Zmiany - informacje o planowanych zmianach

tematy odnośnie funkcjonowania forum
Awatar użytkownika
Incognito
Moderator
Posty: 1738
Rejestracja: 2008-05-23, 11:08
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Incognito »

megalomaniacc pisze:Forum nie jest ani pośrednikiem ani miejscem na sprzedaż detaliczną prowadzonej przez Was hodowli, a jedynie miejscem do handlowania nadwyżkami.
Trochę w tym prawdy jest, ale niektórych "rzeczy" nie kupisz w takiej cenie i w takiej kondycji jak na forum. Jednakże inne fora tego nie negują, tylko u nas widzę niekorzystne zmiany.

zami84
Posty: 543
Rejestracja: 2008-07-24, 14:14
Lokalizacja: Fredenbeck DE

Post autor: zami84 »

Zastanawiam sie tylko dlaczego ciągle piszecie "pewnej osoby". Skoro i tak powszechnie wiadomo, ze chodzi o KING`a...
Pozdrawiam ZAMI84
<><><><><><><>
GG: 3883330 (często niewidoczny)
Powolna reaktywacja

Awatar użytkownika
Kubiszon
Administrator
Posty: 1557
Rejestracja: 2008-05-14, 21:35
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kubiszon »

Bo tak wypada;) Poza tym teraz chodzi o niego, ale generalnie chodzi nam o unikanie takich sytuacji więc ma być uniwersalnie.
MrHotSousage pisze: Trochę w tym prawdy jest, ale niektórych "rzeczy" nie kupisz w takiej cenie i w takiej kondycji jak na forum. Jednakże inne fora tego nie negują, tylko u nas widzę niekorzystne zmiany.
Ale przecież nie zamykamy działu giełda! Chcemy żeby panowały na nim sprawiedliwe zasady i tyle. Na pewno wystarczą Ci trzy ogłoszenia w każdym dziale na tydzień. Jak dasz czwarte i będą to rośliny z przycinki a nie worek z rybami który możesz kupić na giełdzie to uwierz, nie dostaniesz bana ;-)
Ostatnio zmieniony 2010-02-15, 20:32 przez Kubiszon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
megalomaniacc
Moderator
Posty: 1047
Rejestracja: 2008-06-26, 20:57
Lokalizacja: Łódź

Post autor: megalomaniacc »

Poza tym nie zamykamy się na zmiany, zobaczymy jak ten pomysł wypali. Jeśli naprawdę będzie to zbyt duże ograniczenie pomyślimy o zmianie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Incognito
Moderator
Posty: 1738
Rejestracja: 2008-05-23, 11:08
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Incognito »

Pożyjemy zobaczymy m.in. co myślą o tym inni. Puki co nie mam więcej dygresji. ;-)

Vendredi
Moderator
Posty: 970
Rejestracja: 2009-05-01, 11:48
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Vendredi »

No wiadomo że o niego chodzi ale ja stanę w jego obronie, bo to dzieki niemu mamy możliwość nabycia wielu gatunków ryb lub roślin niedostępnych w sklepach. Fakt że moglibyśmy kupować je na giełdzie ale nie wszyscy chcą po 10 sztuk, kolejną możliwością jest allegro ale tam zawsze kupuje sie kota w worku, bo nie można obejrzeć towaru przed zakupem.

Co do ograniczenia ilości postów ok ale ja bym oponował za tym co widziałm na innym forum gdzie baaaardzo prężnie działa dział giełda, tam było jasno powiedziane, że można mieć tylko 3 tematy na pierwszej stronie działu. Tam dzieki był pożądek, pomimo kilkudziesięciu nowych postów na godzinę, bo jak ktoś chciał wystawić coś nowego to usówał inne własne tematy i tyle.

zami84
Posty: 543
Rejestracja: 2008-07-24, 14:14
Lokalizacja: Fredenbeck DE

Post autor: zami84 »

W sumie to tez pomysl, mysle calkiem niezly (z tym usuwaniem starych postow), chociaz z drugiej strony to zawracanie d..py moder/admin... Poniewaz na tym forum nie mozna usuwac swojego watku jesli byla odpowiedz...

Osobiscie tez nie ganie kinga.
Ale moze pomyśli nad jakaś swoją stronką w sieci ;)
Pozdrawiam ZAMI84
<><><><><><><>
GG: 3883330 (często niewidoczny)
Powolna reaktywacja

Awatar użytkownika
Kubiszon
Administrator
Posty: 1557
Rejestracja: 2008-05-14, 21:35
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kubiszon »

ali g pisze:No wiadomo że o niego chodzi ale ja stanę w jego obronie, bo to dzieki niemu mamy możliwość nabycia wielu gatunków ryb lub roślin niedostępnych w sklepach. Fakt że moglibyśmy kupować je na giełdzie ale nie wszyscy chcą po 10 sztuk, kolejną możliwością jest allegro ale tam zawsze kupuje sie kota w worku, bo nie można obejrzeć towaru przed zakupem.
No ale przecież nikt nie zabrania kingowi handlowania. Przecież może nadal mieć ofertę swoich ryb, może nimi handlować do woli i nadal zaopatrywać Was w towary. Po prostu handluje na taką skalę, że nie jest w naszym mniemaniu amatorem tylko handlowcem. Przecież może zrobić sobie prostą stronę na darmowym serwerze, na której będzie umieszczał swą ofertę.
Nie zaczęło by Ci przeszkadzać gdyby takie np rybarium, którego przedstawicieli mamy tu na forum wklejało co chwilę oferty z towarami dostępnymi w ich sklepie albo na giełdzie? A potem również ktoś z diodona by się dorzucił?
Zdaje się, że Zafira również posiada sklep zoologiczny a jakoś nie widzę jej ofert ze sklepu oprócz ofert roślin z przycinki z jej akwarium. Dla mnie zachowanie kinga jest po prostu nie w porządku wobec osób, które również żyją z akwarystyki i robią to fair. Nic do chłopaka nie mam, ale forum stało się jego sklepem. A nie do takich celów je tworzyliśmy.

