Apisto i inne w Łodzi ??

Awatar użytkownika
Maran
Posty: 60
Rejestracja: 2008-05-24, 10:40
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Maran »

Witam.
Rozmawiałem dziś z hodowcami (sprzedawcami) i sprawa nie wygląda zbyt optymistycznie, to na co czekacie i czego oczekujecie (zwłaszcza układy typu 3+1, 2+1) powoduje że ryby muszą kosztować i to wcale nie mało.
Generalnie ryby kupuje się 1+1 czyli załóżmy 10+10 czy 5+5, załóżmy że wezmę na sklep całą partię i sprzedam któremuś z Was wymarzony układ, co wtedy zrobić z resztą ?
Zamawianie po kilka sztuk nie wchodzi w grę nawet dla mnie, mnie się nawet chce robić takie zabawy ale sprzedającym już nie.
Na pewno za jakiś czas (gdy założymy w sklepie osmoze) będzie można liczyć na np. Borelki póki co wodę mamy zbyt twardą GH~14 (oprócz zbiorników z AS Malaya, tam jest OK) i ryby delikatnie mówiąc źle by się czuły.

Do tematu apisto mam zamiar wrócić jednak póki co temat jest dla mnie nie do przeskoczenia ;(

Pozdrawiam
Marcin
Pozdrawiam
Marcin

pirania
Posty: 42
Rejestracja: 2009-04-10, 13:57
Lokalizacja: Łódź

Post autor: pirania »

dzięki Marcinie za odpowiedź , no niestety tak już jest że hurtem zazwyczaj sprzedawane są pielęgniczki w układzie 1+1 :( , nic to pozostaje wyprawa do Niemiec być może u Lutza lub Thomasa zakupi się coś ciekawego chociaż z góry wiadomo że cena będzie mocno nieciekawa :(
pozdrawiam Jacek

Awatar użytkownika
Irek
Posty: 927
Rejestracja: 2009-12-01, 16:24
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Irek »

nijssena i boliwijskie są na placu barlickiego

Gosiaczek86
Posty: 11
Rejestracja: 2010-12-02, 14:14
Lokalizacja: Łódź

ostrogony

Post autor: Gosiaczek86 »

Witam wszystkich, może pytanie nie w temacie, ale podepne się pod watek poszukiwania rybek... Czy wie ktoś z Was gdzie mogę dostac ostrogony daya ???

lukaszLDZ
Posty: 1363
Rejestracja: 2011-04-09, 20:46
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Post autor: lukaszLDZ »

odświeżę temat, z racji, że przygotowuje sie na aranżacje niewielkiego zbiorniczka dla apisto, moze ktos ma sprawdzone namiary na źródło pielęgniczek z odłowu?? średnio interesuje mnie wysyłka, ale jesli będzie to konieczne trudno....ciekaw jestem jakie gatunki sa dostępne
Łukasz

Awatar użytkownika
mat114
Posty: 1020
Rejestracja: 2009-03-19, 21:08
Lokalizacja: Łódź

Post autor: mat114 »

Łukasz, ja też jestem mocno zainteresowany tematem więc można coś razem ukręcić. Zawsze pare groszy ;-) Interesują mnie głównie agassizi, ale jestem elastyczny :->
Posiadanie zwierząt NIE JEST obowiązkiem, natomiast ich posiadanie RODZI OBOWIĄZKI.

lukaszLDZ
Posty: 1363
Rejestracja: 2011-04-09, 20:46
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Post autor: lukaszLDZ »

Mateusz, powiem tak niebawem bede bardzo zainteresowany, dzwoniłem do kinga ma w ofercie a raczej jego kolega z odłowu trafasciaty agasizy i chyba inne, nie powiedział jaka cena ale pewnie cos ok 20zł za sztuke, ja bym brał parke bo akwarium bedzie miało wymiary 60x25x27, zatem jedynie 42 literki, ale dlugosc i szerokosc powinny styknac dla parki. Zatem jesli trafisz na cos ciekawego równiez czekam na info, dam znac jak baniak bedzie juz gotowy, wtedy moznaby razem cos zamówic np. od kinga, ja nie narzekam na ryby od niego, brałem juz ze 3 razy i zawsze zdrowe pomimo braku kwarantanny u mnie.
Łukasz

Awatar użytkownika
mat114
Posty: 1020
Rejestracja: 2009-03-19, 21:08
Lokalizacja: Łódź

