"Kawałek lasu"

ODPOWIEDZ
Bornero
Posty: 17
Rejestracja: 2015-09-13, 19:54
Lokalizacja: Łódź

"Kawałek lasu"

Post autor: Bornero »

Nie wiem czy w dobrym miejscu założyłem temat ale ostatnimi czasy chodziłem troszkę po lesie w poszukiwaniu grzybów lecz z uwagi na ich brak po podglądałem przyrodę leśną i postanowiłem zabrać jej trochę do domu a o to efekty:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie wiem czy to się utrzyma ale eksperymentuje trochę, niektórym mchą się chyba podoba bo po 2 dniu wypuściły "coś"

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Będę odświeżał temat co jakiś czas aby pokazać wam co się z tym dzieje
Jak się podoba ? Dla mnie wygląda to dość ciekawie.
Może ktoś już próbował coś takiego u siebie stworzyć i podzieli się trochę swoja wiedzą i doświadczeniem. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
koziello
Posty: 244
Rejestracja: 2012-01-21, 20:59
Lokalizacja: Łódź

Post autor: koziello »

Wygląda super :)
Coś takiego chyba się nazywa "wabi kusa".

Kiedyś próbowałem ale niestety nie przetrwało :D
"Pośpiech w akwarystyce, jest wskazany tylko przy zbieraniu wody z podłogi"

Obrazek

Awatar użytkownika
Kubiszon
Administrator
Posty: 1557
Rejestracja: 2008-05-14, 21:35
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kubiszon »

Extra sprawa, masz rękę!

Bornero
Posty: 17
Rejestracja: 2015-09-13, 19:54
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Bornero »

Update

A więc mój "kawałek lasu" żyje i o dziwo rośnie ale tylko w kuli widocznie tam jest większa wilgotność.

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mech pięknie zielony, wypuszcza świeże łodygi :

Obrazek
Obrazek

Drugi żółknie a więc raczej nie wytrzyma:
Obrazek

Jutro projekt w kuli trafia do szkoły podstawowej do kącika przyrodniczego zobaczymy jak długo tam wytrzyma. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
mat114
Posty: 1020
Rejestracja: 2009-03-19, 21:08
Lokalizacja: Łódź

Post autor: mat114 »

Fajnie Ci to wyszło! :lol:

Mam kilka pytań: Jakie dałeś podłoże? Jak często podlewasz? (utrzymujesz mocno wilgotną glebę?)
Posiadanie zwierząt NIE JEST obowiązkiem, natomiast ich posiadanie RODZI OBOWIĄZKI.

Bornero
Posty: 17
Rejestracja: 2015-09-13, 19:54
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Bornero »

Na spód położyłem trochę żwiru, następnie ziemie do paprotek podobno najbardziej zbliżona do ekosystemu leśnego. Nie podlewam bezpośrednio a wyłącznie zraszam dwa razy dziennie dosyć obficie w każdy zakątek kuli. Dzięki żwirkowi na spodzie wiadomo czy aby nie przelewam roślinności staram się tak zraszać aby za dużo wody nie stało w żwirze. Parę dni po starcie gałąź z mchem zaczęła pleśnieć więc ją wyjmowałem przy zraszaniu aby ją przesuszyć pleśń zniknęła nie przeniosła się nigdzie a wszystko póki co ładnie i zdrowo wygląda.

Myślę że ważny jest też dobór pojemnika w tym otwartym mech zaczął żółknąc nie udało mi się utrzymać odpowiedniej wilgotności w kuli wylot jest stosunkowo mniejszy do pojemności więc z wilgotnością jest dużo lepiej.

A i jeszcze jedna ważna sprawa, tą roślinność trzymam raczej w zaciemnionym miejscu tylko na 1 -2h dziennie stawiam kolo okna aby zaczerpnęła trochę światła myślę że stawiając na parapecie przy oknie na cały dzień za szybko by wszystko wyschło
Ostatnio zmieniony 2015-09-29, 17:34 przez Bornero, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny”