Military helmet (Neritina pulligera)

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
furious tomash
Posty: 362
Rejestracja: 2010-07-25, 17:25
Lokalizacja: łódzkie

Military helmet (Neritina pulligera)

Post autor: furious tomash »

Ten pożyteczny ślimak nie ma chyba jeszcze wątku na naszym forum :)

https://www.youtube.com/watch?v=GeZvAK_CGts

Może podzielicie się opiniami, spostrzeżeniami na jego temat? Ja dopiero od jakichś dwóch miesięcy zatrudniłem go do pomocy i powiem Wam, że czyszczenie grzałek czy filtra (z zewnątrz oczywiście) już nie należy do mnie :) Helmet doskonale sobie z tym radzi :)
Ostatnio zmieniony 2023-07-14, 22:17 przez furious tomash, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Alchemik
Moderator
Posty: 518
Rejestracja: 2008-05-14, 18:55
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Alchemik »

Ciekaw jestem jak długo pożyje. Ja mam złe doświadczenie ze ślimakami z rodziny Neritina bo wszystkie żyły nie więcej niż 2-3 miesiące.
Pozdrawiam
Piotr

mateusz
Posty: 24
Rejestracja: 2008-11-23, 10:06
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: mateusz »

Trochę odgrzeję temat. Ja mam te ślimaki już całkiem długo (z jakieś 9 miesięcy)kiedyś nawet chciałem kilka odsprzedać ale jakoś nabywca się rozmyślił i tak wszystkie zostały. Od zakupu padły mi 2 sztuki z 10 natomiast ich skuteczność jest super. Zgapiłem się jak zalałem akwarium i nie zrobiłem fotek. Akwarium miało za dużo włączonego światła a za mało roślin a że jest na ziemi założone to wiadomo na początku wszystko zakwitło na zielono - kożenie, szyby itd. ślimaki w 3 tygodnie (w liczbie 7) wyszcyścił w 90% tego co zarosło glonem, dlatego polecam u mnie się sprawdziły.

Awatar użytkownika
furious tomash
Posty: 362
Rejestracja: 2010-07-25, 17:25
Lokalizacja: łódzkie

Military helmet (Filopaludina sp)

Post autor: furious tomash »

Alchemik pisze:
2015-10-20, 15:53
Ciekaw jestem jak długo pożyje. Ja mam złe doświadczenie ze ślimakami z rodziny Neritina bo wszystkie żyły nie więcej niż 2-3 miesiące.
No trochę czasu minęło, więc się podzielę jak u mnie :) Żyją sobie od mniej więcej sierpnia 2015 :)

A ma ktoś z Was porównanie Helmet vs Neritina 'zebra'? Chodzi mi głównie o składanie jaj, bo się trochę naczytałem, że zebry produkują ich całkiem sporo. Helmety coś tam złożą raz na jakiś czas, głownie jeden na drugim :D, ale fakt, że dość ciężko jest je zeskrobać. Zebry są śliczne, no ale odstrasza mnie trochę ich płodność.

Ikarum
Posty: 40
Rejestracja: 2013-06-05, 22:16
Lokalizacja: z Forum

Military helmet (Filopaludina sp)

Post autor: Ikarum »

Military Helmet - to nie Filopaludina a neritina

Awatar użytkownika
furious tomash
Posty: 362
Rejestracja: 2010-07-25, 17:25
Lokalizacja: łódzkie

Military helmet (Filopaludina sp)

Post autor: furious tomash »

Wróciłem z ciekawości przypomnieć sobie kiedy kupiłem swoje Helmety. Wychodzi, że sierpień 2015. Mamy grudzień 2021 - żyją. Jestem w szoku :)

Awatar użytkownika
furious tomash
Posty: 362
Rejestracja: 2010-07-25, 17:25
Lokalizacja: łódzkie

Military helmet (Filopaludina sp)

Post autor: furious tomash »

połowa stycznia 2022, pierwszy odszedł do krainy spojonych wód :)
edit:12.12.22 drugi wciąż żyje (troszkę w szoku jestem)
edit:14.07.23 drugi wciąż żyje (jestem w szoku, bez troszkę :D)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kraby, raki, ślimaki i inne bezkręgowce”