[>500l] Mój świat i moja odskocznia

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 3
Rejestracja: 2009-11-11, 09:30
Lokalizacja: Rzeszów

[>500l] Mój świat i moja odskocznia

Post autor: crusta »

Może i czas już zacząć pokazywać to co się ma u siebie, póki co temat rozwijał się na moim lokalnym forum teraz przyszedł czas i na shrimp.pl także, swoją przygodę z krewetkami rozpocząłem jakieś 6-7 lat temu i trwa to do dziś, studiowanie w trybie dziennym i praca na można powiedzieć pełnym etacie nie za bardzo daje mi czas na to żeby to co tak lubię, czyli krewetki rozwijało się tak jakbym tego chciał no ale pokaże to co powstało jakiś czas temu:


Obecnie w moim pokoju znajduje się regał zakupiony poprzez jeden z portali aukcyjnych, jest to produkt naprawdę solidny i zakupu póki co oczywiście nie żałuje.
Regał ma wymiary 100x50x205 cm pozwoliło to na umieszczenie 4 poziomów na których znajduje się po 3 zbiorniki z krewetkami, czyli łącznie mamy 12 zbiorników o wymiarach 49x33x27cm daje nam to 43l brutto na każdy zbiornik, szacuje że około 40litrów wody każdy z tych zbiorników zawiera, także około 500l wody znajduje się w obiegu, na chwilę obecną stanowi to już tylko część hodowli.

Obrazek

Obrazek

Końcem lipca pod samiuśkie drzwi zbiorniki przywiózł mi lokalny produceny. Jeszcze tylko paski które posłużą do mocowania gąbki musze odebrać i jazda.....

Obrazek

Tło w zbiornikach zostało pomalowane

Obrazek

Nobiles dach i rynna - czarny mat

Obrazek

Randka z osełką.... małe kosmetyczne poprawki :D
No i jakoś się tak złożyło że trzeba było te szybki powklejać i dociąć gąbkę, zamocować filtry itd.

Obrazek

Obrazek

Powyżej pokazany jest jeden ze sposobów w jaki umieściłem Hamburga, tutaj gąbka umieszczona na rogu, sama gabka jak liczyłem zajmuje około 3-3,2l pojemności także oceńcie czy to mało czy dużo

No to lecimy z koksem.....
Pilotażowy zbiornik

Obrazek

Na spód pod podłoze ADA Amazonia New wylądowały:
-Mosura BT9
-BWS Vigor
-Ketapang
-Torf Granulowany
-Pył ze skałek Minerock BWS (skałka trafi także)

Obrazek

Kolejne zbiorniki już poszły za ciosem i tak

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Do zbiornika trafiły kolejne 2 listki ketapangu, akwarium zostało zalane

Obrazek

Obrazek

Do efektu końcowego to droga jest daleka, został zmodyfikowany filtr w zbiorniku wczorajszym, wyprowadzony został wężyk który wodę z "komina" wrzuca bezpośrednio do zbiornika pomijając gąbkę, wcześniejsze rozwiązanie okazało się mało ciekawe

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wylot wody jest nieco skrecony także woda powinna odbić się od szyby bocznej i poleciać na przednią, miałem też na uwadzę to że jak na przodzie bedzie "cisza" to i krewetki chętniej będą się tam pokazywać

Kolejne zbiorniki zakładałem podobnie to co jest pod podłożem tak samo jak wyzej, czyli torf, BWS Vigor i Mosura BT9, a także te liście Ketapangu, zawsze to dodatkowe garbniki

Obrazek

takie zbliżenie na to jak to wygląda

Obrazek

Korzystając z tego że w lecie noce są krótki i nie opłaca się przez to kłaść spać to sobie dłubałem jakieś rzeczy przy stawianiu tego regaliku także:

Obrazek

Obrazek

Tak wyglądało wklejanie szybek które przytrzymywały gąbki w drugim rodzaju Hamburga, tutaj powierzchnia jaka zajmuje gąbka jest nieco większa bo około 4l.

Efekty takiego nocnego dłubania widziałem zazwyczaj rankiem, kiedy mogłem już patrzeć na oczy. Po czasie zaczęło przybierać to jakieś kształt już:

Obrazek

wylot wody z filtra to takie coś

Obrazek

Podłoża jakie zostały użyte w tych zbiornikach to idąc od lewej strony
Benibachi black Soil Powder Fulvic

Obrazek

Ada Amazonia I

Obrazek
A że ja nigdy mistrzem aranżacji nie byłem to i poszedłem na łatwiznę i zastosowałem jeden jedyny korzonek w tym zbiorniku

Obrazek

Obrazek

Korzeń jest obsadzony Phoenix Moss i cameroon

pomiaru ph w pierwszych 6 zbiornikach po kilku dniach funkcjonowania test jbl

Obrazek

Początkowy widok z mojego ulubionego miejsca jakie mam w pokoju, z tej perspektywy najczęściej będę oglądał regał, tak to wygląda:

Obrazek

Teraz poziomu od góry do dołu:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A i może jeszcze 3 takie fotki podrzuce

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Generalnie tak wyglądały początki tego regału, jest to taka moja odskocznia przed która póki co staram się dużo czasu spędzać a i nie zamierzam tego zmieniać.


