Regulamin Forum i jego...łamanie

tematy odnośnie funkcjonowania forum
Vendredi
Moderator
Posty: 970
Rejestracja: 2009-05-01, 11:48
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Vendredi »

Moim zdaniem jakby ktoś nieletni kto uważa że jest za młody na wymiane za bro, może zawsze napisać za free że jest młody i czy mógłby np dać czekoladę. Zazwyczaj młodzi sie tym nie przejmują bo piwo dla 15-latka to normalka i nie da sie tego ukryć, pewnie w niektórych przypadkach i da 13-latka to nic wielkiego.

A gdyby sam miał problem z pozyskaniem takowego trunku moze zawsze naisać na PW czy nie da rady wymienić za coś innego.

Awatar użytkownika
krzych0062
Posty: 1607
Rejestracja: 2009-09-16, 19:55
Lokalizacja: Łódź

Post autor: krzych0062 »

Vendredi pisze:Zazwyczaj młodzi sie tym nie przejmują bo piwo dla 15-latka to normalka i nie da sie tego ukryć, pewnie w niektórych przypadkach i da 13-latka to nic wielkiego.
I to jest właśnie ten problem...Czy nie zauważasz aspektu sprawy, tego co napisałem i ja i choćby Incoqnito? Wchodzi obcy na forum i widzi handel oparty na flaszkach piwa...O czym to świadczy? Ech...chyba tego nie chcesz zrozumieć. A to co się wyprawia po za forum-forma płatności-to juz nie nasz biznes...wiem, że to może dziwnie zabrzmieć, jako pozwolenie do tych praktyk, ale jak sam napisałeś w tych czasach to piwo dla 15latka to żaden problem...Ale tu chodzi również i o wizerunek Forum, nad którym to macie obowiązek czuwać :!: A takie przyzwolenie to niestety nie ma nic z tym wspólnego...Niestety, ale taka jest prawda patrząc z mojej strony...akwarysty i jak napisałem wielbiciela piwa :!: ;-)

baq
Posty: 342
Rejestracja: 2008-10-06, 12:56
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: baq »

Czytam czytam i nie moge sie przestac usmiechac
Dokładnie mam...ale nigdy nie za browara, tym bardziej od małolatów.
z tego co napisales jasno wynika ze ja zawsze oddaje rosliny za browara i zwykle nastolatkom, byc moze to lekka nadinterpretacja, aczkolwiek mysle ze tak chciales zebysmy yto zrozumieli.

nie wiem czy czytales mojego posta,( bo mam wrazenie ze nie) z ktorego jasno wynika, ze nie mialem jeszcze takiego przypadku w ktorym nastolatek przyniosl by mi piwo.
Jeśli Cię to uszczęśliwi to powiem Ci, że większość moich roślin oddaję za przysłowiowe "free"...Może to dla Ciebie idiotyzm takie moje postępowanie, ale ja chcę zarazić tym hobby innych...
Zaczynasz byc sarkastyczny i kąśliwy, czyli podnioslo Ci sie cisnienie.
proponuje spacer :)

Owszem, chciałbym je sprzedawać, ale skoro nie ma chętnych to wolę oddać je za darmo, niźli wywalić do kosza....
widzisz tutaj sie roznimy, o tyle ze ja nie chce ich sprzedawac. Najchetniej to bym stworzyl jakas grupe osob w kregu ktorych mozna brac rosliny za darmo.
Czyli potrzebuje jakas rosline, pytam i ja dostaje koniec kropka.


Chyba jednak to dobrze, że coś napisałeś...bo odezwało się Twe sumienie, które jak widać zaczęło Cię dręczyć ;-) ...Potraktuj to jako lekki żart...
potraktuje to jako CIEŻKI zart
moje sumienie sie nie odezwalo, bo jak juz pisalem nie mialem jeszcze takiego przypadku.
Ale nie odpowiedziałeś mi na moje pytania...odnośnie wieku-to już ciut mogę się domyślać, ale ważniejsza jest Twa reakcja...reakcja jako Rodzica :!:
probujesz mnie zaszufladkowac ze wzgledu na wiek, badz tez na bycie czy nie bycie rodzicem. Postanowilem Ci pomoc :) mam trzydziscie khmm khmm kilka lat.
skoro ja podzielilem sie ta informacja, prosilbym rowniez zebys ty napisal co z owego faktu wydedukowales.

