nie wiem jak to będzie latem :/

Parametry wody - Łódzki kranovit
Nawożenie - Delikatnie potas i carbo
9 krewetek RC
Mech jawajski
Rzęsa wodna
Gałęzatka
2 szyszki olchy
Tak wiem akwarium małe RC się rozmnożą i co dalej ? Dalej pójdą do mojego 126 L baniaczka . Tu ma być ich 9 nie więcej :) pozdrawiam i proszę o opinie
Ostatnio zmieniony 2016-06-20, 14:06 przez Vespir, łącznie zmieniany 3 razy.

discus6
Posty: 451
Rejestracja: 2010-09-29, 21:54
Lokalizacja: Łódź

Post autor: discus6 »

Na krewetkach się specjalnie nie znam ale zdaje się,iż podłoże Benibachi Black Soil dla redek to nie jest najlepszy pomysł.Podobnie zresztą jak traktowanie tego podłoża wodą z kranu.Ale akwarium ładne :-P .
discus6

Vespir
Posty: 14
Rejestracja: 2011-04-15, 13:14
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Vespir »

Też jestem nowicjuszem w sprawie krewetek , ale na stronie producenta był napisane ze można go stosować zarówno do wody kranowej jak i RO . Zobaczymy co z tego będzie dalej , akurat koszt podłoża na taki mały baniak jest niewielki , więc jak coś restart nie będzie aż tak kosztowny . Na chwilę obecna redki wyglądają i czują się super na tym podłożu ;) Czekam dalej na opinie , porady i komentarze . Pozdrawiam

Awatar użytkownika
martinezsanchez
Posty: 563
Rejestracja: 2009-04-02, 22:48
Lokalizacja: Łódź

Post autor: martinezsanchez »

co do wody z kranu i aktywnego podłoża - szybciej straci właściwości.

u siebie większość krewetek trzymam na aktywnym podłożu - u mnie akurat jest to Ada Amazonia. 8-)
[center]-------------->>> KREWETLANDIA - ZDJĘCIA KREWETEK <<<--------------
krewetki:
crystal red/black,
taiwan bee,
tiger black/blue[/center]

Vespir
Posty: 14
Rejestracja: 2011-04-15, 13:14
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Vespir »

A wy jak radzicie sobie z chłodzeniem krewetkarium , na chwilę obecną nic innego do głowy mi nie przyszło . Z 30 stopni zbiłem do 26 :mrgreen:

http://www73.zippyshare.com/v/6PXUJp1M/file.html
Ostatnio zmieniony 2016-06-24, 18:33 przez Vespir, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
lucypper
Posty: 140
Rejestracja: 2012-10-21, 09:41
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: lucypper »

jak dla mnie super kosteczka ;-)

PS. wrzucaj foty przy użyciu opcji IMG, przyjemniej się ogląda posty ;-)

Vespir
Posty: 14
Rejestracja: 2011-04-15, 13:14
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Vespir »

Postaram się wrzucić więcej fotek jak troszkę bardziej mchem zarośnie zobaczymy jak to dalej się będzie sprawować 8-) Na razie krewecie zrzuciły wylinkę i szaleją na liściu pokrzywy :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria Zdjęć”