Chorńcie swoje zdjęcia!

Awatar użytkownika
paluszekrybny
Posty: 94
Rejestracja: 2010-04-29, 22:47
Lokalizacja: Łódź

Post autor: paluszekrybny »

Jeżeli trzymasz te zdjęcia na swoim serwerze, a nie na imageshacku czy innym serwisie tego typu, to podmień je na jakieś inne, o tej samej nazwie, niekoniecznie o tematyce akwarystycznej :P

Awatar użytkownika
mat114
Posty: 1020
Rejestracja: 2009-03-19, 21:08
Lokalizacja: Łódź

Post autor: mat114 »

paluszekrybny,

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2013-03-15, 18:10 przez mat114, łącznie zmieniany 1 raz.
Posiadanie zwierząt NIE JEST obowiązkiem, natomiast ich posiadanie RODZI OBOWIĄZKI.

Awatar użytkownika
Kubiszon
Administrator
Posty: 1557
Rejestracja: 2008-05-14, 21:35
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kubiszon »

paluszekrybny pisze:Jeżeli trzymasz te zdjęcia na swoim serwerze, a nie na imageshacku czy innym serwisie tego typu, to podmień je na jakieś inne, o tej samej nazwie, niekoniecznie o tematyce akwarystycznej :P
Heheheh tak to bym od razu zrobił, ale zdjęcia są na serwerach allegro.
Aukcja 1
Aukcja 2
Co do aukcji z wielopłetwcem to nie wiem czy to nie jest gość handlujący w czwartki na giełdzie...
Ostatnio zmieniony 2013-03-15, 18:29 przez Kubiszon, łącznie zmieniany 2 razy.

Hex
Posty: 892
Rejestracja: 2011-09-15, 22:54
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Hex »

No to zapytaj się gdzie był by odbiór ;p albo czy na giełdzie jest i tyle ;] albo go opierdziel i trochę mu pogroź jak nie usunie to inaczej będziecie załatwiać sprawę i tyle bo jest to najzwyczajniej w świecie kradzież mienia ;] zdjęcie wykonane przez Ciebie są Twoja własnością ;]

Awatar użytkownika
3runer
Posty: 1789
Rejestracja: 2011-03-09, 19:44
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: 3runer »

jeżeli nie udostępnił źródła i autora zdjęć to możesz go oskarżyć
Co by tu napisać... :-P

Awatar użytkownika
wojtekr
Posty: 799
Rejestracja: 2009-05-19, 17:21
Lokalizacja: Łódź

Post autor: wojtekr »

Hex pisze:bo jest to najzwyczajniej w świecie kradzież mienia ;]
no chyba nie do końca, przecież Kubiszon nadal swoje zdjęcia ma :-)

Hex
Posty: 892
Rejestracja: 2011-09-15, 22:54
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Hex »

Tak ale to jest jego własność udostępniana i rozpowszechniana bez jego zgody i zezwolenia więc podlega to pod kradzież mienia i konkretniej mówiąc własność intelektualna

"Twórcy internetowi - źródło ich uprawnień

W myśl polskich przepisów regulujących ochronę własności intelektualnej, twórca, autor dzieła, czyli oryginalnego wytworu swojej myśli ma swego rodzaju monopol w zakresie korzystania i rozporządzania dobrami stanowiącymi przedmiot praw autorskich. W klasycznym rozumieniu tej zasady, ochrona taka przysługuje twórcom dzieł literackich, publicystycznych, naukowych, kartograficznych, programów komputerowych, utworów plastycznych, fotograficznych, wzornictwa przemysłowego; architektonicznych, urbanistycznych, muzycznych, scenicznych, choreograficznych i wreszcie - audiowizualnych."

Więcej np tutaj http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiado ... 57977.html

A to z innej strony dobry tekst ;]

Wszelkie kopiowanie w części lub w całości opisów, zdjęć, tekstów jest zabronione i podlega karze grzywny oraz pozbawienia wolności do lat 3. Jeśli koniecznie chcesz coś ukraść, zastanów się czy warto. Wszystkie kradzieże będą zgłaszane bez ostrzeżenia na policję. Jeśli koniecznie musisz "pożyczyć" coś ze strony pamiętaj, że jestem człowiekiem i niektóre rzeczy mogę udostępniać. Po prostu napisz do mnie i poproś. Wszystkie dane znajdziesz na stronie kontakt.

http://www.stylizatorstudio.za.pl/?prawa-autorskie,43 podaje źródło by nie zostać posądzonym o przywłaszczenie tekstu nie robię też żadnej reklamy jest to bowiem pierwsza strona wyszukana w necie ;p
Ostatnio zmieniony 2013-03-16, 00:34 przez Hex, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wachkala
Posty: 63
Rejestracja: 2012-02-02, 22:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: wachkala »

kilka tygodni temu jeden gość z Łowicza (azrael czy jakoś tak) sprzedawał na allegro ziemiojady tapajosy używając mojego zdjęcia na którym był inny ziemiojad, przez to wprowadzał w błąd kupujących bo sprzedaje coś innego niż na zdjęciu. Takie działanie jest sprzeczne z regulaminem a różnica między tymi gatunkami jest duża.
Napisałem do allegro że po pierwsze narusza regulamin wprowadzając w błąd i po drugie ukradł moje zdjęcie i podałem link do mojej wcześniejszej aukcji z tym zdjęciem na której napisane było że nie zezwalam na kopiowanie mojego zdjęcia.

Obsługa nic z tym nie zrobiła napisałem trzy maile, nawet nie odpisali.

Na niektórych forach internetowych każde zdjęcie umieszczane na forum automatycznie jest oznakowane logiem forum. może my coś takiego wprowadzimy? przynajmniej jak ktoś będzie kradł z forum to będzie wiadomo skąd wziął fotkę no i jakaś reklama dla forum :->

Awatar użytkownika
mat114
Posty: 1020
Rejestracja: 2009-03-19, 21:08
Lokalizacja: Łódź

Post autor: mat114 »

wachkala pisze:Na niektórych forach internetowych każde zdjęcie umieszczane na forum automatycznie jest oznakowane logiem forum. może my coś takiego wprowadzimy?
Ale na naszym forum zdjęć nie wgrywamy na serwer forumowy tylko idzie to przez serwer zewnętrzny a my tu wrzucamy tylko odnośniki do zdjęć :roll: Więc to chyba nie zadziała :roll:
Posiadanie zwierząt NIE JEST obowiązkiem, natomiast ich posiadanie RODZI OBOWIĄZKI.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galerie Zdjęć”