Osad na szybie po kamieniu

ODPOWIEDZ
Milka
Posty: 2
Rejestracja: 2012-03-11, 19:51
Lokalizacja: Zgierz

Osad na szybie po kamieniu

Post autor: Milka »

Witam,
mam pewien problem który nie daje mi żyć. Akwarium stało długi czas zalane tylko wodą, która stopniowo odparowywała. Z biegiem czasu zrobił się dość pokaźny osad z kamienia tam gdzie wody ubywało. Chciałabym teraz założyć akwa od nowa, no i pojawił się problem jak pozbyć się osadu. Widocznej warstwy kamienia już nie ma. Natomiast jak się spojrzy pod kątem/pod światłem widać na szybie dalej jakby smugę z osadu. Próbowałam wodą, octem, w zoologicznym dostałam Tropical Aquacid pH minus, ale żaden ze sposobów nie zadziałał i dalej widać te smugi. Czy jest jeszcze jakiś skuteczny sposób/środek na pozbycie się tego? Będę bardzo wdzięczna za rady.

Pabian
Posty: 483
Rejestracja: 2011-09-06, 20:15
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: Pabian »

Spróbuj papierem ściernym , granulacja 2500-3000 . Delikatnie , cały czas maczając papier w wodzie , póżniej można przepolerować pastą polerską do szkła lub tlenkiem ceru rozrobionym z wodą . Powinno zejść .
Papier dostaniesz w sklepie dla lakierników , tlenek ceru powinien mieć każdy szklarz.
Powodzenia i wytrwałości , bo to żmudna praca

....a tak w ogóle to zalej jeszcze raz baniak i zobacz czy przy pełnym widać te smugi , bo może być tak ,że jak będzie woda , to smugi będą niewidoczne
Ostatnio zmieniony 2015-02-27, 21:57 przez Pabian, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
cliper
Posty: 241
Rejestracja: 2013-09-03, 20:58
Lokalizacja: Łódź

Post autor: cliper »

Pabian pisze:Spróbuj papierem ściernym , granulacja 2500-3000 . Delikatnie , cały czas maczając papier w wodzie , póżniej można przepolerować pastą polerską do szkła lub tlenkiem ceru rozrobionym z wodą . Powinno zejść .
Papier dostaniesz w sklepie dla lakierników , tlenek ceru powinien mieć każdy szklarz.
Powodzenia i wytrwałości , bo to żmudna praca

....a tak w ogóle to zalej jeszcze raz baniak i zobacz czy przy pełnym widać te smugi , bo może być tak ,że jak będzie woda , to smugi będą niewidoczne
Kurde ja tak mam w kotniku. Tam woda szybko wyparowywuje i widac te slady, po dolaniu wody nic nie widac. Jak to zlikwidowac? Tak jak napisales wyzej? Chodzi o to aby szkla nie porysowac.

Pabian
Posty: 483
Rejestracja: 2011-09-06, 20:15
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: Pabian »

Tak,tak jak pisałem wyżej . Tylko trzeba to robić delikatnie , papier przesuwasz po szkle delikatnie , z minimalnym naciskiem .

Milka
Posty: 2
Rejestracja: 2012-03-11, 19:51
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Milka »

Wolałabym uniknąć papieru ściernego, boję się porysowania. Namoczyłam mniej więcej i wygląda, że chyba nie będzie widać. Zalewanie całego akwa by to sprawdzić troszkę nie jest mi na rękę bo to 250l ;-) W każdym razie, na noc namoczyłam te smugi tym preparatem Tropicala i na jednej szybie jakby już mniej widoczne, została jeszcze jedna gdzie widać, dzisiaj spróbuję tak samo. Tak czy siak, dziękuję za radę, będę pamiętać, że w ostateczności jest jeszcze jedna możliwość :-)

krecik
Posty: 79
Rejestracja: 2009-02-20, 23:16
Lokalizacja: Andrespol

Post autor: krecik »

Ja swoje szkiełko czyszczę AQUACID ph minus Tropical
krecik

ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum Ogólne - panel dyskusyjny”