Obsada ShrimpSet 30

ODPOWIEDZ
Walery
Posty: 2
Rejestracja: 2010-05-26, 23:00
Lokalizacja: Łódź

Obsada ShrimpSet 30

Post autor: Walery »

Witam

Zakupiłem synowi zestaw Aquaela w celu zainteresowania go żyjątkami wodnymi , na razie krewetki później może rybki - zobaczymy.
Moje pytanie dotyczy ilości i gatunków które mogłyby w takim zestawie razem sobie mieszkać nie przeszkadzając sobie.Chodzi mi również aby były to w miarę nietrudne w hodowli odmiany - dla początkującego.

Z góry dziękuję za udzielenie rzetelnych informacji - Pozdrawiam.

Jeszcze jedno pytanko -
zalałem zbiorniczek tydzień temu , podłoże - Shrimp Sand (czarne) Aqua Art , trzy korzonki z jakimiś mchami , duży heniek i trawa na pierwszym planie - czy można już wpuścić zwierzaki??
Ostatnio zmieniony 2011-04-03, 10:18 przez Walery, łącznie zmieniany 1 raz.

Kaledon
Posty: 241
Rejestracja: 2010-10-05, 08:31
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: Kaledon »

Zostań przy samych krewetkach ;-) Zaoszczędzisz sobie sporo problemów i co ważniejsze przy rybach krewetki nie prezentują w pełni swoich zachowań. Nie wspominając już o tym, że nawet małe rybki są w stanie podjadać krewetki. Za to w zmian możesz pomyśleć o ciekawych ślimakach. Jest w czym wybierać w tej chwili.

Awatar użytkownika
Irek
Posty: 927
Rejestracja: 2009-12-01, 16:24
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Irek »

Proponuje red cherry, na początku w ilości 5-10 sztuk.
One i tak nie kontrolują swojej populacji więc ciężko tu mówić o ilościach docelowych. (oczywiście przy odpowiednich warunkach)

Walery
Posty: 2
Rejestracja: 2010-05-26, 23:00
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Walery »

Pisząc o rybkach miałem na myśli inny zbiornik :)
Ten zestaw miał z założenia zostać "królestwem" krewetek.

Kaledon
Posty: 241
Rejestracja: 2010-10-05, 08:31
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: Kaledon »

To podaj jaki zbiornik ;-)

hory
Posty: 20
Rejestracja: 2011-02-15, 09:24
Lokalizacja: łódź

Post autor: hory »

Witam. Tydzień to troszkę mało poczekaj co najmniej miesiąc zeby akwarium "doszło" i dopiero potem zasiedlaj krewetkami. Oczywiście mogą to być Red Cherry ale również Babaulti, Amano (osobiście mam połączenie Red Cherry i Amano ). Kupuj młode osobniki łatwiej się aklimatyzują.
Jeżeli chodzi o akwarium z rybkami to jest to temat rzeka poczytaj na forach, w książkach pooglądaj akwaria i rybki w sklepach ( zabierz syna bo to ma być jego akwarium) i dopiero jak wybierzecie gatunki ryb, akwarium w jakim będą żyły, jakie rośliny o ile też są w planie to wtedy napisz. Będzie łatwiej pomóc w wyborze i doborze obsady.
Pozdrawiam; hory

Newbie
Posty: 17
Rejestracja: 2011-12-15, 09:29
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Newbie »

Imho Red Cherry o dobrych genach będą ok. Do tego małe stadko drobnych rybek powiedzmy mniejsze razbory w ilości ok 10 sztuk (wpuszczone później jak populacja krewetek się rozrośnie). Krewetki bym wpuścił po trzech tygodniach a rybki powiedzmy po 3 miesiącach i będzie gitez :)

Kaledon
Posty: 241
Rejestracja: 2010-10-05, 08:31
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: Kaledon »

Archeolog :-D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Krewetki”