Giełda na Równej

Awatar użytkownika
Kubek75
Posty: 181
Rejestracja: 2008-11-01, 01:25
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kubek75 »

Hmm, dziwne. Widać "dobra zmiana" dotarła i na giełdę. Tak czy inaczej pojadę w czwartek i sprawdzę. Swoją drogą to kompletnie porąbany pomysł z takim ograniczeniem.

kubas2
Posty: 3
Rejestracja: 2016-04-12, 22:53
Lokalizacja: łódź

Post autor: kubas2 »

Dla nas jest to niedobra zmiana,ale dla sklepów zapewne tak, bo z tego żyją :-/

Awatar użytkownika
Kubek75
Posty: 181
Rejestracja: 2008-11-01, 01:25
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kubek75 »

Sklepy i tak nie zarobią. Bo jak komuś chce się jechać w ciągu dnia na koniec Łodzi, zapłacić 10 zł za wjazd, to znaczy, że nie przyjechał po paczkę pokarmu i 2 rybki. Ja jeżdżę na Równą raz w roku. Głównie robię zakupy dla świnki morskiej mojej córki. Zostawiam z 400 zł utargu. Uwierz mi, że z takimi zakupami dogadam się bez problemu z każdym internetowym sklepem na dobrą cenę lub tanią przesyłkę. Zarobią na tym przede wszystkim firmy kurierskie. Jeśli jest w tym trochę prawdy, że za ograniczeniem stoją sklepikarze i drobni handlowcy, to kres ich i samej giełdy wydaje się być bliski. Kiedyś Macro Cash też limitowało dostęp do handlu. Dziś łaszą się do każdego klienta a wyniki sprzedaży są smętnym cieniem dawnych lat. No, ale jak się nie dostrzega zmian na rynku to trzeba się potem ścigać z Biedronką czy innym Lidlem. Takie życie.
Ostatnio zmieniony 2016-04-12, 23:51 przez Kubek75, łącznie zmieniany 1 raz.

kubas2
Posty: 3
Rejestracja: 2016-04-12, 22:53
Lokalizacja: łódź

Post autor: kubas2 »

Makro się do nikogo nie łasi, musisz mieć specjalną kartę wyrobioną,żeby tam zrobić zakupy:-). Sklepy w Łodzi tak na prawdę są bezsilne na to, co się dzieje, jeśli kogokolwiek tu można winić za zaistniały stan, to w dużej mierze samą giełdę na Równej, bo skoro wpuszczano detal, to sklepy miały się źle, bo zamiast w sklepie kupisz na Równej. Każdy patrzy ze swojego punktu widzenia, Ty chcesz wejść i kupić, sklepy na tym tracą.A co do handlu przez neta, to to jest inna bajka niż zakupy twarzą w twarz. Gdyby wszyscy ludzie kupowali przez neta, to handel by całkiem padł:-).

Mentzer
Posty: 2
Rejestracja: 2011-12-23, 00:01
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: Mentzer »

Wydawało mi się , ze trzepią straszną kase z tych wejściówek po 10zł.
W sklepie i tak robi się zakupy jezeli jest coś potrzebne,żaden ze sklepów nie ma przewaznie tego czego szukam a jak zapytam to kręcą nosem.

pastor
Posty: 39
Rejestracja: 2016-01-19, 09:34
Lokalizacja: Łódź - Karolew

Post autor: pastor »

Sam z giełdy na równej nie korzystałem, jednak miałem w planach się przejechać. To giełda hurtowników, więc sklepy detaliczne za wiele nie traciły. Jeżeli mam kupić ławicę 30-50 rybek to i tak poszukam hurtownika bądź importera który sprzeda taniej niż sklep czy handlarze na Starcie. Jeżeli parkę rybek czy roślinkę to wiadomo albo przez forum, albo na Starcie. Uważam to za błąd właściciela giełdy bo żaden grosz nie śmierdzi. Może to walka z handlarzami nie prowadzącymi działalności i troszkę się w tym wypadku uczciwie płacącym ZUSy, podatki i inne haracze nie dziwię. Właściciel giełdy zagrał jak mu handlowcy zanucili tylko żeby to nie był marsz pogrzebowy.
dopiero zaczynam, więc bądź wyrozumiały :)

Awatar użytkownika
s050197
Posty: 535
Rejestracja: 2009-07-20, 21:57
Lokalizacja: Łódź

Post autor: s050197 »

Idąc tym tokiem myślenia, należałoby pozamykać wszystkie super- i hipermarkety, bo mają taniej niż w sklepikach osiedlowych :-P

