160l [ Roślinne ] - Zbyszek17

Awatar użytkownika
Zbyszek17
Posty: 653
Rejestracja: 2008-05-20, 16:28
Lokalizacja: Łódź

160l [ Roślinne ] - Zbyszek17

Post autor: Zbyszek17 »

Akwarium - 90 x 40 x 45[center][/center]Oświetlenie - T5 3 x 39W / Philips TLD865, Sylvania Grolux, Arcadia Plant Pro / 9 godz. [center][/center]Filtracja - Eheim Ecco Pro 2036 + Eheim Aquaboss - wkłady Substrat Pro, Ehfilav, cerambio.[center][/center]Nawożenie CO2 - butla wysokociśnieniowa 1,5 kg, elektrozawór Aqua Medic, dyfuzor szklany / spiek ceramiczny /[center][/center]Podłoże - aquasubstrat II + żwirek kwarcowy 3mm[center][/center]Nawożenie - KNO3, K2SO4, KH2PO4, MgSO4, Plant Nutrition+[center][/center]Podmiany wody - RO + uzdatniacz JBL Aqua Dur Plus [center][/center]Flora - ammania gracilis, rotala rotundifolia, rotala indica, ludwigia repens "rubin", ludwigia inclinata, cabomba furcata, cryptocoryne nevillii, limnophila aromatica, blyxa japonica, micrantheum umbrosum, eusteralis stellata grof, proserpinacea palustris, ranunculus inundatus, microsorum narrow leaf, microsorum philippine needle leaf,microsorum windelov, anubias nana, myriophyllum matogrossense.[center][/center]Fauna - Ancistrus sp. 3szt. Gyrinocheilus aymonieri 3szt. Crossocheillus siamensis 5szt. Poecilia latipinna 2szt. kilka Amano.[center][/center]Baniak ma 3 tygodnie od zalania i jest w trakcie dojrzewania. Przedstawiam parę fotek[center][/center]Obrazek[center][/center]Obrazek[center][/center]Obrazek
[center][/center]Obrazek
[center][/center]Obrazek
[center][/center]Obrazek
[center][/center]Obrazek
[center][/center]Obrazek
Ostatnio zmieniony 2009-07-14, 20:14 przez Zbyszek17, łącznie zmieniany 3 razy.

Lukiki
Posty: 2027
Rejestracja: 2008-09-28, 17:18
Lokalizacja: £ód¼

Post autor: Lukiki »

Widać,że świerzak,rośliny sie jeszcze nie wyprostowały i nie ułożyły po swojemu,także głosu oceny jeszcze nie oddam,ale jak narazie to przeszkadza mi osobiście pierwotny stan,bo jest jakby ''posągowy'' poprzez te korzenie.
Filmy
http://www.youtube.com/watch?v=z8VaijfV ... er&list=UL


Zdarza siê,¿e piszê z telefonu,tam z polskimi znakami jest na bakier,wiêc proszê o wyrozumia³o¶æ.

Awatar użytkownika
Zbyszek17
Posty: 653
Rejestracja: 2008-05-20, 16:28
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Zbyszek17 »

Lukiki
całkowicie się zgadzam, ale sam wiesz jak to jest na starcie - ciągle zmieniam układ korzeni, przesadzam rośliny. Napewno wiele się zmieni zanim zostanie ostateczna wersja, napewno dojdą rośliny, może niektóre wylecą. Zobaczymy

Awatar użytkownika
Jerd
Posty: 134
Rejestracja: 2008-11-17, 14:17
Lokalizacja: Kępno

Post autor: Jerd »

Witam
Widzę Zbyszku że w końcu odpaliłeś nowy baniczek,znając twoje możliwości na pewno nas jeszcze miło zaskoczysz ,będę śledził rozwój akwa powodzenia . :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Zbyszek17
Posty: 653
Rejestracja: 2008-05-20, 16:28
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Zbyszek17 »

Oto kilka fotek aktualizacji - 35 dzień[center][/center]Obrazek[center][/center]Obrazek
[center][/center]Obrazek
[center][/center]Obrazek
[center][/center]Obrazek

Awatar użytkownika
Zbyszek17
Posty: 653
Rejestracja: 2008-05-20, 16:28
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Zbyszek17 »

Aktualizacja - 50 dzień [center][/center]Obrazek
[center][/center]Obrazek
[center][/center]Furcata w całej krasie[center][/center]Obrazek

Awatar użytkownika
mat114
Posty: 1020
Rejestracja: 2009-03-19, 21:08
Lokalizacja: Łódź

Post autor: mat114 »

No no.... bardzo ładne!!!!

