Różnica poziomów

ODPOWIEDZ
norbix
Posty: 21
Rejestracja: 2012-02-06, 21:02
Lokalizacja: Piotrków Tryb

Różnica poziomów

Post autor: norbix »

Witam mam takie pytanie postawiłem zbiornik 120x40x60h szyba 10 mm,wzmocnienia wzdłużne szafka była dobrze wypoziomowana po zalaniu do pełna różnica między prawą a lewą stroną na długości 120 cm- 0,5cm czy to nie pęknie? sąsiedzi by mnie zlinczowali

Awatar użytkownika
Witek Miszczak
Posty: 402
Rejestracja: 2010-03-18, 12:37
Lokalizacja: Brzustów/Będków

Post autor: Witek Miszczak »

Akwarium nie pęknie, ale skoro było wypoziomowane, a nie jest, to być może podłoga sie ugięła pod ciężarem. Raczej wskazuje to na jej lichotę. Chyba do sąsiada nie przeleci, ale lepiej sobie wykupić ubezpieczenie.

Awatar użytkownika
rasmik
Posty: 253
Rejestracja: 2009-03-09, 22:50
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: rasmik »

Witek Miszczak pisze:. Chyba do sąsiada nie przeleci, ale lepiej sobie wykupić ubezpieczenie.
Polecam się ubezpieczyć :) ja już zalałem sąsiadów i dzięki ubezpieczeniu portfel mi nie schudł :D
Ja bym jeszcze na twoim miejscu spuścił całą wodę i jeszcze raz wypoziomował, bo nawet to za ładnie nie wygląda taka różnica w poziomie wody...
Ostatnio zmieniony 2013-12-07, 21:46 przez rasmik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wachkala
Posty: 63
Rejestracja: 2012-02-02, 22:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: wachkala »

rasmik pisze:Ja bym jeszcze na twoim miejscu spuścił całą wodę i jeszcze raz wypoziomował, bo nawet to za ładnie nie wygląda taka różnica w poziomie wody...
Też bym tak zrobił. Jeśli miałeś wypoziomowaną szafkę a po zalaniu okazało się, że nie ma poziomu to może twoja poziomica nie uchwyciła tych 5 milimetrów na 120cm. może miałeś za krótką poziomicę.
Jeśli zdecydujesz się podkładać coś pod rogi szafli żeby lepiej wypoziomować to pamiętaj że żeby zniwelowac wilelkośc 0,5cm musisz mieć podkładke o gróbości 0,25 a nie 0,5. Jeśli włożysz coś o grubości 0,5 to przechył będziesz miał znowu w drugą stronę.
I podkładanie czegokolwiek działa na dwie długości na tą krórą niwelujesz na 120cm i na szerokość też :-) więc jeśli na szerokości teraz masz równo to podłożyć musisz pod całą szerokość akwarium. Jeśli podłożysz tylko pod róg to przechył będziesz miał też na szerokości.

norbix
Posty: 21
Rejestracja: 2012-02-06, 21:02
Lokalizacja: Piotrków Tryb

Różnica poziomów

Post autor: norbix »

Witam dzięki wszystkim za odpowiedz,wodę spuściłem szafkę podregulowałem,różnica około 3mm,myślę ze to wina paneli podłogowych -mieszkam w bloku z cegły z lat 60 na trzecim piętrze więc tam wszystko ma wiele do życzenia (podłogi,ściany,sufit),więcej tego nie wyreguluje bo dla płci pięknej zlewanie i zalewanie 288 litrów to duży problem :mrgreen: a poza tym nóżki pod szafkę się chowają niby są regulowane na imbusa ale po postawieni i zalaniu siadają.p.s co do lądowania u sąsiada to chyba niema takiej możliwości akwarium jest na ścianie nośnej,ze szczytu bloku -jeszcz raz wielkie dzięki za pomoc

Rafal12
Posty: 13
Rejestracja: 2020-10-09, 18:23

Różnica poziomów

Post autor: Rafal12 »

Najlepszym sposobem na wyposażenie salonu piękności jest zamówienie sufity napinane w salonie
Błyszczący lub matowy ciemny sufit napinany to modne i nowoczesne rozwiązanie do aranżacji wnętrz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum Ogólne - panel dyskusyjny”