Nieudany wychów amano jak to zwykle bywa nadgorliwość....

ODPOWIEDZ
użytkownik zablokowany.
Posty: 162
Rejestracja: 2009-05-06, 16:38
Lokalizacja: Łódź

Nieudany wychów amano jak to zwykle bywa nadgorliwość....

Post autor: użytkownik zablokowany. »

nieudany wychów ammano jak to zwykle bywa nadgorliwość gorsza od .......
miałem jajka ammano wydarte samicy z pod ogona wszystko było ok aż do momentu gdy zaczęły się wykluwać larwy stwierdziłem że dodam soli powoli i co klapa wszystko umarło zbyt wcześnie dodałem soli morskiej ... wrr...
do następnego razu gdy samica będzie nosić jajka piszcie o swoich doświadczeniach z dwuśrodowiskowymi krewetkami...
pośmiejemy się z błędów i ucieszymy z zwycięstw w nierównej walce z odtwarzaniem natury...
Ostatnio zmieniony 2009-11-08, 11:50 przez użytkownik zablokowany., łącznie zmieniany 3 razy.

tutusik
Posty: 243
Rejestracja: 2008-10-10, 10:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: tutusik »

napisz swoje doświadczenia może ?:) ile soli dodales itp jaki zbiornik napowietrzanie itd
gg 2755526

użytkownik zablokowany.
Posty: 162
Rejestracja: 2009-05-06, 16:38
Lokalizacja: Łódź

Post autor: użytkownik zablokowany. »

soli powoli dosypywałem co 5 godzin aż do morskiego zasolenia wody ale okazało się że za szybki byłem i wytrułem larwy solą zbiornik 30cm x 10cm x 10cm jak łatwo policzyć 3 litry
napowietrzanie z kostki drewnianej dość intensywne
Caridina cf. propinqua "Orange"
Caridina sp. "Crystal Red"
Caridina sp. "Rocket"
Caridina cf. babaulti
Caridina sp. "Biene"
Caridina japonica
Neocaridina denticulata sinensis "Fire Red"
Neocaridina "blue crystal"

zabapinkfloyd
Posty: 792
Rejestracja: 2008-05-13, 18:35
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: zabapinkfloyd »

Poszukaj sobie artykułów na innych forach, wtedy będzie ci zdecydowanie łatwiej i może osiągniesz jakieś wyniki.
Jest już sporo dostępnej wiedzy w tym zakresie.

http://www.aquadesign.pl/artykuly_html/ ... eeding.htm
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez zabapinkfloyd, łącznie zmieniany 1 raz.

użytkownik zablokowany.
Posty: 162
Rejestracja: 2009-05-06, 16:38
Lokalizacja: Łódź

Post autor: użytkownik zablokowany. »

niespodzianka okazało się że krewecie żyją tylko ich rozmiar jest strasznie mały dosypałem soli i czekam na razie strasznie dużo mi ich padło przez to że nierówno się wylęgły i po dosypaniu soli nie wszystkie były gotowe na morską wodę ale jestem dobrej myśli :evil:
Caridina cf. propinqua "Orange"
Caridina sp. "Crystal Red"
Caridina sp. "Rocket"
Caridina cf. babaulti
Caridina sp. "Biene"
Caridina japonica
Neocaridina denticulata sinensis "Fire Red"
Neocaridina "blue crystal"

Awatar użytkownika
mat114
Posty: 1020
Rejestracja: 2009-03-19, 21:08
Lokalizacja: Łódź

Post autor: mat114 »

A po ilu dniach/godzinach od wylęgu larw zacząłeś podawać sól?
Posiadanie zwierząt NIE JEST obowiązkiem, natomiast ich posiadanie RODZI OBOWIĄZKI.

Awatar użytkownika
cmepro
Posty: 596
Rejestracja: 2008-05-30, 22:36
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki
Kontakt:

Post autor: cmepro »

bboy10 a powiedz mi jedną rzecz piszesz, że dosypałeś soli... to tak ogólnie napisane że jakby ktoś chciał iść za Twoim przykładem to nie wierzę że cokolwiek by mu z tego wyszło, masz jakąś tabelkę zasolenia, mierzysz jakoś zasolenie, jakiej soli używasz, jak i czym dokarmiasz larwy. Troszkę więcej szczegółów.
Ostatnio zmieniony 2009-06-25, 22:27 przez cmepro, łącznie zmieniany 1 raz.
[9L] Korytko: ?
[12L] Corner: White Pearl | Clithon Corona
[20L] Green Tank: Babaulti | Red Cherry | Clithon Corona
http://www.akwarysci.com/forum/viewtopic.php?t=98

użytkownik zablokowany.
Posty: 162
Rejestracja: 2009-05-06, 16:38
Lokalizacja: Łódź

