Upały się zbliżają...

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
FLOW
Posty: 164
Rejestracja: 2009-02-04, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Upały się zbliżają...

Post autor: FLOW »

Witam,

idzie lato, choć narazie powoli już się zastanawiam jak poradzić sobie w tym roku aby woda w moich baniaczkach nie przekroczyła 28-29C w ekstremalne dni tym bardziej że pokoj z krewetkami znajduje się na poddaszu i nie mam możliwości przeniesienia ich.


zastanwiam się nad czymś takim:

http://allegro.pl/mini-klimatyzacja-kli ... 37829.html

pytanie brzmi czy to zda egzamin na zbicie temp o 4-5C, jak uważacie?
Ostatnio zmieniony 2015-04-04, 10:23 przez FLOW, łącznie zmieniany 1 raz.

chwialek
Posty: 155
Rejestracja: 2010-03-10, 11:17
Lokalizacja: Dąbie

Post autor: chwialek »

Częstsza podmiana i codzienna dolewka schłodzonej wody RO w ekstremalne dni w postaci lodu. Do baniaka na upały oxydator. W połączeniu z wentylatorem na taflę wody. Zasłonięte rolety, okno zamknięte w dzień a otworzone w nocy, również pomagają w utrzymaniu w ryzach temperatury.

A jeśli to naprawdę ekstremalne pomieszczenie to tylko klimatyzator i to ten z jednostką na zewnątrz a panelem w środku.
Tych małych pseudonawilżaczy to raczej nie warto tak jakby mokry ręcznik rzucić na wentylator, nawilży i da niby poczucie chłodu. Można w domu zrosić ze spryskiwacza firany i również dadzą poczucie chłodu.

Awatar użytkownika
cliper
Posty: 241
Rejestracja: 2013-09-03, 20:58
Lokalizacja: Łódź

Post autor: cliper »

Hmm czy nie otwieranie okien w dzien w taki upal jest dobre to nie wiem. U mnie w mieszkaniu w bloku gdybym tak zrobil to bym sie uparowal. Wedlug mnie juz lepiej zrobic przeciag w mieszkaniu, bedzie chlodniej. Pomocny jest tez duzy ruch tafli wody jak pisal kolega oraz jej silne napowietrzanie. W cieplej wodzie jest mniej tlenu. Woda z wieksza iloscia tlenu jest odrobine chlodniejsza. U mnie w ekstremalnych warunkach kiedy temp. siegala 29-30C pomagalo otworzenie klapy i nawiew na maxa z wiatraka na tafle wody.

mariusz1500
Posty: 23
Rejestracja: 2013-12-20, 20:56
Lokalizacja: Łódź

Post autor: mariusz1500 »

A ja miałem zamontowane w obudowie 2 wentylatorki o takie
Obrazek
zasilacz do tego i miałem jeszcze to :
Obrazek

w upalne dni sprawdzało się schładzało temp o te kilka *temp.

tyle ze obudowa dziurawa była jeden minus :/ ale takie cudo zakupiłem z akwarium :)

w obecnym akwarium juwel 240 pewnie zamotuje coś podobnego tylko ze dorobię sobie jedna klape i zamotuje w niej właśnie owe cudo :)

Awatar użytkownika
cliper
Posty: 241
Rejestracja: 2013-09-03, 20:58
Lokalizacja: Łódź

Post autor: cliper »

Zamiast dziurawic obudowe mozna te wiatraczki przykleic do niej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie, parametry wody, warunki hodowli”