Grzałka

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
furious tomash
Posty: 362
Rejestracja: 2010-07-25, 17:25
Lokalizacja: łódzkie

Grzałka

Post autor: furious tomash »

Siema.
Potrzebuję grzałkę do 50l. Po czterech latach Eheim kończy żywot (lampka świeci, a nie grzeje :/).
Co teraz jest "na czasie"? Aquaele ciągle takie niedokładne jak dawniej? Miałem kiedyś te ComfortZone i to była masakra... pozwalała zejsć temp. o 3-4 stopnie i dopiero grzała, ten eheim puszcza max. 0.5stopnia.
A może jakieś plastikowe? Czy nie rozmyślać tylko brać znowu eheima?

discus6
Posty: 451
Rejestracja: 2010-09-29, 21:54
Lokalizacja: Łódź

Post autor: discus6 »

furious tomash pisze:Czy nie rozmyślać tylko brać znowu eheima?
Dokładnie tak :!: :-) .
discus6

Awatar użytkownika
furious tomash
Posty: 362
Rejestracja: 2010-07-25, 17:25
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: furious tomash »

:-P
...a JBL Protemp? Ktoś coś?

Awatar użytkownika
arturromarr
Posty: 225
Rejestracja: 2008-12-23, 23:09
Lokalizacja: Ozorków

Post autor: arturromarr »

Powiem szczerze, że ja mam jakąś "tanioszkę" z portalu aukcyjnego w swojej 40-tce.
Ostatnio używam sporadycznie, ale wcześniej pracowała na pewno dłużej niż 4 lata i jest ciągle sprawna.
Myślę, że często markowe produkty wcale nie są lepsze ale reguły oczywiście nie ma.

Przy grzałkach to moim zdaniem najważniejsze ocenić jakość kabla i jego wyprowadzenie z grzałki bo to lubi się przełamywać i wtedy może okazać się niebezpieczne.

Awatar użytkownika
furious tomash
Posty: 362
Rejestracja: 2010-07-25, 17:25
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: furious tomash »

Tak więc w Eheimie osadził się kamień, czyli musiała puścić gdześ wodę :

https://www.youtube.com/watch?v=XxOzdBQ ... e=youtu.be

edit po kilku dniach:

Pierwsze ustawienie na szybko, orientacyjnie na 24, grzeje na 24.5! Świetny wynik. Późniejsze dokładne docelowe ustawienie potwierdza. Chciałem mieć w akwarium 25, na grzałce ustawione ciut więcej (akwarium poniżej 50l, w mieszkaniu 21-22stopnie). Eheim mimo kalibracji nie mógł pochwalić się takim odwzorowaniem ustawienia termostatu do realnej temp (ale wspominam go bardzo dobrze). JBL podobnie jak Eheim bardzo ładnie pilnuje temp.
Ostatnio zmieniony 2016-01-22, 19:15 przez furious tomash, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mat114
Posty: 1020
Rejestracja: 2009-03-19, 21:08
Lokalizacja: Łódź

Post autor: mat114 »

Podepnę się trochę pod temat
odradzam grzałki hagen elite.... miałem 200W w akwa.... Od jakiegoś czasu odniosłem wrażenie że grzałka nie grzeje, nie miałem czasu się tym zająć. Dzisiaj patrze i wyjmuje takie cuda....
Obrazek

Dobrze że nikogo ani nic to nie uśmierciło.... Ale trochę się zraziłem....
Chyba czas wrócić do eheima... ale myślę też nad złotym aquaelem... Co lepsze? Akwa 250l
Posiadanie zwierząt NIE JEST obowiązkiem, natomiast ich posiadanie RODZI OBOWIĄZKI.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum Ogólne - panel dyskusyjny”