Projekt "Zielony ziemniak"

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
illuminatebaby
Posty: 298
Rejestracja: 2010-08-12, 20:36
Lokalizacja: Łódź-Górniak

Projekt "Zielony ziemniak"

Post autor: illuminatebaby »

Witam! Jeśli źle zamieściłem posta, proszę moda o przeniesienie. Chciałbym zamieszczać tu pytania dotyczące mojego zbiornika. Mam zamiar niedługo założyć akwarium po ponad czterech latach niebytu. Projekt zakłada zmiany wystroju i roślinności na różnych etapach rozwoju akwa. Akwarium to 96l opti wymiary 60x40x40 otwarte. Lampa led jedzie, robiona na zamówienie. Podłoże: ok. 1/3 plaża że drobnego żwiru rzecznego frakcja piasku oraz część "żyzna" - ziemia + keramzyt + kulki glina torf, przykryte żwirem rzecznym 2-4mm. Roślinność na start mam zamiar obsadzić 80% szybko rosnącymi, potem będę stopniowo zamieniał rośliny na bardziej wymagające. Akwa będzie nawożone tu jeszcze nie mam pomysłu czym. Ma dojść CO2 z butli, tylko nie bardzo wiem w którym momencie dołożyć. I to jest pierwsze pytanie. Po drugie jeśli ktoś może oddać zestaw roślinek na start poproszę o info na priv. Kolejne pytania będę zadawał podczas rozwoju akwarium. Powstanie oczywiście post z fotorelacją i dokładnym opisem sprzętu. Dziękuję.
96l Towarzyskie
25l Krewetkarium RC

Awatar użytkownika
3runer
Posty: 1789
Rejestracja: 2011-03-09, 19:44
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Projekt "Zielony ziemniak"

Post autor: 3runer »

Jedno co mi tu koliduje ze sobą to połączenie nawożenia i ziemi, bo z założenia akwaria na ziemi się raczej nie suplementuje, ale rozmumiem, ze to nie do końca ma być Lowtech.
Na pewno musisz badać skład wody, by nie było awarii i ataku glonów.
Ważne też zeby sama ziemia byla jak najmniej traktowana chemią, łatwiej będzie nad nią zapanować.
Co by tu napisać... :-P

Awatar użytkownika
illuminatebaby
Posty: 298
Rejestracja: 2010-08-12, 20:36
Lokalizacja: Łódź-Górniak

Projekt "Zielony ziemniak"

Post autor: illuminatebaby »

Ziemia ma pełnić swoją rolę do pewnego czasu, nawożenie na zasadzie uzupełniania braków . Testy będą więc, bez tego nie bawiłbym się. Bruner może pamiętasz mojego ziemniaka, którego robiłem pierwszy raz, to trochę inne 96. Mam sporo przemyśleń od tego czasu, zobaczymy czy wnioski przełożą się na wykonanie. I tak lowtech to to nie będzie.
96l Towarzyskie
25l Krewetkarium RC

Awatar użytkownika
3runer
Posty: 1789
Rejestracja: 2011-03-09, 19:44
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Projekt "Zielony ziemniak"

Post autor: 3runer »

Pamiętam, całkiem nieźle to hulało.
Co by tu napisać... :-P

Awatar użytkownika
illuminatebaby
Posty: 298
Rejestracja: 2010-08-12, 20:36
Lokalizacja: Łódź-Górniak

Projekt "Zielony ziemniak"

Post autor: illuminatebaby »

96l Towarzyskie
25l Krewetkarium RC

Awatar użytkownika
illuminatebaby
Posty: 298
Rejestracja: 2010-08-12, 20:36
Lokalizacja: Łódź-Górniak

Projekt "Zielony ziemniak"

Post autor: illuminatebaby »

Poproszę o przeniesienie do działu akwarystycznego całego wątku. Dzięki :-)
96l Towarzyskie
25l Krewetkarium RC

Awatar użytkownika
arturromarr
Posty: 225
Rejestracja: 2008-12-23, 23:09
Lokalizacja: Ozorków

Projekt "Zielony ziemniak"

Post autor: arturromarr »

Jak się zbiornik miewa?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum Ogólne - panel dyskusyjny”