Dawkowanie CO2 w małym zbiorniku Proszę o szybką pomoc

ODPOWIEDZ
Vaqu
Posty: 3
Rejestracja: 2018-10-25, 10:34
Lokalizacja: Zgierz

Dawkowanie CO2 w małym zbiorniku Proszę o szybką pomoc

Post autor: Vaqu »

Witam, mam pytanie odnośnie jak poprawnie dawkować CO2 w moim zbiorniku - AQUAEL SHRIMP SET SMART 10L
Zakupiłem taki zestaw CO2 - JBL ProFlora BioCO2 Set 80
I teraz rodzi się pytanie, jak go używać, na co zwrócić uwagę i tak dalej :P
Czy mogę jakoś zmniejszyć podaż tego CO2 do mojego akwarium aby nie bylo nadmiaru i aby stezenie KH bylo w normie?
Z góry dziękuje za odpowiedź

Tomphoto
Administrator
Posty: 125
Rejestracja: 2010-03-14, 06:53

Post autor: Tomphoto »

Zestaw jest do większego zbiornika, ciągłe podawanie..może się źle skonczyć.
Napisz coś więcej o tym akwarium.
Zmniejszyć dawkowanie zawsze można poprzez nie podawania CO2 :-)

Vaqu
Posty: 3
Rejestracja: 2018-10-25, 10:34
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Vaqu »

No tak, można nie podawać ale jak już wydałem pieniążki to chciałbym jakoś to wykorzystać, na pewno jest jakiś sposób aby podaż jego zmniejszyć w tym zestawie.
Akwarium 10 litrowe, podłoże skierowane pod krewetki, te takie granulowane brązowe lecz nazwy nie pamiętam, wiem że to był Powder, roślinki wsadzone, jakieś korzonki, bakterie zapuszczone i jakoś to chodzi od paru dni :D

Awatar użytkownika
Kubek75
Posty: 181
Rejestracja: 2008-11-01, 01:25
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kubek75 »

Kup sobie indykator odczynu wody. Jak się zrobi jasnozielony (lub nie daj boże żółty) odcinasz CO2 i nic się nie stanie. Takie zestawy jednak nie są najlepsze, bo podają nierównomiernie CO2. No ale każdy kiedyś zaczyna, więc frycowe płaci. :-D . Ja też taki zestaw miałem. :-D

Nie jestem jednak przekonany czy zakwaszanie wody to dobry pomysł przy hodowli krewetek.

Vaqu
Posty: 3
Rejestracja: 2018-10-25, 10:34
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Vaqu »

Okej, jak narazie zrobiłem bimberek z połowy tego co dostałem w torebkach i zaaplikowalem do akwa, narazie nie ma tam zywych stworzonek wiec moge chyba sobie pozwolic na jakies testy na roslinkach, zobaczymy co z tego wyniknie :mrgreen:

Tomphoto
Administrator
Posty: 125
Rejestracja: 2010-03-14, 06:53

Post autor: Tomphoto »

Indykator może pomóc, zestaw ewidentnie jest do większego zbiornika. Podawanie CO2, wiąże się z kontrolowaniem. Kontrolowanie za pomocą testów (są takie), może być uciążliwe na starcie, ale już coś możemy się dowiedzieć.
Kontroluj też PH i KH przy podawaniu CO2 i odczytaj z tabeli jakie masz stężenie CO2
Każdy zbiornik inaczej będzie zużywał CO2 w zależności od obsady i od rozpuszczania gazu.
Trudno podać tu sprawdzone rozwiązanie, które zagwarantuje bezpieczeństwo i efekty, zacznij od podawana małej ilości CO2 i obserwowania parametrów wody raz na dobe

Awatar użytkownika
Kubek75
Posty: 181
Rejestracja: 2008-11-01, 01:25
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kubek75 »

Vaqu pisze:Okej, jak narazie zrobiłem bimberek z połowy tego co dostałem w torebkach i zaaplikowalem do akwa, narazie nie ma tam zywych stworzonek wiec moge chyba sobie pozwolic na jakies testy na roslinkach, zobaczymy co z tego wyniknie :mrgreen:
A da się jakoś regulować przepływ gazu?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum Ogólne - panel dyskusyjny”