Filtr a akwarium 240L, TETRA EX 1200

ODPOWIEDZ
PawelZDW
Posty: 6
Rejestracja: 2013-10-09, 17:44
Lokalizacja: Zduńska Wola

Filtr a akwarium 240L, TETRA EX 1200

Post autor: PawelZDW »

Witam
Mam pytanko dla posiadaczy takowego filtra.. Po dwóch latach używania tego filtra w akwa zdemontowałem go tj. spakowałem do pudła. Minął rok (leżenia w pudle) i się z nim przeprosiłem, tj. zamontowałem do akwa i zalałem. Obecnie pracuje ale: 1. bardzo głośno pracuje (wirnik jakby z dużymi problemami się kręcił- odgłos jak by pracował na "zwarciu") 2. gdy przechylam filtr lewo/prawo to bokami leje się ciurkiem woda.. Jak stawiam idealnie w pionie to woda się nie leje.
Czy ktoś wie co może być przyczynką? Miał ktoś taki przypadek? Dodam, że od nowości filtr pracował bardzo cicho i nigdy nie uronił ani kropli. Sprawdzałem uszczelki pomiędzy nakładką plastikową (tą z silnikiem) a kubłem i wszystko wygląda ok. Mam jednak obawy, że skoro przy przechylaniu cieknie woda to może mi w każdej chwili zalać mieszkanie.. JAKIEŚ POMYSŁY?

Karol66
Posty: 5
Rejestracja: 2018-03-06, 20:32
Lokalizacja: Polska

Post autor: Karol66 »

nie jestes jedyny. Dla mnie Tetra to wielkie cieknace dno.Mialem 700 i rok bujalem sie z producentem. Trzy wymiany i w kazdym ten sam problem przecieku. Chinol za 1/3 ceny i wydajniejszy i nie cieknacy. Drugi jaki posiadam to Aqua midikani.Od 4 lat bez zarzutu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum Ogólne - panel dyskusyjny”