Kupno elektryki- gdzie w Łodzi?

ODPOWIEDZ
andyeudezet
Posty: 11
Rejestracja: 2014-03-30, 18:56
Lokalizacja: Łódź

Kupno elektryki- gdzie w Łodzi?

Post autor: andyeudezet »

Witam.

Teraz będę miał trochę wolniejszego czasu, zamierzam w końcu zrobić pokrywę do mojego akwa 70 cm.

Gdzie w Łodzi najtaniej (może być używane) kupię statecznik i te inne rzeczy które będą mi potrzebne do oświetlenia?

Awatar użytkownika
krzych0062
Posty: 1607
Rejestracja: 2009-09-16, 19:55
Lokalizacja: Łódź

Post autor: krzych0062 »

Niedzielna giełda na Starcie...tam kupisz wszystko. Box z oświetleniem akwarystycznym.

Hex
Posty: 892
Rejestracja: 2011-09-15, 22:54
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Hex »

Na olx masz tanio stateczniki 2x18 chyba za 12zl z przesyłką jakies23 ale dałbyś wiecej szczegółów odnośnie tego co chciałbyś mieć, będzie latwiej ;)

andyeudezet
Posty: 11
Rejestracja: 2014-03-30, 18:56
Lokalizacja: Łódź

Post autor: andyeudezet »

Za bardzo nie wiem co będzie mi potrzebne :) Do zrobienia oświetlenia chyba będzie mi potrzebny statecznik i oprawki do świetlówek, tak?

http://olx.pl/oferta/statecznik-t8-4x18 ... 009e5699f7

Czy do tego statecznika (w opisie 4x18W) będę mógł podpiąć tylko trzy sztuki świetlówek? Cztery chyba mi się nie zmieszczą w pokrywę 70x35

Hex
Posty: 892
Rejestracja: 2011-09-15, 22:54
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Hex »

Masz rysunek ile i jak maja być podłączone :) a jak nie dasz radę 4 to masz tutaj
http://olx.pl/oferta/statecznik-t8-2x18 ... 4Ullh.html
http://olx.pl/oferta/statecznik-t8-1x18 ... 4UiCR.html i po problemie :)

epablo
Posty: 13
Rejestracja: 2011-12-24, 13:59
Lokalizacja: ZGIERZ

Post autor: epablo »

Mam do wydania statecznik z możliwością podłączenia 3 lub 4 świetlówek 18w. Trzy pary oprawek bryzgoszczelnych i trzy świetlówki 18w akwarystyczne . Jeżeli jesteś zainteresowany to daj znać na pw. Co do ceny na pewno dogadamy się.
Witam użytkowników forum

Maro1
Posty: 12
Rejestracja: 2015-06-06, 10:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Maro1 »

Ja zakupiłem taśmę led 5050 po analizie myślę że będzie odpowiedni bo cały jest zalany izolacją. Dokupię jeszcze jedną rgb.Sklep z łodzi cena bardzo przystępna przewód zasilający kosztuje 13zl. http://allegro.pl/tasma-led-300-hermety ... 32720.html

redkontakt
Posty: 35
Rejestracja: 2014-10-19, 15:00
Lokalizacja: Łódź

Post autor: redkontakt »

Przewód zasilający to kosztuje 9 zeta także kolego z tą reklamą to ...
Byłem w tej zakichanej hurtowni i ceny z kibla chyba wzięli, obsługa chyba zaćpana, bo szukali 15 minut towaru, aż w końcu chcieli wcisnąć inny, chiński zamiennik, bez słowa przepraszam- tylko zmarnowałem czas na wizytę tam.
A nachalna w pierwszym poście pseudoreklama zamiast powitania tylko chyba potwierdza niski poziom pracowników tego przybytku