Post autor: mat114 »

Od Kinga brałem nie raz i też zadowolony jestem. Także jak będziesz się szykował do zakupów daj znać ;-)
Posiadanie zwierząt NIE JEST obowiązkiem, natomiast ich posiadanie RODZI OBOWIĄZKI.

lukaszLDZ
Posty: 1363
Rejestracja: 2011-04-09, 20:46
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Post autor: lukaszLDZ »

A zdradzisz jakie gatunek Cie interesuje, w jakim baniaczku chcesz je trzymac?? :-)
Łukasz

Awatar użytkownika
mat114
Posty: 1020
Rejestracja: 2009-03-19, 21:08
Lokalizacja: Łódź

Post autor: mat114 »

Interesuje mnie para a. agassizii i harem a.trifasciata lub a.abacaxis lub a. bitaeniata "Shushupe"
Akwa moje 250l BW. w którym gh 1, kh0, tds 7ppm, ph 5,3 ;-) najświeższe dane :-D
Posiadanie zwierząt NIE JEST obowiązkiem, natomiast ich posiadanie RODZI OBOWIĄZKI.

lukaszLDZ
Posty: 1363
Rejestracja: 2011-04-09, 20:46
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Post autor: lukaszLDZ »

A. bitaeniata piękna rybcia, te barwy, super... ale przy rozmiarach dorosłego samca ok 10 cm, to na moje małe akwa za duze ryby, zreszta ja bede miał CW a nie typowe BW z ph 5,5 :-P, ale mysle usilnie nad tym co wybrac. Apropos king na stronie ma wycenione jedynie 3 gatunki z odlowu i sprzedaje je pakietami po 15 sztuk, czerwcowy cennik zaiera tez inne apisto ale nie jest tam napisane, że odłów... trzeba będzie dowiedzieć sie dokładniej.
EDIt: dzowniłem ceny z cennika dotycza ryb z odłowu , cena za sztukę, rybce maja ok poł roku, odłowione i przywiezione jako centymetrowe osobniki, zatem juz sie nakwarantannowały :-P umówiłem sie, z kolega na telefon to jak cos dam znac kiedy:)
Ostatnio zmieniony 2012-07-22, 20:28 przez lukaszLDZ, łącznie zmieniany 1 raz.
Łukasz

king
Posty: 1127
Rejestracja: 2009-09-02, 11:08
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: king »

Dajcie znać co i jak bo nie wiem czy w czwartek na giełde jechać, a nie ma kto mi ryb odebrać. Jak się zdecydujecie to po nie pojadę. Bo do WaWy 2 raz w tygodniu nie jadę stuknie ze w piątek byłem. Nie lubię tego miasta zawsze się skołuję i pogubię:P

lukaszLDZ
Posty: 1363
Rejestracja: 2011-04-09, 20:46
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Post autor: lukaszLDZ »

Oki ale tak jak mówiłem w przyszłym tygodniu, niech baniak mi ciut dojrzeje, chyba, ze Mateusz przetrzyma mi rybcie gdzieś. Oczywiscie nie wiesz w jakich parametrach sa trzymane, kranówka, RO czy jak :-P. Na upartego mógłbym na szybko zrobic dla nich jakiegos małego sterylniaka na RO, ale to bez sensu
Ostatnio zmieniony 2012-07-22, 22:02 przez lukaszLDZ, łącznie zmieniany 1 raz.
Łukasz

king
Posty: 1127
Rejestracja: 2009-09-02, 11:08
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: king »

spoko tylko z tego co widze to za 2 tygodnie jestem w Górach więc za 3tygodnie jak coś. Ale to nie jest pewne wszystko zależy ile kasy zarobię w tym tygodniu...
Ostatni czwartek by świetny sprzedałem na pięcie wszystkie ryby.

Awatar użytkownika
mat114
Posty: 1020
Rejestracja: 2009-03-19, 21:08
Lokalizacja: Łódź

Post autor: mat114 »

Łukasz, powiem tak, mogę przetrzymać. Przy odłowie wyciągnę wszystkie korzenie i jakoś damy rade :-D Ale spoko, ja mam czas ;-) Ew jak chcesz to mogę Ci bańkę mojej wody podrzucić ;-)
Posiadanie zwierząt NIE JEST obowiązkiem, natomiast ich posiadanie RODZI OBOWIĄZKI.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Czarne Wody”