Bo nie wiem, czy zauważyłeś opinię Nefretetki, która jest i matką...i akwarystką w jednej osobie :-)
oczywiscie ze zauwazylem, staram sie czytac watek w ktorym sie wypowiadam.
wydaje mi sie jednak, ze moje poprzednie wypowiedzi zgrabnie rozwiazaly dylemat mojego sumienia.

Lukiki
Posty: 2027
Rejestracja: 2008-09-28, 17:18
Lokalizacja: £ód¼

Post autor: Lukiki »

krzych0062 rozumie Twoje podejście do tematu z racji Twojej dojrzałości życiowej (czyt,wieku),ale to wygląda jak byś żądał od forum,by czuwało nad każdą etyką,a o prawie nie wspomnę.
krzych0062 pisze:Wchodzi obcy na forum i widzi handel oparty na flaszkach piwa
Ale są to sporadyczne przypadki,a nie reguła.

Masz zastrzeżenia w tym temacie do forum,a ja się Ciebie krzych0062 pytam czy masz zastrzeżenia do ''wujka'' Google?
Filmy
http://www.youtube.com/watch?v=z8VaijfV ... er&list=UL


Zdarza siê,¿e piszê z telefonu,tam z polskimi znakami jest na bakier,wiêc proszê o wyrozumia³o¶æ.

Vendredi
Moderator
Posty: 970
Rejestracja: 2009-05-01, 11:48
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Vendredi »

na forum są 2-3 moze 4 osoby które co jakiś czas wstawiają oferty za browarka, nie robią tego wszyscy, pozatym każdy ma prawo wymieniać sie za co chce.

Awatar użytkownika
krzych0062
Posty: 1607
Rejestracja: 2009-09-16, 19:55
Lokalizacja: Łódź

Post autor: krzych0062 »

No cóż...dziwna to sprawa, ale moje zdanie w sprawie co do "waluty piwnej" nie spotkała się ze zrozumieniem. Może ja mam inne zdanie w tym temacie...no trudno. Kolejna sprawa czemu tak baq przyjąłeś to do siebie, przecież nawet nie wspomniałem o Tobie personalnie, bo nawet nie wiedziałem, że ten "proceder" to Twoja zasługa(tylko mi nie zarzucaj,że coś zmyslam bo sam się tym pochwaliłeś). Fakt faktem...takie przypadki są, może i sporadyczne, ale są. I to chyba powinno być już dawno zauważone przez adminów i moderatorów i postawiony temu kres. Zamiast tego stajecie-z wyjątkami- w obronie takich praktyk. Szkoda również, że najwięcej do powiedzenia miały osoby, które same całkiem niedawno przekroczyły ten próg wiekowy a nie wypowiedział się na ten temat żaden inny rodzic. Czy to nie byłoby naganne postępowanie dla jego dziecka?
Ok...zakończmy tę dyskusję, bo zamiast konstruktywnej zaczęła się robić doszukiwaniem słów, których nikt nie wypowiedział...

baq
Posty: 342
Rejestracja: 2008-10-06, 12:56
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: baq »

Witam
rozpoczynasz watek w ktorym prosisz administartorow o zrobienie porzadku z ogloszeniami typu oddam rosliny za browara, ja wyjasniam Ci ze nie ma takiej mozliwosci by jakis 12 letni chlopiec przyjechal do mnie z 3 browarami, jeszcze cos takiego sie nie zdarzylo i nie podejrzewam zeby to mialo sie zmienic.

z kazda osoba ktora ma zamiar odebrac rosline rozmawiam na prv.
Chyba ze jakis dzieciak sklamie, potem podjedzie swoja 12 letnia starsza od niego bmka do zgierza wysiadzie i z petem w buzi zapuka do moich drzwi.

