Akwarium 112l ile neonkow i gurami

RafCar
Posty: 128
Rejestracja: 2010-09-19, 01:26
Lokalizacja: Łódź

Post autor: RafCar »

Danio, Razbora, Bocja w Twoim przypadku karłowata, kardynałek chiński no i z takich jeszcze stadnych to brzanki tylko nie z górami. A jeśli biotop to nie z MUSZLA BARNACLE pakle wydaje mi się że to nie ten kierunek;) Biotop to też rośliny no chyba że zostajemy przy rybach a reszta wedle gustu. A jeśli podobają Ci się neonki to mogą być tylko że tak jak kolega wyżej nie przesadzaj z ilością ryb.

agnes12
Posty: 2
Rejestracja: 2017-11-15, 11:41
Lokalizacja: radom

Post autor: agnes12 »

a ja mam pytanie troche z innej beczki od jakich ryb zaczac gdy nie mam doswiadczenia?

ataman

Post autor: ataman »

agnes12 pisze:a ja mam pytanie troche z innej beczki od jakich ryb zaczac gdy nie mam doswiadczenia?
Od wodnych :)

Fanab
Posty: 25
Rejestracja: 2015-05-27, 23:43
Lokalizacja: Łódz

Post autor: Fanab »

Nie wiem skad te brednie o przerybieniu w akwarium. Mam przyklad u siebie. Akwa 290 litrow
120x40x60. 50 neonow inessa, 50 jarzencow 8 pretnikow 12 kirysow stelby 10 pielegniczek aganassi 6 ramirez 5 otosow.. I akwarium funkcjonuje tak od 2 lat. Podloze 10cm. zwiru, tak 10 cm. cotygodniowa przycinka uzupelnia 3/4 piecio litrowego wiaderka zielska.Do tego dochodzi co kilka tygodni kotni siatkowy a niekiedy i dwa.Ryby przyrownujecie do ludzi. A ile rodzin zyje w 36 m i mniejszym metrazu? polowa Lodzi.I jakos nikt z tego powodu sie nie udusil.

lopuch
Posty: 505
Rejestracja: 2009-06-09, 14:28
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lopuch »

Fanab to wsadź 6 osób do mieszkania 36m2 i niech się załatwiają w nim (nie do toalety tylko normalnie w mieszkaniu) i wtedy pogadamy. Ryby muszą żyć w środowisku które im stworzysz, a odprowadzić/zutylizować taką ilość odchodów nie każdy akwarysta jest w stanie wykonać co w przypadku początkujących akwarystów kończy się masowym uśmierceniem większości lub całej obsady. Każdy stara się stworzyć swoim pupilom jak najlepsze warunki. Ale skoro ty podchodzisz tak rzeczowo do zwierząt to twoja sprawa, ale proszę nie twierdź że taka ilość ryb w akwarium jest ok i nie namawiaj do tego innych.

Fanab
Posty: 25
Rejestracja: 2015-05-27, 23:43
Lokalizacja: Łódz

Post autor: Fanab »

Jeszcze cos napisz madrego. Pozdrowienia od pracownikow Berlinskiego Aquarium. Mamy ubaw po pachy.

lopuch
Posty: 505
Rejestracja: 2009-06-09, 14:28
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lopuch »

Cieszy mnie że Wam tak wesoło. Tylko nie porównuj akwarium prowadzone przez osoby znające się na sprawie z porządną filtracją itd do domowych akwariumów, które są zbiorową mogiłą dla ryb. Widziałem wiele akwariumów początkujących akwarystów które wyglądały jak zupa rybna a nie akawarium. Więc możesz takie rzeczy pisać i się śmiać twoja sprawa. Ale czytając twoją wypowiedź początkujący akwarysta skopiuje twój skład w takim samym litrażu i zaliczy masową mogiłe i tyle w temacie. Ale jak widać niektórym się wydaje że wiedzą lepiej :).

Pozdrowienia dla pracowników Berlińskie Akwarium

PS: następnym razem jak wypisujesz taką obsadę (i zachwalasz że jest ok) to napisz więcej o tym akwarium o filtracji, oświetleniu, ilości roślin jaka tam rośnie. A najlepiej zamieść zdjęcia żeby początkujący akwarysta miał pogląd jak to powinno wyglądać.
Ostatnio zmieniony 2018-01-18, 17:48 przez lopuch, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum Ogólne - panel dyskusyjny”