Pływa już tam coś?? bo nigdzie żadnej wzmianki na ten temat nie ma więc pytam :roll:
Posiadanie zwierząt NIE JEST obowiązkiem, natomiast ich posiadanie RODZI OBOWIĄZKI.

Awatar użytkownika
Incognito
Moderator
Posty: 1738
Rejestracja: 2008-05-23, 11:08
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Incognito »

mat114 pisze:Pływa już tam coś?? bo nigdzie żadnej wzmianki na ten temat nie ma więc pytam :roll:
widzę kosiarkę, ale ona pewnie tam tymczasowo :P
szerze mówiąc jak dla mnie to ten baniak nie ma jeszcze zbytnio wyrazu... nie ma tego czegoś ... :P albo po prostu Twoje poprzednie akwa było lepsze (wg. mnie) i je do niego porównuje :))

Awatar użytkownika
Zbyszek17
Posty: 653
Rejestracja: 2008-05-20, 16:28
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Zbyszek17 »

mat114
[center][/center]
Pływa już tam coś?? bo nigdzie żadnej wzmianki na ten temat nie ma więc pytam
[center][/center]Trochę pływa, jest wyszczególnione w opisie. Na razie nie jestem zdecydowany na ryby / jakaś ławica / i to jeszcze trochę potrwa.[center][/center]MrHotSousage[center][/center]
szerze mówiąc jak dla mnie to ten baniak nie ma jeszcze zbytnio wyrazu... nie ma tego czegoś ... :P albo po prostu Twoje poprzednie akwa było lepsze (wg. mnie) i je do niego porównuje :))
[center][/center]baniak ma dopiero 50 dni i jak pisałem wcześniej jest w trakcie dobierania roślin, przesadzania, a do tego całkowity brak czasu. Wierz mi, że często przychodząc z pracy nie widzę co się dzieje bo światło już wygaszone, jedyna pociecha w soboty wieczorem robiąc podmiany i niedziele :lol: Na pewno wygląd się zmieni - jeszcze trochę potrzebuję czasu :roll:

Awatar użytkownika
Incognito
Moderator
Posty: 1738
Rejestracja: 2008-05-23, 11:08
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Incognito »

okej :] będę z niecierpliwością czekał na oczekiwany przez Ciebie efekt 8-)

Awatar użytkownika
Zbyszek17
Posty: 653
Rejestracja: 2008-05-20, 16:28
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Zbyszek17 »

Aktualizacja - 60 dzień baniaka.[center][/center]Obrazek
[center][/center]Obrazek
[center][/center]Obrazek
[center][/center]Obrazek

Awatar użytkownika
Zbyszek17
Posty: 653
Rejestracja: 2008-05-20, 16:28
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Zbyszek17 »

Blyxa japonica[center][/center]Obrazek
[center][/center]Proserpinacea palustris[center][/center]Obrazek

Awatar użytkownika
Kubiszon
Administrator
Posty: 1557
Rejestracja: 2008-05-14, 21:35
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kubiszon »

Piękna ta blyxa. Tak patrzę na Twoje akwarium i masz bardzo podobny zestaw roślin jaki sam miałem w mojej landrynie - dobry wybór ;-) . Kiedy więcej ryb wpuścisz?

Awatar użytkownika
Incognito
Moderator
Posty: 1738
Rejestracja: 2008-05-23, 11:08
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Incognito »

jak dla mnie pasowałyby tu proporczykowce lub tęczanki filigranowe ;))

Awatar użytkownika
Zbyszek17
Posty: 653
Rejestracja: 2008-05-20, 16:28
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Zbyszek17 »

Kubiszon [center][/center]
Piękna ta blyxa. Tak patrzę na Twoje akwarium i masz bardzo podobny zestaw roślin jaki sam miałem w mojej landrynie - dobry wybór . Kiedy więcej ryb wpuścisz?
[center][/center]Ryby docelowe będą nie wcześniej jak zakończę wszystkie prace związane z roślinnością w akwa. Ciągle jeszcze coś przesadzam, szukając najlepszej opcji. Może coś dojdzie, coś wyleci - zobaczymy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „100 - 199 litrów”