co to za choroba bo nie wiem na 100% czego użyć

Zuzia0711
Posty: 14
Rejestracja: 2015-09-01, 12:47
Lokalizacja: Piotrków tryb

Post autor: Zuzia0711 »

Witajcie mam problem z akwarium chodzi mi o glony jest ich pełno na szybie i zwirku ( naturalny) akwarium około 25 l filtr Delfin 150. Internal filtr 230v 50Hz 3,2W IPX8. Podmiany raz w tygodniu około 15-20% obsada tylko gupik jeden samiec, samiczki i z 7 młodych narybku około 2 tygodniowe. Moje pytanie czy robić restart bo podmiany wody nic nie dawała glon jest coraz więcej i zajmuje już prawie całe akwarium i czy można zrobić restart używając puzniej tej samej wody co poprzednio?

Awatar użytkownika
wojtekr
Posty: 799
Rejestracja: 2009-05-19, 17:21
Lokalizacja: Łódź

Post autor: wojtekr »

Zrób zdjęcie akwarium. Jesteś pewna, że to glony, a nie sinice? Dobrze jakbyś znała parametry wody NO3, PO4. Może masz za dużo światła?

Co rozumiesz przez restart? Chodzi o to, żeby nie zniszczyć "biologii" czyli bakterii przerabiających amoniak i azotyny w azotany. Te bakterie osiadają na złożac filtracyjnych i wierzchniej warstwie podłoża, W wodzie jest ich jak na lekarstwo, dlatego wody starej nie użwałbym więcej nić 40%.

Zuzia0711
Posty: 14
Rejestracja: 2015-09-01, 12:47
Lokalizacja: Piotrków tryb

Post autor: Zuzia0711 »

W dotyku jest to bardzo śliskie i w dodatku woda bardzo śmierdzi takim czymś jak by stała jakiś czas to jest taki zapach z niej i dodam jeszcze że zdychaja mi rybki ale to tylko ten narybek bo dorosłe się trzymają. Na zdj teraz nie będzie tego widać bo dodałam preparatu na glony i woda jest zabarwiona na błękitny kolor

Awatar użytkownika
wojtekr
Posty: 799
Rejestracja: 2009-05-19, 17:21
Lokalizacja: Łódź

Post autor: wojtekr »

Jezeli to sa sinice, to ten preparat wiele Ci nie pomoze, bo to cyjanobakterie a nie glony.
Jak nie chcesz ani wyslac zdjecia ani zmierzyc podstawowych parametrow, to nie wiem jak Ci pomoc. Charakterystyczny zapach oraz padanie narybku moze swiadczyc o sinicach. Znajdz w necie zdjecia sinic i porownaj z tym, Co masz w zbiorniku. Zwieksz natlenianie.

Zuzia0711
Posty: 14
Rejestracja: 2015-09-01, 12:47
Lokalizacja: Piotrków tryb

Post autor: Zuzia0711 »

Że zdjęć ani to glony ani sinice u mnie jest to bardziej zoltawe i woda też jak by taka metna i żółta. Dała bym zdj ale nadal nie mogę tego programu ściągnąć do dawania zdj na forum.pH wody to 14 więcej nie robilam testów zadnych

Awatar użytkownika
wojtekr
Posty: 799
Rejestracja: 2009-05-19, 17:21
Lokalizacja: Łódź

Post autor: wojtekr »

Zuzia0711, szczerze pisząc ręce mi opadły po tym wpisie i chyba zakończę już wypowiadanie sie w tym wątku.
Opisujesz jakiś Armagedon w zbiorniku (zdychające ryby, gigantyczny atak glonów), szukasz pomocy, a nie potrafisz ani pokazać ani opisać tego, co masz.
Przecież z tych lakonicznych opisów nie da się nic wywnioskować, świadczą tylko, że nie masz podstawowej wiedy na temat akwarystyki.
Jeżeli pH w Twoim zbiorniku jest 14, to rozumiem, że używasz odzieży ochronnej do jakichkolwiek prac przy akwarium, bo to już są żrące akalia.
Ostatnio zmieniony 2015-09-18, 13:43 przez wojtekr, łącznie zmieniany 1 raz.

Zuzia0711
Posty: 14
Rejestracja: 2015-09-01, 12:47
Lokalizacja: Piotrków tryb

Post autor: Zuzia0711 »

Przepraszam nie spojrzałam i źle napisalam miało być 4,1 z tego co wiem to mało tak wyczytałam w necie. Powiem szczerze że ten baniak służy mi jako Terlikowski więc jest trudniej go utrzymać jak dla mnie nigdy wcześniej nie miałam tak małego akwa. Mam 60 l i z nim nie mam problemu,mi się wydaje że w mniejszych wszystko szybciej się dzieje i rozmnaza, częściej trzeba robić podmiany i wogole. Więc mi się nie dziw ale ok jak nie chcesz mi pomóc zrozumiem to i dzięki za chęci i za wcześniejszą pomoc i wskazówki.

Zuzia0711
Posty: 14
Rejestracja: 2015-09-01, 12:47
Lokalizacja: Piotrków tryb

oto to akwa

Post autor: Zuzia0711 »

Obrazek

Zuzia0711
Posty: 14
Rejestracja: 2015-09-01, 12:47
Lokalizacja: Piotrków tryb

a to platka o ktorej wczesmniej pisaam ma iwne przebarwienie

Post autor: Zuzia0711 »

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Choroby, Leczenie i Zapobieganie”