[540L] Słonawe akwaterrarium dla poskoczków

Michał_777
Posty: 23
Rejestracja: 2010-02-24, 22:06
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: Michał_777 »

Aktualizacja:

Wszystkie korzenie z części lądowej trafiły do wody. Stało się to czego sie obawiałem, czyli zaczęły na nich rosnąć grzybki :)

Paprotka trafiła na parapet, w terrarium radziła sobie słabo. Za to bluszcz wypuszcza nowe listki, może zakupie jeszcze jeden.

Dokupiłem piasku, to jest finalna wielkość części lądowej. Musze jeszcze jakiś kamień albo coś takiego załatwić bo na lądzie pusto na razie.

Osłonki na żarówki niedługo będą, teraz jak widać jest prowizorka żeby tak w oczy nie świeciło :)

Lepsze fotki mi nie wyjdą, woda jest herbaciana od korzeni, więc dużo nie widać. pH raczej zbytnio nie spadło, bo w kranovicie mam dość wysokie, w przyszłym tygodniu podam dokładne parametry wody, planuje zakup zestawu testów firmy Zoolek.

Dowiedziałem sie, że w Botii czasem mangrowce mają, jak sprowadzą to zakupie. Na giełdzie poskoczków nie mają, muszę pojeździć po sklepach zoologicznych w Łodzi, kiedyś widziałem że były w Manufakturze i w ZooNatura (Pasaż Łódzki). Jakby ktoś w okolicy Łodzi poskoczki widział to niech da znać :)

W wodzie lekki chaos z korzeniami ale jak dla mnie fajnie to wygląda.

Zasolenie jest na razie minimalne (około 1.006) ale teraz będę stopniowo zwiększał, do około 1.010 - 1.012. W planach mam okresowe zmiany zasolenia i poziomu wody,np. zimą zasolenie wyższe i więcej wody, latem mniej soli i mniej wody. Żeby się poskoczki jak w naturze czuły :)

Roślinki wodne jak na razie żyją, helenka też.

I fotki:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Michał_777
Posty: 23
Rejestracja: 2010-02-24, 22:06
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: Michał_777 »

Obecna obsada akwa:
-Molinezja 1+2 i młode (z młodymi poskoczki się pewnie niedługo rozprawią)
-antenome helena x 2
-periophthalmus barbarus x 3 (może jeszcze kiedyś 2-3 dokupię)


W zbiorniku poza obsadą zbyt dużo zmian nie ma, doszedł jakiś stary filtr fan mini, żeby wspomagał ruch wody i trochę filtrację mechaniczną.
Woda ma kolor solidnej herbatki, mam nadzieję, że się trochę rozjaśni niebawem, chociaż nie wygląda to aż tak źle.

I fotki (jakość jak zwykle słaba, może niedługo dorwę się do lepszego aparatu):


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
megalomaniacc
Moderator
Posty: 1047
Rejestracja: 2008-06-26, 20:57
Lokalizacja: Łódź

Post autor: megalomaniacc »

Obrazek

Michał_777
Posty: 23
Rejestracja: 2010-02-24, 22:06
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: Michał_777 »


Michał_777
Posty: 23
Rejestracja: 2010-02-24, 22:06
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: Michał_777 »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I film (przepraszam za jakość):

http://www.youtube.com/watch?v=rVeadbRx4Yc

Czasem nawet bardziej się na jedzenie rzucają...

Awatar użytkownika
Kubiszon
Administrator
Posty: 1557
Rejestracja: 2008-05-14, 21:35
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kubiszon »

Fajne bardzo te poskoczki. Pomyśl może nad krabem. U nas duży krab i kilka poskoczków nie wchodziły sobie w paradę wcale, ale może to tylko przypadek, więc lepiej poczytać czy to polecane połączenie.

Michał_777
Posty: 23
Rejestracja: 2010-02-24, 22:06
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: Michał_777 »

Oj, dawno mnie ty nie było.
Kilka zdjęć robionych telefonem, żeby można było mniej więcej zobaczyć co się w zbiorniku dzieje:


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zmiany:
nie ma żarówki grzewczej (jest już wystarczająco ciepło, zimą włączę ja z powrotem)
filtr atman zamiast aquaela
trochę więcej roślinek lądowych, w wodzie zostały już tylko najbardziej wytrzymałe microsoria.
nie ma największego korzenia (za bardzo barwił wodę i jakoś mi nie pasował do całości)
No i jak widać ryby nie wyglądają już jak kijanki/plemniki tylko nabrały masy i rosną dość szybko.