Prosze Cie nie badzmy swietsi od samego papierza.
Kolejna sprawa czemu tak baq przyjąłeś to do siebie, przecież nawet nie wspomniałem o Tobie personalnie, bo nawet nie wiedziałem, że ten "proceder" to Twoja zasługa(tylko mi nie zarzucaj,że coś zmyslam bo sam się tym pochwaliłeś).
wzialem sobie to do serca bo z moich dobrych intencji zrobiles "proceder".
i abolutnie nie zarzucilbym Ci tego ze wymyslasz, dokladnie przeczytales mojego posta, to sie chwali :)


Blagam, piszesz o ukroceniu takich praktyk, o jakims procederze, Czy my marycha na forum handlujemy? :)
Ok...zakończmy tę dyskusję, bo zamiast konstruktywnej zaczęła się robić doszukiwaniem słów, których nikt nie wypowiedział...
moim zdaniem poza kilkoma dygresjami z obu stron dyskusja dalej jest konstruktywna.
Ja naprawde nie doszukuje sie specjalnie jakis słów.
Jako ze forma takiej dyskusji jest pisana, nie trzeba specjalnie sie niczego doszukiwac, wystarczy przeczytac :)

Czy Twoje poczucie moralnosci bedzie choc troche mniej stargane jesli ja w swoim imieniu zobowiaze się do dodawania uwagi ze oferta tylko dla osob pelnoletnich, ewentualnie zamiast słowa piwo bede uzywac cisowianka, ( teraz mnie zdarzyl sie lekki zarcik :) )
Nie bierz tego do siebie, ot poprostu uwazam ze ta cala dyskusja jest niepotrzebna.

Awatar użytkownika
Alchemik
Moderator
Posty: 518
Rejestracja: 2008-05-14, 18:55
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Alchemik »

Nie spodziewałem się, że wątek ten wzbudzi taką dyskusję. Faktycznie przyznaję rację krzych0062 w kwestii kontrowersyjności przedmiotu zamiany. Z drugiej strony mamy wolność słowa i myśli więc każdy może chcieć wymienić się na co chce, kiedy i gdzie chce. To jest jego wolna wola.
Przyznaję, że przed wybuchem tej dyskusji nie patrzyłem na to w "ten" sposób co krzych0062 i uważam, że należy bardzo uważać na to co chce się w zamian.
Jednak swoja rację ma też baq . Kilkakrotnie proponując coś innym użytkownikom za darmo oczekiwali oni jeszcze przywiezienia pod dom. Bardzo często owa puszka piwa była dla nich powodem rezygnacji z takich roszczeń.

Reasumując należy uważać na to co i gdzie się pisze. Wydaję mi się, że nasze forum nie jest aż tak konserwatywne aby zabronić takiego "procederu" a decyzje pozostawi użytkownikom.
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
krzych0062
Posty: 1607
Rejestracja: 2009-09-16, 19:55
Lokalizacja: Łódź

Post autor: krzych0062 »

baq pisze:wzialem sobie to do serca bo z moich dobrych intencji zrobiles "proceder".
Nie zrobiłem...czyż nie napisałem tego słowa w cudzysłowie?
baq pisze:Czy Twoje poczucie moralnosci bedzie choc troche mniej stargane
Widzisz...wcześniej napisałem, że nie chodzi o mnie-bo sam jestem piwoszem-a o wizerunek forum, jak to odbierają inni, którzy wchodząc widzą taki handel wymienny?
baq pisze:teraz mnie zdarzyl sie lekki zarcik :)

Nie napiszę takiej odpowiedzi, którą ja dostałem od Ciebie...i też nie będę Ci dogryzał o... Widzisz jaki jestem wyrozumiały? ;-)
Alchemik pisze:Jednak swoja rację ma też baq
Nie neguję tego, że obdarowani kapryszą...znam to z autopsji. Ale na litość...niech te browarki będą załatwiane po za "widokiem publicznym". Na prawdę inaczej to wygląda dla świata jak nie ma tego typu ogłoszeń. Przyznajcie, czy ktoś spotkał się na jakimkolwiek innym forum z taką propozycją handlową? Bo ja nie....
A tak na zakończenie "piwnej pretensji"... z chęcią wypiłbym z Wami to piwo, bo przecież nie chodzi o żadne kłótnie ani "dogadywanie sobie"... Chodzi li tylko... E...już to pisałem...

