Kilka pytań. Powrót do akwarystyki po ponad 2 latach.

ODPOWIEDZ
damiazgierz
Posty: 2
Rejestracja: 2013-12-11, 00:56
Lokalizacja: zgierz

Kilka pytań. Powrót do akwarystyki po ponad 2 latach.

Post autor: damiazgierz »

Witam. Tak jak w temacie, chciałbym wrócić troszkę do akwarystyki.
Po ponad dwóch latach zastanawiam się nad założeniem nowego baniaczka. Niestety mam ograniczone miejsce na baniak więc na początek będzie to coś małego około 30l.
W przeszłości miałem już 30l, 60l, 92l, 120li ostatnio 300l.
Tak jak pisałem niestety nie mam miejsca i musi to być coś małego. W przyszłości pewnie się to zmieni.

Chciałbym zacząć od skompletowania sprzętu. I tu moje pierwsze pytanie
1. Zastanawiam się nad taką kostką 30x30x35 30l lub 35x35x40 49l. Bo byście polecili? I jaki osprzęt do tego. Pewnie filtr najlepiej jakaś kaskada? Jaka? Oświetlenie? Pewnie zależy też od obsady trochę i w jakim stylu będzie akwarium. Ale do tego zaraz dojdziemy. Czy polecacie jakieś gotowe zestawy czy lepiej wszystko osobno skompletować?

2. Drugie pytanie będzie dotyczyć obsady. Wiem że to też zależy od wody. Z przyszłym tygodniu kupię testy i zrobię. Ale kiedyś robiłem i na innych forach dobierali mi obsadę do akwarium 300l i była to tylko tanganika. Wiem też ze miałem dobra wodę do gurami, bo miałem wcześniej a w drugim akwarium miałem pielęgniczki borelli.
Czy z tych informacji jesteście w stanie doradzić mi obsadę jaka mógłbym mieć przy jednej lub drugiej kostce ewentualnie tylko po tych informacjach czy lepiej jak zrobię testy i dopiero wtedy coś dobrać? Tanganika mi się bardzo podobała ale w takiej kostce nawet najmniejszych muszlowców pewnie nie można trzymać a poza tym to bez sensu bo wykorzystane jest tylko dno.

I jeszcze jedno pytanie czy giełda na starcie jest czynna w każda niedzielę tak tak to było kiedyś?
Nigdy nie byłem na giełdzie na równej, czy jest ona jeszcze i czy normalnie można wejść i kiedy jest czynna?

Awatar użytkownika
Administrator
Administrator
Posty: 52
Rejestracja: 2008-07-29, 20:03
Lokalizacja: Łódzkie Forum Akwarystyczne

Kilka pytań. Powrót do akwarystyki po ponad 2 latach.

Post autor: Administrator »

Co do kostek, proponuje większą, kaskada lub mały filtr zewnętrzny, oświetlenie dobrać należy do obsady.
Giełda na starcie nadal funkcjonuje.
Zapraszamy do siedziby stowarzyszenia we wtorek, doradzimy

damiazgierz
Posty: 2
Rejestracja: 2013-12-11, 00:56
Lokalizacja: zgierz

Kilka pytań. Powrót do akwarystyki po ponad 2 latach.

Post autor: damiazgierz »

Znalazłem kosteczkę dennerle. NanoCube 60 l
Wymiary 38 x 38 x 43. Co o miej myślicie?
Jaki dobrać do niej filtr? Co polecacie? Czy ktoś się spotkał z baniakiem dennerle?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum Ogólne - panel dyskusyjny”