30 litrów z robakami - czyli lampka przy komputerze

Awatar użytkownika
Alchemik
Moderator
Posty: 518
Rejestracja: 2008-05-14, 18:55
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Alchemik »

Akwarium stoi już od jakiś 3 tygodni.
Narazie jest ok 30 szt CR róźnej gradacji.

Jedynie co mnie martwi to temperatura którą mam zbiorniku. Mianowicie jest ok 19-20 po nocy i ok 21 w dzień. Nie mam zamontowanej grzałki ale to nie jest problem. Na podorędziu leży 25W więc pewnie w weekend ją zainstaluje.
Nie wiem czy to spowodowane złym jedzeniem czy niską temp. ale krewetki wydają się być ospałe i mało chetnie jedzą. Podaje im Shrimp Nature Żółty i Biały. Po ok 5mm pałeczki dziennie.

Fotka strzelona na szybko telefonem.


Obrazek
Pozdrawiam
Piotr

chwialek
Posty: 155
Rejestracja: 2010-03-10, 11:17
Lokalizacja: Dąbie

Post autor: chwialek »

Wg mnie nie ma co kombinować, bo z kombinacji wychodzi czasem więcej złego niż dobrego.

Awatar użytkownika
Alchemik
Moderator
Posty: 518
Rejestracja: 2008-05-14, 18:55
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Alchemik »

Nie ma zamiaru kombinować ale zastanawiam się czy ta ich ospałość nie wynika ze zbyt niskiej temperatury.
Jakie wy macie temperatury w akwarium?
Pozdrawiam
Piotr

Kaledon
Posty: 241
Rejestracja: 2010-10-05, 08:31
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: Kaledon »

teraz takie jak u Ciebie :mrgreen:

chwialek
Posty: 155
Rejestracja: 2010-03-10, 11:17
Lokalizacja: Dąbie

Post autor: chwialek »

24-25C na koniec dnia. Rano pewnie minimalnie mniej.

Awatar użytkownika
Alchemik
Moderator
Posty: 518
Rejestracja: 2008-05-14, 18:55
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Alchemik »

Jednak chyba wrzucę grzałkę. Nigdy nie zwracałem na to uwagi ale zimą w firmie na weekend jest włączane ogrzewanie ekonomiczne. Tym samym temp powietrza potrafi spaść do 16-18 stopni. Obawiam się, że krewetki tego mogą nie wytrzymać.
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
Alchemik
Moderator
Posty: 518
Rejestracja: 2008-05-14, 18:55
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Alchemik »

Masakra.....
Dziś podmiana i zanim zrobiłem zmierzyłem parametry.
GH 16 KH 0-1 pH koło 7.6 :(
Co jest grane ?

Akwarium zalane czystym RO + Salty shrimp GH+ w ilości 6 g na 30 litrów. Ciutkę za dużo dałem bo miało być ok 4.5 g.
W akwarium mam korzeń i kilka skałek z lawy do których mam przywiązane mchy. Czy to ta lawa może aż tak bardzo zatwardzać wodę ? Testy IMHO są OK, bo sprawdzałem RO które nalewałem i ma KH 0-1 GH 0-1 trudno określić przy tak słabym kolorze.

Krewetki nadal nie chcą jeść. Dziś dołożyłem liść ketapangu to lekkie zainteresowanie jest. Na jedzenie Shrimp Nature nie ma ochoty.
Pozdrawiam
Piotr

adamozw
Posty: 734
Rejestracja: 2008-08-04, 11:40
Lokalizacja: Ozorków
Kontakt:

Post autor: adamozw »

Wywal lawę, podmień około 50% wody, ten korzeń skąd masz bo też może coś wydzielać do wody, krewetki import czy kupowałeś gdzieś w Łodzi?

Awatar użytkownika
Alchemik
Moderator
Posty: 518
Rejestracja: 2008-05-14, 18:55
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Alchemik »

Korzeń był od dawna w moich akwariach. Chyba jest ze mną od ... 3 lat albo lepiej.
Krewetki mam od kolegi z forum naszego więc polskie.
Z tą lawą jest problem o tyle, że nie bardzo wiem czym ją zastąpić ? Chodzi mi o mchy.
Pozdrawiam
Piotr

Kaledon
Posty: 241
Rejestracja: 2010-10-05, 08:31
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: Kaledon »

kokosem zastąp. ładnie się mchy przyrastają choć wygląda to słabo taka skorupka. Co do saty to dałeś jak sam wiesz za dużo choć tu wygląda jakbyś 2 razy przez roztargnienie zmineralizował wodę.

Jedzenie SN wymień na inne. Poszukaj na forach krewetkowych diy to zobaczysz co będzie się działo.

chwialek
Posty: 155
Rejestracja: 2010-03-10, 11:17
Lokalizacja: Dąbie

Post autor: chwialek »

Alchemik czy krewetki padają z głodu czy tylko nie pobierają tak chętnie jak zwykle pokarmu? (nie rzucają się na pokarm)

Awatar użytkownika
Alchemik
Moderator
Posty: 518
Rejestracja: 2008-05-14, 18:55
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Alchemik »

Jeść jedzą ale bardzo słabo tzn jak wrzucę jedzenie to chwila szału bo coś wpadło i koniec. Jedzenie leży na dnie i tyle. Pod koniec dnia muszę je wyciągnąć co by nie psuło wody. Jedynie jak wrzucę granulat z Hikari to coś się dzieje choć ile zjedzą nie wiem bo pokarm rozpływa się po akwarium.
Będę teraz robił podmiany 5 litrow dziennie i zobaczymy koło piątku jakie będą parametry.
W sumie padło z 2 szt, tyle widziałem, więc raczej w granicach normy.
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
martinezsanchez
Posty: 563
Rejestracja: 2009-04-02, 22:48
Lokalizacja: Łódź

Post autor: martinezsanchez »

Krewety padły od wysokich parametrów. Z Kaledonem się nie zgodzę, żeby od razu wywalić SN. Ja tylko tym karmię i cały czas jedzą chętnie.

Może przyczyna leży właśnie w parametrach i przekarmianiu?
[center]-------------->>> KREWETLANDIA - ZDJĘCIA KREWETEK <<<--------------
krewetki:
crystal red/black,
taiwan bee,
tiger black/blue[/center]

Awatar użytkownika
Alchemik
Moderator
Posty: 518
Rejestracja: 2008-05-14, 18:55
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Alchemik »

Przekarmiane nie są bo dostają ok 5mm pałeczki raz na dwa dni czasem codziennie. Myślę że jednak jest to kwestia parametrów. Dziś była kolejna podmiana na czyste RO, jutro jeszcze jedna i na ten tydzień starczy. pH nadal jest wysokie więc mam nadzieję że jak spadnie GH to się zacznie stabilizować poniżej 7.0
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
martinezsanchez
Posty: 563
Rejestracja: 2009-04-02, 22:48
Lokalizacja: Łódź

Post autor: martinezsanchez »

Musisz uważać żeby przez dolewanie czystego ro nie wyzbyć się niezbędnych subst. Z baniaka
[center]-------------->>> KREWETLANDIA - ZDJĘCIA KREWETEK <<<--------------
krewetki:
crystal red/black,
taiwan bee,
tiger black/blue[/center]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Krewetki”