zami84
Posty: 543
Rejestracja: 2008-07-24, 14:14
Lokalizacja: Fredenbeck DE

Post autor: zami84 »

No ladnie..... Zamienic za browara na forum nie wolno, ale na libacje umawiac to owszem xD
Pozdrawiam ZAMI84
<><><><><><><>
GG: 3883330 (często niewidoczny)
Powolna reaktywacja

maksior
Posty: 156
Rejestracja: 2009-12-04, 17:18
Lokalizacja: BEDOŃ

Post autor: maksior »

Ja na waszym miejscu umówiłbym się na wóde i wyjaśnił sobie temat browara , a nie spędzał niedzieli na myśleniu co komu odpisać . A jeśli browar mial nazwę i była podana przed dwudziestą to należy zapłacić jakiś podatek i po sprawie .
Arek

Lukiki
Posty: 2027
Rejestracja: 2008-09-28, 17:18
Lokalizacja: £ód¼

Post autor: Lukiki »

Do czasu kiedy nie pełnoletni nie podejmują się realizacji takiego typu ogłoszenia z zapłatą towarem piwnym niech będzie tak jak by tematu wcale nie było.

krzych0062 dla Twojego spokoju i jakiejś pewnie mądrości tego tematu każdy dający takie ogłoszenie będzie trzymał na pewno rękę na pulsie,tak jak czynił to do tej pory i z ''dzieciakiem'' targu nie dobije.
Filmy
http://www.youtube.com/watch?v=z8VaijfV ... er&list=UL


Zdarza siê,¿e piszê z telefonu,tam z polskimi znakami jest na bakier,wiêc proszê o wyrozumia³o¶æ.

Awatar użytkownika
Irek
Posty: 927
Rejestracja: 2009-12-01, 16:24
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Irek »

myślę, że można rozwiązać problem po prostu pisząc cos takiego:
...lub na czekolade...

Awatar użytkownika
Kubiszon
Administrator
Posty: 1557
Rejestracja: 2008-05-14, 21:35
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kubiszon »

Eeeeeeeeh jak dla mnie to Krzych0062 szukasz dziury w całym. Cały nasz handel na forum jest niezgodny z prawem, prędzej spodziewałbym się uwag, że coponiektórzy zbijają tu niezłą sumę bez opodatkowania niż uwag o piwo. Internet jest tak anonimowy, że nie da się stwierdzić kto jest kim i ile ma lat. Dopóki nie spotkasz kogoś osobiście to nie będziesz miał pewności czy gadasz z dzieckiem czy z dorosłym. Dlatego tego typu dyskusje moim skromnym zdaniem prowadzą donikąd. Nie ma sensu ograniczać sposobu zapłaty na jedynie złotówki, wielu lubi handel wymienny. Jeśli chcielibyśmy zablokować piwo musielibyśmy również zrobić całą listę innych zabronionych używek i możliwych niepoprawnych sposobów zapłaty. To byłby chyba lekki przerost.
Do tego dziwi mnie atak na Alchemika. Zarzucasz mu przymuszanie do zakupu piwa przez nieletnich kiedy on napisał:
Przedmiotem zamiany może być:
2 butelki piwa (Calsberg, Heineken) lub Weeping moss.
Toż to jedynie sugestia co do możliwego sposoby zapłaty i to jeszcze z alternatywnym wyjściem bezalkoholowym. Gdzie tu łamanie prawa? To daleko posunięta insynuacja. Poza tym nawet jeśli chciałby tej wymiany nieletni i chciałby przynieść spragnionemu Piotrkowi piwo to przecież nie musi łamać w żaden sposób prawa. Jako niepełnoletni nie może jedynie kupować piwa. Może sobie je mieć gdy na przykład kupi mu je rodzic, a także może transportować do Piotrka po mieście jeśli tylko jest zamknięte. Czy to będzie etyczne czy nie, nie mnie o tym decydować i myślę, że nikomu. Skoro osoba mająca 17 lat i 364 dni nie może piwa kupić a następnego dnia już może to nie znajdziemy chyba odpowiedniej daty kiedy jedynie przyniesienie piwa nie wpłynie źle na jej dzieciństwo.