Maro1
Posty: 12
Rejestracja: 2015-06-06, 10:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Maro1 »

powiem szczerze jak kupowałem ledy to nie orientowałem się ile kosztuje kabel może i jest tańszy ja stwierdziłem że i tak jest mi potrzebny więc kupiłem bez zastanowienia ale z tego co patrzyłem to ledy kosztują w castoramie 180zł za 5m wiec jest różnica. Na ocenę ich pracy przyjdzie czas po roku lub dwóch. Na pierwszy rzut oka wyglądają solidnie i dają mocne światło. Ale fachowcem to ja nie jestem wiem tyle że super hiper dobre ledy to kosztują około 100 zł za metr , ja raczej nie zamierzałem tyle wydawać. czas pokaże czy dobrze zrobiłem. Wiem tylko że kupiłem 50/50 a nie 35/28 z tego co się orientuje są dwa razy lepsze ale to dopiero drugie bo rodzai jest bardzo dużo i każdy kolejny lepszy, Na takie mnie było stać więc zakupiłem. Jeżeli masz jakąś lepszą alternatywę to proszę o napisanie na pewno komuś się przyda. Pozdro

Maro1
Posty: 12
Rejestracja: 2015-06-06, 10:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Maro1 »

Na plus też jest w tym rozwiązaniu to że nie potrzebny zasilacz a taśma jest cała w gumie a w tych co patrzyłem ip65 tylko na przodzie z tyłu taśma klejąca dwustronna.
Ostatnio zmieniony 2015-06-06, 17:15 przez Maro1, łącznie zmieniany 1 raz.

redkontakt
Posty: 35
Rejestracja: 2014-10-19, 15:00
Lokalizacja: Łódź

Post autor: redkontakt »

Oświetlenie led to nie żadne taśmy, które po paru miesiącach się nadają do wyrzucenia, a tylko belki z power ledami. Nadal twierdzę kolego, że to śmierdzi na kilometr tanią reklamą podupadającej firmy i jest co najmniej kilka innych miejsc, gdzie można kupić taniej i z lepszą obsługą i nie wyjeżdżaj mi tu z castoramą i jej cenami, bo się kompromitujesz w swoich pierwszych postach. Także ciszej nad tą trumną :mrgreen:

Maro1
Posty: 12
Rejestracja: 2015-06-06, 10:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Maro1 »

Twoja sprawa co myślisz kolego masz do tego prawo. Nie zależy mi na reklamie bo byłem w tym sklepie pierwszy raz. Ale rzeczywiście obsługa kręci się bo korka szukali z 20 min i w końcu chcieli wcisnąć mi do innego typu, ale zorientowałem się że to nie ten więc rzeczywiście lepiej uważać. Natomiast korek był w komplecie z kablem. A jeżeli chodzi o Castorame to sam się nie kompromituj i sprawdź ceny. Ledy 50/50 były najtańsze jakie znalazłem w Łodzi. Szukałem na alegro z Łodzi i ta oferta wydawała mi się atrakcyjna. Tak jak powiedziałem ja wybrałem takie rozwiązanie odnośnie oświetlenia led. Może komuś się przyda. Pozdro

redkontakt
Posty: 35
Rejestracja: 2014-10-19, 15:00
Lokalizacja: Łódź

Post autor: redkontakt »

Tak gadaj bzdury dalej- zarejestrowałeś się na forum akwarystycznym żeby napisać posta o zasranej taśmie led i dałeś linka do tego sprzedawcy. Myślisz, że ktoś ci uwierzy, chyba nawet jesteś głupszy niż ci goście z tej hurtowni (pewnie twoi koledzy, albo pracownicy). Chętnie będę śledził twoje posty, o tym jakie masz akwarium, obsadę i rośliny, ale nie spodziewam się zbyt wiele, tylko już nie reklamuj tu tych bubków z allegro- twoje nachalne podkreślanie ich taniości, dyskredytuje cię

Maro1
Posty: 12
Rejestracja: 2015-06-06, 10:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Maro1 »

Słuchaj nie muszę ci się tłumaczyć.Zobacz jaki jest tytuł (Oświetlenie,kupno elektryki-gdzie w Łodzi) A zarejestrowałem się bo szukam kontaktu z kimś kto trzyma Tanganikę. A że jestem na etapie kompletowania sprzętu (oświetlenia) to wszedłem tutaj i podzieliłem się swoimi spostrzeżeniami. A to czy ci się podoba ten sklep czy nie to mnie tak naprawdę nie obchodzi.Lepiej napisz jakie ty masz propozycje oświetlenia może komuś się przyda ta wiedza.A nie krytykuj mnie za to że wkleiłem linka. I nie posądzaj o psełdoreklame. :?:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświetlenie”