Terrarium nad akwarium

ODPOWIEDZ
lopuch
Posty: 505
Rejestracja: 2009-06-09, 14:28
Lokalizacja: Łódź

Terrarium nad akwarium

Post autor: lopuch »

Witam, ponad rok temu postanowiłem zrobić ala paludarium nad moim akwarium co udało mi się zrobić. Ale po roku stwierdziłem, że jakoś pusto jest w środku zacząłem poszukiwać jakiegoś zwierzęcia które by wypełniło tą pustkę. I tak na forum terrarystycznym podsunięto mi pomysł na anolisy. I tak to wygląda obecnie:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
A tak wygląda zza szyby:
Obrazek

W niedziele przyjechały do mnie jaszczurki i kilka zdjęć w ich nowym domu:
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2016-05-18, 16:17 przez lopuch, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kubiszon
Administrator
Posty: 1557
Rejestracja: 2008-05-14, 21:35
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kubiszon »

Super sprawa, i co, faktycznie te jaszczurki dają radę nad wodą? Nie ma problemów z karmieniem? Opisz sytuację trochę bardziej proszę.

lopuch
Posty: 505
Rejestracja: 2009-06-09, 14:28
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lopuch »

Dają radę spokojnie. Za radami hodowcy od którego zakupiłem gady umieściłem kilka cienkich gałązek które by częściowo były zanurzone w wodzie żeby w razie co miały po czym wyjść w przypadku kąpieli. Ale nie zauważyłem żeby takie coś im się przydarzyło. Jedyne co to kupowałem większe sztuki takie 12-15cm (mniejsze według hodowcy były by bardziej narażone na utonięcie). Ważniejsze jest zabezpieczenie przed źródłem światła (które bezwzględnie musi być odizolowane od jaszczurek), gdyż są bardzo wszędobylskie i dzięki umiejętności chodzenia po każdej powierzchni są wstanie wejść na źródło światła i się poparzyć lub wręcz usmażyć na źródle światła które się bardzo nagrzewa. Co do karmienia to nie jest kłopotliwe przygotowuje się karmnik do którego wrzuca się owady karmowe (w moim przypadku karaczany tureckie czasem larwy żuczków) można dawać też świerszcze ale ponieważ potrafią bardzo skakać jest ryzyku że się utopią w akwarium zanim zostaną zjedzone.

Awatar użytkownika
Kubiszon
Administrator
Posty: 1557
Rejestracja: 2008-05-14, 21:35
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kubiszon »

Ok, brzmi to fajnie. Zawsze chciałem mieć jakiegoś stwora ponad wodą i z każdym wiązał się jakiś problem, albo właśnie utopienie, albo zjadanie ryb albo niszczenie roślin. Dobrze wiedzieć, że coś tam jednak daje radę.

king
Posty: 1127
Rejestracja: 2009-09-02, 11:08
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: king »

super Pięknie wyszło

ODPOWIEDZ

Wróć do „Terraria”