A potem zlikwidować sklepy internetowe bo mają jeszcze taniej! :mrgreen:

Awatar użytkownika
Zafira
Posty: 897
Rejestracja: 2008-05-22, 20:47
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Zafira »

Tylko, że zobacz..w innych miastach są super sklepy akwarystyczne, akwarystyka się rozwija, w Łodzi jednak jest trochę inaczej. I nie jest to wina ludzi, którzy mają sklepy w Łodzi..nie mówię o osobach, które pojęcia o tym biznesie nie mają i sklepach z przypadku, gdzie Pan X sobie sklep otworzył, bo go z pracy zwolnili i nie ma co ze sobą zrobić, to jest osobny temat. Mogłoby tak być w Łodzi, jak w innych miastach.A co do sklepów internetowych, to jest też co innego, bo kup akwarium przez neta...powodzenia:-)..kup ryby przez neta...długo by rozmawiać.Dodatkowo przez neta nie masz kontaktu ze sprzedawcą,a jednak wiele osób liczy na jakąś minimalną poradę lub możliwość reklamacji na miejscu.I kolejna rzecz jeszcze..każdy patrzy pod swoim kontem i są 3 fronty:giełda na równej-ma swoje interesy, klient z forum czy jakikolwiek klient z Łodzi, który chce kupić jak najtaniej i osoby z Łodzi prowadzące sklepy, które z tego żyją, muszą wykarmić swoje dzieci i zapłacić wszystkie możliwe haracze.
Sklepy internetowe niech sobie będą, nikt tu nie pisze o ich likwidacji, bo gdyby było normalnie w tej materii w Łodzi, to by nie było tego, co jest teraz.
A jeszcze tak odnośnie"taniości"..to można wszystko kupić tanio,ale jeszcze do tego dochodzi jakość.Są też asortymenty, których nie kupi się na Równej, bo tam jest właśnie często:tanio, dużo i szybko... Przykład:kupisz worek otoska-dużo i tanio,ale większość padnie i nie dożyje 2 miesięcy. To samo krewetki i wiele, wiele innych.. Niektórzy cenią sobie też jakość.
Ostatnio zmieniony 2016-04-14, 11:50 przez Zafira, łącznie zmieniany 4 razy.
"Podwodne Ogrody"
Z pasją ku wiedzy..
Strona w budowie

Krzychu
Posty: 39
Rejestracja: 2014-10-31, 20:34
Lokalizacja: Łódź *Polesie

Post autor: Krzychu »

Jedzie ktoś jutro na giełdę? Miałbym prośbę o zakup miedzików obrzeżonych. Wie ktoś w jakich są pakietach?

jacek7110
Posty: 223
Rejestracja: 2010-04-29, 10:12
Lokalizacja: Szadek; Boczki Stare

Post autor: jacek7110 »

czynna jutro giełda?

Awatar użytkownika
Witek Miszczak
Posty: 402
Rejestracja: 2010-03-18, 12:37
Lokalizacja: Brzustów/Będków

Post autor: Witek Miszczak »

Jak ja się cieszę, że nie mam sklepu :mrgreen:

sylus
Posty: 61
Rejestracja: 2012-03-06, 07:38
Lokalizacja: Łódź

Post autor: sylus »

Czy można tu kupić całe akwarium z pokrywą,ale bardziej typu juvela czy innej firmy? Chodzi o akwarium 70-90l,80 cm szerokości z pokrywą z 2 świetlówkami t5 24W. A jeśli nie to mógłby ktoś doradzić jakiś fajny sklep akwarystyczny,gdzie kupiłbym wszystko? Tylko nie jakieś Kakadu bo to znam i nie lubię jak mnie naciągają :)
Ostatnio zmieniony 2017-03-09, 19:15 przez sylus, łącznie zmieniany 1 raz.

crypto
Posty: 35
Rejestracja: 2015-12-29, 20:58
Lokalizacja: Łódź

Post autor: crypto »

Czy ktoś wie czy nadal wpuszczają bez dokumentu na prowadzenie działalności gospodarczej? Czyli za kwote 10 zł. Jestem pieszo. Chciałbym się tam jutro wybrać, tylko nie wiem czy mnie wpuszczą...

Awatar użytkownika
s050197
Posty: 535
Rejestracja: 2009-07-20, 21:57
Lokalizacja: Łódź

Post autor: s050197 »

Wpuszczają.

crypto
Posty: 35
Rejestracja: 2015-12-29, 20:58
Lokalizacja: Łódź

Post autor: crypto »

To super. Jutro tam się wybieram.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum Ogólne - panel dyskusyjny”