Regulamin Forum i jego...łamanie

tematy odnośnie funkcjonowania forum
Awatar użytkownika
krzych0062
Posty: 1607
Rejestracja: 2009-09-16, 19:55
Lokalizacja: Łódź

Post autor: krzych0062 »

Nie przepraszaj, bo nie jestem urażony... :-) Chodzi mi o pewne zasady...może w moim wieku inaczej postrzega się "małolatów" z butelką piwa w ręku... ;-) Nawet, jeśli to piwo ma być "walutą" w naszym pięknym hobby...
Ostatnio zmieniony 2010-03-14, 09:46 przez krzych0062, łącznie zmieniany 1 raz.

zami84
Posty: 543
Rejestracja: 2008-07-24, 14:14
Lokalizacja: Fredenbeck DE

Post autor: zami84 »

Słuchajać ostatnch "niusów" z kraju wypadało by policjantów do szkoły powprowadzać... Tam to dobiero sie dzieje...
Pozdrawiam ZAMI84
<><><><><><><>
GG: 3883330 (często niewidoczny)
Powolna reaktywacja

Awatar użytkownika
nefrete1
Posty: 761
Rejestracja: 2008-08-23, 19:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: nefrete1 »

Dzień dobry panowie. No poważną tematyką się zajmujecie od rana. Ja osobiście zawszę przy drobnych ogłoszeniach sprzedaży proponuję w zamian czekoladę z dwóch względów: mam małego brząca, który ją uwielbia, a po drugie gdyby 15latek przyszedł do mnie z Warką Jasne Pełne czuła bym się naprawdę głupio (bez względu czy kupił ją sam, czy z pomocą taty). Do dziś też pamiętam jak mając 10 lat przyniosłam swojemu tacie piwo ze sklepu i jaki on potem dostał straszny opitol od mamy. Mimo, że wtedy były inne czasy, i dzisiejsze nastolatki dorastają w tempie zastraszająco szybkim to myślę, że warto przemyśleć tego typu ogłoszenia i w zamian napisać "za symboliczne 3 zł".
Ale i ktoś już tu na forum napisał że coś tam za piwko lub "w wersji dla niepełnoletnich za czekoladę taką i taką"

Awatar użytkownika
Incognito
Moderator
Posty: 1738
Rejestracja: 2008-05-23, 11:08
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Incognito »

Osobiście uważam, że wymiany na jakieś trunki lub inne specyficzne rzeczy jeśli już to powinny być ustalane poza łamami forum (widocznymi dla wszystkich) czyli na PW, gg itd.
Na innych forach nie spotkałem się z takową formą zamiany jak piwo. Lepiej właśnie pisać, że za 3 zł, a jak już ktoś siedzi na forum to wie co komu odpowiada na wymianę :)

Jak dla mnie temat wymiany za Piwo czy to z nieletnimi czy pełnoletnimi jest trochę nieodpowiednia. Z czasem znając Polski brak umiaru może to zajść za daleko i ludzie będą się wymieniać za coś mocniejszego lub inne rzeczy, które jak dla mnie na forum akwarystycznym nie powinny mieć prawa bytu. To moja skromna opinia. ;-)

Vendredi
Moderator
Posty: 970
Rejestracja: 2009-05-01, 11:48
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Vendredi »

A ja powiem tak, piwo jako waluta powstała na forum ze względu na to że ludzie nie chcą brać miedzy innymi roślin z przycinki nawet za grosze, najchętniej by za darmo brali. Sam widzę że chętniej odda sie piwo i sprawi tym komuś przyjemność niż dać 3 zł.

Sam juz ostatnio sie zastanawiał nad wystawieniem roślin z przycinki za syblicznego leszka bo szkoda mi ich wyżucać a oddawać za darmo to też dziwnie.

Co do nieletnich myślę że wystarczy dopisać wymienię za leszka/milke i juz :)

Lukiki
Posty: 2027
Rejestracja: 2008-09-28, 17:18
Lokalizacja: £ód¼

Post autor: Lukiki »

Incognito pisze:może to zajść za daleko i ludzie będą się wymieniać za coś mocniejszego lub inne rzeczy, które jak dla mnie na forum akwarystycznym nie powinny mieć prawa bytu. To moja skromna opinia.
No i co z tego,że forum akwarystyczne,co to ma do rzeczy,napisałeś to tak,jak by to jakieś stowarzyszenie zakonników było.
Widzę,że nie byłeś chyba na imprezie integracyjnej po jakiś zlotach akwarystycznych,bo ujmujesz to tak,że akwarysta,to browara wypić nie może i w ogóle o takich trunkach nie wypada mu mówić.
Filmy
http://www.youtube.com/watch?v=z8VaijfV ... er&list=UL


Zdarza siê,¿e piszê z telefonu,tam z polskimi znakami jest na bakier,wiêc proszê o wyrozumia³o¶æ.