Michał_777
Posty: 23
Rejestracja: 2010-02-24, 22:06
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: Michał_777 »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I trochę nieudane zdjęcie pięknej płetwy grzbietowej, rzadko w ogóle ja pokazuje, a jak juz to jest w ruchu więc cud że się udało i oto namiastka tego pięknego widoku:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2011-07-21, 15:50 przez Michał_777, łącznie zmieniany 1 raz.

pstrag222
Posty: 280
Rejestracja: 2011-12-03, 11:56
Lokalizacja: dzozefów

Post autor: pstrag222 »

Bardzo ciekawy zbiornik pierwszy raz widziałem taki na oczy :shock: :-)
144L-Herotilapia multispinosa,Poecilia sphenops,Agamyxis pectinifrons
38L- Azja(Colisa lalia)

poskoczek12
Posty: 1
Rejestracja: 2012-02-27, 21:40
Lokalizacja: z google

Post autor: poskoczek12 »

no mi sie MEGA podoba też planuje mieć poskoczka mam pare pytań

-ile powinno być około w akwarium :?:

- jakiej wielkości około powinno być w akwarium :?:

-czym sie je powinno karmić :?: - bo słyszałem że można też takimi czrwonymi robczkami na ryby ale niejestem pewien

z góry dzięki :mrgreen: :mrgreen:

Michał_777
Posty: 23
Rejestracja: 2010-02-24, 22:06
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: Michał_777 »

Dawno nie było tu aktualizacji, więc oto fotki - najpierw starsze których tu jeszcze nie wstawiałem:

Obrazek

Obrazek

Jedna z moich ulubionych fotek przedstawiająca całą bandę:
Obrazek

Odnośnie pytań o głaskanie, branie na ręce itp:
jeden z poskoczków daje sie głaskać, ale chyba jakiejś szczególnej radochy mu to nie sprawia. Lubi za to wskakiwać na sitko w którym podaje żarcie, gdy podniosę sitko on zeskakuje/zrzucam go i z powrotem. Chyba to lubi :smile: . Staram się ich nie brać na ręce bo po pierwsze jest to dla nich zapewne stresujące po drugie po co a po trzecie gryzą.
Ale jakieś stare fotki odgrzebałem:
Obrazek

Obrazek

(zdjęcia całości zrobione bez włączonych żarówek tylko z innym oświetleniem żeby było więcej widać)

Obrazek

Obrazek





Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


A teraz najnowsze zdjęcia:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


i filmik z karmienia:

http://www.youtube.com/watch?v=Dtb8T5wq ... r_embedded

a tu widać "nastroszonego" poskoczka:

http://www.youtube.com/watch?v=YvKyZRUZ ... re=related





Poskoczek12, już ci odpowiedziałem na pytania na innym forum, nie spamuj więcej.

Hex
Posty: 892
Rejestracja: 2011-09-15, 22:54
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Hex »

heheh jakie drapieżniki ;]

Awatar użytkownika
3runer
Posty: 1789
Rejestracja: 2011-03-09, 19:44
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: 3runer »

świetne stworki, powiedz bardzo parują szyby?? jest jakiś sensowny sposób wentylacji i nie przeziębienia maluchów??
Co by tu napisać... :-P

Michał_777
Posty: 23
Rejestracja: 2010-02-24, 22:06
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: Michał_777 »

3runer pisze: powiedz bardzo parują szyby?? jest jakiś sensowny sposób wentylacji i nie przeziębienia maluchów??
O dziwo mało parują, czasem rano jest trochę pary na szybie ale szybko znika. Wentylacja jest jak w każdym zwykłym terrarium,

Zimą, kiedy w pomieszczeniu jest około 19 stopni włączona jest żarówka grzewcza podłączona pod termostat.

Michał_777
Posty: 23
Rejestracja: 2010-02-24, 22:06
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: Michał_777 »

Cześć!
W akwa zaszło kilka zmian zmian - doszły nowe rośliny, żarówkę grzewczą zamieniłem miejscem ze zwykłą i w części lądowej chce zrobić większe zarośla.

Fotki:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I uwaga, historyczna chwila, wreszcie udało mi się zrobić w miarę dobre zdjęcie poskoczka z rozwiniętą płetwą grzbietową:



Obrazek

Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Terraria”