Teraz może trochę suchych danych:
- 12 zbiorników po 43l brutto
-filtracja Hamburgi napędzane przez turbiny: 6x Aqua Szut 550 (te znajdują się w narożnych hamburgach), 2x Aqua El circulator 350 i 4x Aqua El turbo 500
-Gąbka: czarna o PPI 45, chciałem kupić PPi30 ale nie znalazłem takiej czarnej, kupiłem PPI 45 i nie żałuje, krewetki nie będą mi przechodzić przez gąbkę i nie zostaną wciągnięte przez turbine
-Ogrzewanie: póki co nie potrzebne, w zimie zobaczymy, aby tylko 20C utrzymać
-Podłoże użyte: ADA Amazonia NEW 9zbiorników, po 3l na zbiornik, Benibachi powder fulvic, ADA Amazonia I, Bazatl (chyba ADA tam też wyladuje)
-Flora: Mini Pelia w ilości nie małej, Mchy wszelakie ze wskazaniem na Phoenix moss, microsorium mini windelov, Hydrocotyle Japan posadzone na korzeniu


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Kilka osób chciało mi wmówić że to Yellow jest.....

Jedna strona:
Obrazek

Druga strona:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2014-01-11, 22:20 przez crusta, łącznie zmieniany 1 raz.
jakby co to pisać na crusta@wp.pl

Awatar użytkownika
andrzej_vader
Posty: 357
Rejestracja: 2009-10-18, 21:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: andrzej_vader »

Ja tylko z 1 mała uwagą. Na ten regał bym uważał. Identyczne u mnie w pracy złozyły się jak domino. Nie chodzi o straszenie. Oby było wszystko ok. Ale sam planowałem zakup takowego i sobie odpusciłem.

Awatar użytkownika
crusta
Posty: 3
Rejestracja: 2009-11-11, 09:30
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: crusta »

Nie wiem czy na pewno o takim samym mówimy także podam linka dokładnie tego który kupiłem http://www.allegromat.pl/aukcja113869
po 1,5 roku użytkowania polecam z czystym sumieniem, blacha gruba i konkretna, nie chwieje się, nie wygina, teraz taki sam tylko o 50% dłuższy stoi i też jest póki co ok :)
Nie jest to "prawie taki sam" z marketu za 100zł tylko całkowicie inny, dużo solidniejszy produkt.

No i tu na półce jest te 120-150kg a nie deklarowane 500kg
jakby co to pisać na crusta@wp.pl

Awatar użytkownika
andrzej_vader
Posty: 357
Rejestracja: 2009-10-18, 21:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: andrzej_vader »

U mnie w pracy też nie było to zakupy z marketu. Ale mniejsza o to. Identycznie ta sama konstrukcja. Mówię, bo sam je tez składałem. Mozliwe, ze innej firmy. Ale w każdym razie bym uwazał. Ale skoro u Ciebie jest ok, to oby tak było jak najdłuzej. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
martinezsanchez
Posty: 563
Rejestracja: 2009-04-02, 22:48
Lokalizacja: Łódź

Post autor: martinezsanchez »

crusta... i przywiało Chłopaka do Łodzi :mrgreen:

czekamy na więcej fotek robali, które niekiedy są naprawdę imponujące 8-)
[center]-------------->>> KREWETLANDIA - ZDJĘCIA KREWETEK <<<--------------
krewetki:
crystal red/black,
taiwan bee,
tiger black/blue[/center]

Awatar użytkownika
crusta
Posty: 3
Rejestracja: 2009-11-11, 09:30
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: crusta »

martinezsanchez, ja trafiłem do Łódzkie to mógłbyś zawitać na podkarpackie :)

No to kilka starszych zdjęć wrzucę :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No i także z tego zbiornika, jak się ostatnio wszyscy chwalą to dlaczego ja mam tego nie zrobić....
Taiwan Bee Panda Mosura, Tai Mosura, Panda k14 czy zwał jak zwał

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ostatnio to się jakiś hicior robi także zobaczymy jak Tai Mosury będą się u mnie trzymały :D Widziałem jednocześnie 6 sztuk.

Krewetka ze zbiornika obok młody Blue Bolt

Obrazek

Kolejna krewetka z tego zbiornika Blue Panda nosicielka

Obrazek

Golden (Orange) Tiger samiczek nosicielek jest przynajmniej dwie, długo im to u mnie zajęło, no chyba że nie widziałem a zbiornik jakby nie patrzeć dość mocno zarośnięty

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zdjęcia krewetek z jednego ze zbiorników który zamieszkują Taiwan Bee King Kong i Hybrydy Samice, no i nieco maluchów różniastych....
Obrazek

Obrazek

Samiczki z tego stada jakie udało mi się uchwycić dziś :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kilka młodych jakie mi się udało dziś cyknąć :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tak w tym zbiorniku w jednym z miotów pojawiło się 5 Taiwan Bee...... no cóź, życie czasami zaskakuje :D

No to jeszcze kilka zdjęć z porodówki Crystala

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Mech na zdjęciach to Queen Moss

Krewetki już nieco poselekcjonowane, to co zostało wybrane może nastepnym razem :D albo dam dzisiaj wybrane zostało kilkadziesiąt krewetek SSS/SSSS i będzie to taki trzon nowego stadka Crystal

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Tak dla pokazania inności w kolorze poszczególnych osobników

Obrazek
Mamuśka i jak widać po jajeczkach jakieś Taiwany będą

Taiwan Bee Blue Bolt już na finish'u

Obrazek


Nieco maluchów ze stadka
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mamuśka miała sesje
Obrazek

Obrazek

a nowy potencjalny władca zbiornika dziś stwierdził że do zdjęć koniecznie trzeba buziaka łapkami zasłonić.....
Obrazek

no i to co jeszcze mi na karcie pamięci zalegało
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ObrazekJPG][img]
jakby co to pisać na crusta@wp.pl

jakubo
Posty: 5
Rejestracja: 2008-12-04, 20:18
Lokalizacja: Dobra Nowiny

Post autor: jakubo »

Imponujące ;-)
pozdrawiam Witek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Krewetki”