Post autor: użytkownik zablokowany. »

myślę że czas od wylęgu to około 3 dni tyle minęło odkąd mylnie stwierdziłem że wszystko zdechło, a tu niespodzianka najpierw dodałem jedna łyżeczkę na litr wody zwykłej morskiej soli do akwariów morskich(wszystko było ok). Potem po 2 dniach dodałem soli podnoszą zasolenie do 19gr na litr(KLAPA WIELE KREWETEK ZESZTYWNIAŁO). Następnie nie dolewając wody ale odparowując wodę stopniowo podniosłem zasolenie i nadal podnoszę do zalecanej w artykule który ktoś był na tyle miły że mi przesłał(35ppt) i na razie żyją nie karmię ich wcale karmiłem je tylko raz dodałem krasnorostów morskich i zielenic, i EM-ÓW (W KOŃCU MUSIS TO FILTRATORY WIĘC NIECH WCINAJĄ BAKTERIE I GLONY). TERAZ w oświetlanym akwarium rosną :oops: sobie dobrze, padła tylko listownica zasolenie za duże (chyba).a zasolenie mierze sobie aerometrem http://images.google.com/imgres?imgurl= ... G%26um%3D1
Ostatnio zmieniony 2009-06-27, 20:04 przez użytkownik zablokowany., łącznie zmieniany 1 raz.

użytkownik zablokowany.
Posty: 162
Rejestracja: 2009-05-06, 16:38
Lokalizacja: Łódź

Post autor: użytkownik zablokowany. »

pierwszy sukces przeszły wylinkę są ciutke większe około 3mm tylko nie wiem co z nimi będzie jak wyjadę w środę wyjeżdżam na 21 dni do Gdyni na praktyki do oceanarium ale chyba dadzą radę na glonach nie wiem????
Caridina cf. propinqua "Orange"
Caridina sp. "Crystal Red"
Caridina sp. "Rocket"
Caridina cf. babaulti
Caridina sp. "Biene"
Caridina japonica
Neocaridina denticulata sinensis "Fire Red"
Neocaridina "blue crystal"

użytkownik zablokowany.
Posty: 162
Rejestracja: 2009-05-06, 16:38
Lokalizacja: Łódź

Post autor: użytkownik zablokowany. »

krewetki jedzą coraz więcej i więcej czy je karmić obawiam się że wyjedzą glony i padną gdy wyjadę jakieś pomysły???
mam spirulinę sproszkowana ale ona syfi wodę strasznie myślę że żywe glony były by lepsze
Caridina cf. propinqua "Orange"
Caridina sp. "Crystal Red"
Caridina sp. "Rocket"
Caridina cf. babaulti
Caridina sp. "Biene"
Caridina japonica
Neocaridina denticulata sinensis "Fire Red"
Neocaridina "blue crystal"

Vendredi
Moderator
Posty: 970
Rejestracja: 2009-05-01, 11:48
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Vendredi »

po pierwsze gratuluje pierwszej wylinki, po drugie fajnie masz że jedzesz tam na praktyki, może powierz komuś dokarmienie ich za pare dni.

Szkoda że musisz zostawić takie maluchy.

Moze zabierz je ze soba :P

użytkownik zablokowany.
Posty: 162
Rejestracja: 2009-05-06, 16:38
Lokalizacja: Łódź

Post autor: użytkownik zablokowany. »

też o tym myślałem ale trzylitrowe akwarium ciągnąć przez połowę polski??? ciężko do tego jeszcze napowietrzacz i światło ciężko było by się zabrać.
le już jest praktyka jak postępować z następnymi może będzie lepiej tylko żeby samica jeszcze chciała znosić jajka po tym jak ja wytarmosiłem odrywając jajeczka:(
Caridina cf. propinqua "Orange"
Caridina sp. "Crystal Red"
Caridina sp. "Rocket"
Caridina cf. babaulti
Caridina sp. "Biene"
Caridina japonica
Neocaridina denticulata sinensis "Fire Red"
Neocaridina "blue crystal"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie, genetyka”