Vendredi
Moderator
Posty: 970
Rejestracja: 2009-05-01, 11:48
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Vendredi »

Nic do chłopaka nie mam, ale forum stało się jego sklepem. A nie do takich celów je tworzyliśmy.
Fakt ostatnio trochę poszalał z ofertą. Ale tak jak wiadomo on ma jedynie domową hodowle, a wiekszość ryb jakie wystawia to z zapotrzebowania forumowiczów. Z tego co wiem on juz sam zamierza zrobić sobie jakąś stronkę bo chce rozszerzyć ofertę roślin i zamiescić ją gdzieś indziej. Więc pożyjemy zobaczymy :)


Co do mojej poprzedniej propozycji to ją przemyślałem i mógłby być z nią problem ponieważ nie tylko osoba zakładająca wątek decyduje czy jego temat jest na 1 stronie i mogłyby być nieporozumienia.

Awatar użytkownika
Kubiszon
Administrator
Posty: 1557
Rejestracja: 2008-05-14, 21:35
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kubiszon »

ali g pisze:Ale tak jak wiadomo on ma jedynie domową hodowle...
No z tego co ja słyszałem, (nawet od niego samego) to hodowlę dopiero startował, część ryb była od tajemniczego "szefa", a część właśnie prosto z giełdy. Także ciężko stwierdzić co pochodzi skąd i nie w tym rzecz.
Własna hodowla na taką skalę nie jest już amatorska, tylko profesjonalna sprawa nastawiona na jakiś tam zysk a nie na szerzenie akwarystki (choć oczywiście są to powiązane sprawy). A to się rozmija z celem istnienia forum. Myślę, że nie ma co o tym dłużej dyskutować bo sprawa dla nas jest jasna i mamy nadzieję, że king szybko stworzy swoją stronę. Jeśli zyski pozwolą (czego osobiście życzę) to może zostanie sponsorem nagród do jakiegoś konkursu w zamian za baner? ;-) Ale musiałby też zacząć w końcu przestrzegać regulamin!
Ostatnio zmieniony 2010-02-15, 21:49 przez Kubiszon, łącznie zmieniany 1 raz.

baq
Posty: 342
Rejestracja: 2008-10-06, 12:56
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: baq »

hej
czuje ze Jabol troche pije do mnie rowniez.
czy mozna uprawiac na forum SPAM. PRZEGLADAM praktycznie codziennie forum i mowiac delikatnie...pewne osoby lekko przesadzaja z iloscia ogloszen w dziale sprzedam (i tajemnica poliszynela jest fakt ze nie sa to osoby sprzedajace nadwyzke czy tez swoja domowa hodowle). w zwiazku z tym..rozumiem ze jesli ja puszcze codziennie 10-15 postow w temacie sprzedam typu:
-post 1 - sprzedam ex 700
- post 2 - sprzedam e900
-post - 325 - sprzedam COKOLWIEK
bedzie to zaakceptowane ?????????
zwykle daje ogloszenia w dziale oddam/zamienie
teraz likwiduje jedno z akwariow i sprzedaje wszystko co to akwarium bylo wyposazone , a co nie bedzie mi juz potrzebne.
Zwykle sprzet kupowalem w rybarium, i wlasnie stamtad wiekszosc rzeczy pochodzi
Jednakze, wydaje mi sie ze sprzedaje to w tak atrakcyjnych cenach ze bym powiedzial ze te ogloszenia sa uklonem w kierunku czytajacych to forum.

Jabol, wystarczy naprawde jedno slowo a poprostu calosc wystawie na allegro, ot chcialem dac pierwszenstwo forowiczom.

Awatar użytkownika
Incognito
Moderator
Posty: 1738
Rejestracja: 2008-05-23, 11:08
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Incognito »

Myślę, że niejasności zostały rozwiane i teraz tylko czekać aż wszystko się wyklaruje i będziemy mogli ocenić czy nowy system się przyjął oraz czy jest dobry ;-)

Ciesze się, że doszliśmy do konsensusu drogą dywagacji, a nie na siłę udowadniając swoje stanowisko. Widzę, pewne postępy, z których to jestem rad, gdyż na Łódzkim Forum Akwa musi być ciepła rodzinna atmosfera :-P
Ostatnio zmieniony 2010-02-16, 10:09 przez Incognito, łącznie zmieniany 1 raz.

jabol
Posty: 821
Rejestracja: 2009-08-27, 14:38
Lokalizacja: Łodź

Post autor: jabol »

baq pisze:hej
czuje ze Jabol troche pije do mnie rowniez.
otoz zapewniam cie ze nie :)

o kogo dokladnie chodzilo wyjasnili zami i kubiszon

Awatar użytkownika
andrzej_vader
Posty: 357
Rejestracja: 2009-10-18, 21:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: andrzej_vader »

jabol pisze:
baq pisze:hej
czuje ze Jabol troche pije ...
Nie. Radek jest abstynentem :mrgreen:

zami84
Posty: 543
Rejestracja: 2008-07-24, 14:14
Lokalizacja: Fredenbeck DE

Post autor: zami84 »

Czy te zmiany w forum (dzis wprowadzone) nie usztywnia za bardzo forum? To nie wojsko...
Pozdrawiam ZAMI84
<><><><><><><>
GG: 3883330 (często niewidoczny)
Powolna reaktywacja

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy Forum”