Chciałem zatem zauważyć iż nie ma tu żadnego łamania regulaminu i musisz szukać dalej;)
krzych0062 pisze:Od jakiegoś czasu na Forum "rozgorzała walka" tycząca reklamy akwarystycznych sklepów stacjonarnych i handlu niemalże hurtowego. Niezbyt rozumiem o co w tym wszystkim chodzi? Wcześniej-jakiś czas temu-trwała dyskusja o złej kondycji sklepów, że wszystkiemu winna jest Giełda na Równej. A co się czyta? Wątek "Giełda na Równej"-wielu umawia się na zakupy właśnie tam, więc nie mogę zrozumieć takiego podejścia...
No tu z początku masz rację. Rzeczywiście krytykujemy sklepy a sami wcale im nie pomagamy... ale to jest ciut szerszy temat, już poruszany wielokrotnie. Sklepy najczęściej same skutecznie zniechęcają do zakupów więc giełda pozostaje jedyną alternatywą. Sam najchętniej kupuję ryby od ludzi z akwariów, bo wiem że ryby będą zdrowe a na tym najbardziej mi zależy.
Sam z początku byłem przeciwny zachęcaniu do zakupów na giełdzie, ale widzę, że giełda sama chce żeby przychodzili tam detaliści i ułatwia wszystkim zakupy więc nasze podejście nic nie zmieni.
krzych0062 pisze:Albo promujemy i pomagamy sklepom w zdobyciu klientów, albo siedzimy cicho i udostępniamy takową reklamę-czytaj pomoc-właśnie sklepikarzom. Mnie bynajmniej ich autoreklama wcale nie przeszkadza, bo to przecież i tak ja podejmę decyzję gdzie kupię...Prawda?
Innym problemem jest reklama sklepu na forum. Jak już było pisane dział giełda na forum ma służyć akwarystom amatorom a nie hurtownikom, sklepom czy hodowcom na dużą skalę. Masz 10 gupików na sprzedaż czy nadmiar roślin na wymianę to pisz śmiało. Masz 40 akwariów i w każdym inny gatunek ryb mnoży Ci się co tydzień to załóż sobie sklep lub idź na allegro a nie spamuj forum masą ogłoszeń. Forum ma służyć krzewieniu zamiłowania do akwarystyki a nie do zbijania czyjegoś interesu na handlu rybami.
Mam nadzieję, że to jasne i że rozumiesz takie podejście. Jeśli nie to pisz śmiało, pytaj, krytykuj lub zaproponuj coś lepszego.
Ostatnio zmieniony 2010-03-14, 20:10 przez Kubiszon, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
krzych0062
Posty: 1607
Rejestracja: 2009-09-16, 19:55
Lokalizacja: Łódź

Post autor: krzych0062 »

Ok, ok,ok...skoro administracja nie widzi w tym problemu(z małymi wyjątkami) to i ja już też nie widzę takowego. Tylko jaka będzie reakcja z Twej strony jak w dziale Giełda ukaże się ogłoszenie typu-"wymienię gupika za 2buzony"? Tak samo nie podjął nikt z Was wątku "jaka byłaby Twa reakcja kiedy dowiesz się, że Twój 12, 13...letni syn robi interesy opłacane browarem? No ale jak już wspomniałem temat już zamknięty...jest oki ;-)
Co do sklepów, ich autoreklamy to był to temat tylko "pomocniczy"w rozwinięciu wątku piwnego. A ten problem to mnie naprawdę nie interesuje, bo to już Wasza, czyli administracji sprawa... Jeśli chcesz Kubiszon zamknij ten temat, bo chyba już nic nie powiemy ciekawego... ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy Forum”