Głupiki zdychają

ODPOWIEDZ
Anka
Posty: 1
Rejestracja: 2020-07-26, 19:08

Głupiki zdychają

Post autor: Anka »

Proszę o pomoc. Kupiłam akwarium 30l mojemu synowi. Akwarium Aquael z filtrem, grzałka termometrem. Podłoże drobne kamyczki roślinki moczarki. Wypytałam w sklepie o wszystko. Kazano mi temperaturze utrzymywać 24-26 stopni, karmić mało, jeden dzień w tygodniu nie karmić w ogóle, woda w akwarium postała tydzień, później wymieniłam 1/5 i kupiłam 5 glupikow. Wpuszczałam rybki wg instrukcji że sklepu czyli najpierw w worek z rybkami na pół godz. zanurzyłam w akwarium, później dolałam trochę wody do worka z rybkami i znowu postały pół godzi. Aż w końcu wpuściłam do akwarium. Przed chwilą zdechła już 4 rybka. Nie wiem czy ja coś źle robię czy one są chore. Widziałam że w sklepie niektóre też ledwo pływały i nie ruszały ogonami. Dwie dostały jakiegoś porażenia bo przestały ruszać najpierw ogonem później płetwami, a dwie doznały chyba jakiegoś szoku bo rozpędzaly się i uderzały głową o podłoże. Serce mnie boli bo nie po to kupiłam żywe zwierzątka żeby je wykończyć. Nie mogę patrzeć jak się męczą zdychając. Akwarium z rybkami mamy drugi tydzień. Mam też 5 neonków i one wszystkie na razie żyją. Nie wiem jak im pomóc, co zle robię. Nie chcę przyczyniać się do ich śmierci stąd moja ogromną prośba. Proszę o informację od fachowców co jest nie tak. Z góry dziękuję
Dodam jeszcze że zdechly tylko żółte glupiki te pomarańczowe są z nami od początku i nic się im na razie nie dzieje

michal_kov
Posty: 13
Rejestracja: 2020-03-27, 02:29

Głupiki zdychają

Post autor: michal_kov »

Najważniejsza rzeczą przy zakupie ryb jest ich kondycja. Jeśli faktycznie w akwarium były słabe okazy to możliwe że nawet te zawsze po dołożeniu stresu z powodu przenosin też się osłabiły. Generalnie trudno cokolwiek powiedzieć na podstawie w/w opisu. Parametrów nie znamy ale po tygodniu mógł cykl azotowy się nie domknąć. Objawy też by się zgadzały ale wiele chorób ma podobne. Pewnie trzeba poczekać jeszcze tydzień, dwa i powinno być ok przy założeniu właściwego mieszania wody w akwarium i odpowiedniej opieki nad filtrem. Poza tym 30l to akwarium trudne do prowadzenia przy zarybieniu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum Ogólne - panel dyskusyjny”