zami84
Posty: 543
Rejestracja: 2008-07-24, 14:14
Lokalizacja: Fredenbeck DE

Post autor: zami84 »

Akwarysta tez czlowiek!! xD
Pozdrawiam ZAMI84
<><><><><><><>
GG: 3883330 (często niewidoczny)
Powolna reaktywacja

baq
Posty: 342
Rejestracja: 2008-10-06, 12:56
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: baq »

O rany naprawde nie wiedzialem ze komus to moze przeszkadzac.
Kiedys rozdawalem za darmo, ale zwykle wtedy ktos rowniez oczekiwal, ze albo dowioze, albo umowie sie z kims w jakims miejscu odbioru.
za kase nie bede sprzedawal bo jest to moje hobby na ktorym nie zarabiam, poza tym za 3 czy 6 zł to mam to w nosie :)
browar to 3 zł, czyli nic ,ale ktos mi go do domu przyniesie, dodatkowo sobie milo z kims pogadam o akwarystyce.
Oki w zwiazku z tym ze taka forma jak widze nie podoba sie, nie bedzie wiecej ogloszen tego typu.

trudno, bo duzo roslin bedzie ladowac w koszu.
jak bede mial ochote cos sprzedac cena bedzie "rynkowa" i wyrazona bedzie w ZLOTYCH
Szczerze mowiac to coraz wiecej postow na tym forum jest o tym co nalezy, co nie nalezy, co jest zgodne z regulaminem a co nie.

Lukiki
Posty: 2027
Rejestracja: 2008-09-28, 17:18
Lokalizacja: £ód¼

Post autor: Lukiki »

baq pisze:Oki w zwiazku z tym ze taka forma jak widze nie podoba się, nie będzie więcej ogłoszeń tego typu.
baq spokojnie,zakaz na ten temat nie wszedł w życie,także możesz podawać dowolną formę płatności i całkowicie podzielam Twój post.
Filmy
http://www.youtube.com/watch?v=z8VaijfV ... er&list=UL


Zdarza siê,¿e piszê z telefonu,tam z polskimi znakami jest na bakier,wiêc proszê o wyrozumia³o¶æ.

Vendredi
Moderator
Posty: 970
Rejestracja: 2009-05-01, 11:48
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Vendredi »

Powstało sporo tematów co wolno a co nie bo po pierwsze, wszedł w życie nowy regulamin, pozatym jest nas coraz więcej (użytkowników) i trzeba dbać o pożądek. Ponadto kazdy ma prawo powiedzieć co mu sie podoba a co nie a, że jesteśmy ludźmi kulturalnymi to sobie na te tematy dyskutujemy i staramy sie dojś do jakiegoś konstruktywnego konsensusu.

Baq spokonie nie ty jeden za piwka oddajesz chwaściki.

Awatar użytkownika
krzych0062
Posty: 1607
Rejestracja: 2009-09-16, 19:55
Lokalizacja: Łódź

Post autor: krzych0062 »

baq pisze:O rany naprawde nie wiedzialem ze komus to moze przeszkadzac.
Baq...pochwal się ile masz lat...bo to może wyjaśnić "całą Twa filozofię". Nie wiem czy będąc ojcem swego syna, córki-obojętne-jakbyś zareagował dowiedziawszy się, że ów Twój dzieciak robi "interesy" za butelkę piwa? Pewnie nie byłbyś z tego faktu zadowolony, miałbyś jakieś "ale"... No jeśli Tobie to nie przeszkadza do dalej wymieniaj się z małolatami za przysłowiowego browara... ale nie popadaj w skrajność pisząc:
baq pisze:trudno, bo duzo roslin bedzie ladowac w koszu.
Chyba nie jest to dla Ciebie problemem wziąć te przykładowe 3złocisze i samemu skoczyć po ten złocisty napój? No chyba, że wolisz jak jakiś małolat wręczy Ci go osobiście... :->

baq
Posty: 342
Rejestracja: 2008-10-06, 12:56
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: baq »

Lukiki dzieki, ale tutaj nie o to chodzi :)
Bodajze ja(moge sie mylic) rozpoczalem te cale oddawanie roslin za browary, wlasnie z powodu takiego ze za darmo ludzie maja wymagania,co do miejsca odbioru, dowozu itd itp.
oddajesz za browar to tak jakbys sprzedawal, czyli osoba zainteresowana nie negocjuje miejsca odbioru, przychodzi i placi tyle.

Druga sprawa, wydaje mi sie ze staralem sie byc bardziej niz konkurencyjny jesli chodzi o "cena" do ilosci/jakosci roslin. Byl to niejako uklon w strone forumowiczow, (zapisz sie na forum tam mozna dostac rosliny praktycznie za darmo, uwierzcie mi powiedzialem o tym z kilkudziesieciu osobom)

Trzecia sprawa, Oczywiscie z calym szacunkiem do mlodzianow, maja swietne hobby, ja potrzebowalem 30 lat zeby dowiedziec sie tego co oni wiedza w wieku lat 15 :), ale wole jak osoba odbierajaca to osoba dorosla, zawsze sobie moge porozmawiac, powymieniac sie doswiadczeniami itd itp. dlatego tez, niespecjalnie mnie to boli ze takie osoby nie moga legalnie odpowiedziec na moje ogloszenie.



Czwarta sprawa, ze przynajmniej 3 osoby osoby biorace udzial w tej dyskusji cos ode mnie odbieraly, wymienialy.

Nie mam poprostu ochoty, by moje dzialania postrzegane przeze mnie (przeze mnie i przez kilka innych osob) jako cos pozytywnego, byly odbierane w opaki sposob.
W koncu jak browarow zbiore juz ze 100 to przerzuce sie na conajmniej 26 letnia whiskey
ktora btw jestem wielkim milosnikiem :)

koniec kropka jak dla mnie to EOT


ps. zami84 wczoraj skonczylem ostatniego Twojego browara :)

baq
Posty: 342
Rejestracja: 2008-10-06, 12:56
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: baq »

SORRY ZA 2 POSTY POD RZAD

krzych0062 masz jakies doswiadczenia w rozdawaniu roslin,(zamianie roslin na browary)?
ja rozdalem juz zeby Cie nie oklamac z 10 wiader, pewnie wiecej.
dostalem za to z 40 browarow, jak nie wiecej.
przynajmniej polowa caly czas lezy w schowku.

Mam wrazenia ze nie wiesz o czym piszesz. Ani razu osoba odbierajaca rosliny nie byla maloletnia, zwykle jak ktos mlodszy pisze do mnie na prv kieruje tak rozmowa by sie zniechecila.
Chyba nie jest to dla Ciebie problemem wziąć te przykładowe 3złocisze i samemu skoczyć po ten złocisty napój? No chyba, że wolisz jak jakiś małolat wręczy Ci go osobiście... :->
Nie zalezy mi na 3 zł, poza tym nie zamierzam ich sprzedawac, bo znajdzie sie nastepny "dociekliwy" ktory bedzie sie dopytywal czy podatek odprowadzam.

Rany niepotrzebnie sie wkrecilem w ta dyskusje a kurcze za czekolada nie przepadam.
poprostu zmienie przedmiot zamiany.
czy 14 latek biegnacy z 3 rolkami papieru toaletowego bedzie wzbudzal emocje?
Ostatnio zmieniony 2010-03-14, 11:39 przez baq, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
krzych0062
Posty: 1607
Rejestracja: 2009-09-16, 19:55
Lokalizacja: Łódź

Post autor: krzych0062 »

baq pisze:krzych0062 masz jakies doswiadczenia w rozdawaniu roslin,(zamianie roslin na browary)?
Dokładnie mam...ale nigdy nie za browara, tym bardziej od małolatów. Jeśli Cię to uszczęśliwi to powiem Ci, że większość moich roślin oddaję za przysłowiowe "free"...Może to dla Ciebie idiotyzm takie moje postępowanie, ale ja chcę zarazić tym hobby innych...Owszem, chciałbym je sprzedawać, ale skoro nie ma chętnych to wolę oddać je za darmo, niźli wywalić do kosza....
baq pisze:Rany niepotrzebnie sie wkrecilem w ta dyskusje
Chyba jednak to dobrze, że coś napisałeś...bo odezwało się Twe sumienie, które jak widać zaczęło Cię dręczyć ;-) ...Potraktuj to jako lekki żart...
Ale nie odpowiedziałeś mi na moje pytania...odnośnie wieku-to już ciut mogę się domyślać, ale ważniejsza jest Twa reakcja...reakcja jako Rodzica :!:
Bo nie wiem, czy zauważyłeś opinię Nefretetki, która jest i matką...i akwarystką w jednej osobie :-)
Ostatnio zmieniony 2010-03-14, 11:47 przez krzych0062, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Incognito
Moderator
Posty: 1738
Rejestracja: 2008-05-23, 11:08
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Incognito »

czy 14 latek biegnacy z 3 rolkami papieru toaletowego bedzie wzbudzal emocje?
hahaha upadłem i leże :D

Ja nie mam nic przeciwko Lukkik wszelkim imprezom itd sam często gęsto imprezuje w różny sposób, ale mówie o oficjalnym pisaniu na forum za co się chce wymienić. Osoba z zewnątrz wejdzie na forum i zrobi :shock: bo to trochę zaskakujące w sumie.
Mi broń Cię panie Boże nie przeszkadza taka forma zapłaty tylko raczej takie ustalenia powinny być 1 on 1. ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy Forum”