Zasilanie elektrozaworu

ODPOWIEDZ
Lukiki
Posty: 2027
Rejestracja: 2008-09-28, 17:18
Lokalizacja: £ód¼

Zasilanie elektrozaworu

Post autor: Lukiki »

Jakie zastosować tutaj zasilanie,na co zwracać uwage na jakie parametry transformatora,czy też gotowych zasilaczy?

Obrazek

Awatar użytkownika
cina
Posty: 1300
Rejestracja: 2008-05-19, 13:57
Lokalizacja: Kanzas

Post autor: cina »

Z tego co jest to wynika że zasilanie 24V prądu stałego. Musisz mieć zasilacz ma moc >7W, tak na wszelki wypadek żeby się nie spalił i nie grzał zbyt mocno.
Możesz zrobić sam zasilacz, potrzebujesz do tego:
- transformator 230/24,
- prostownik (kupiony lub zrobiony samemu),
- jakąś obudowę ( "pająk" trochę mniej bezpieczny jest),
- lutownicę, trochę przewodów i czasu.

dżordż
Posty: 11
Rejestracja: 2009-01-18, 16:20
Lokalizacja: Radom

Post autor: dżordż »

ja proponuję pójść do jakiejś firmy sprzedającej kasy fiskalne, lub innego tego typu sprzęt i kupienie od nich używanego zasilacza o określonych parametrach. Często mają takie, które nie nadają się już do drogiego sprzętu, ale do zaworu będą idealne. Ja kupiłem w taki sposób zasilacz 12V do wentylatorka w pokrywie. Zapłaciłem tyle co za flaszkę.

Awatar użytkownika
cina
Posty: 1300
Rejestracja: 2008-05-19, 13:57
Lokalizacja: Kanzas

Post autor: cina »

dżordż pisze:.... Ja kupiłem w taki sposób zasilacz 12V do wentylatorka w pokrywie. Zapłaciłem tyle co za flaszkę.
No to jak za flaszkę to trochę przepłaciłeś ;-), kwestia jeszcze jaka ta flaszka była.

Lukiki
Posty: 2027
Rejestracja: 2008-09-28, 17:18
Lokalizacja: £ód¼

Post autor: Lukiki »

dżordż pisze:ja proponuję pójść do jakiejś firmy sprzedającej kasy fiskalne, lub innego tego typu sprzęt i kupienie od nich używanego zasilacza o określonych parametrach. Często mają takie, które nie nadają się już do drogiego sprzętu, ale do zaworu będą idealne. Ja kupiłem w taki sposób zasilacz 12V do wentylatorka w pokrywie. Zapłaciłem tyle co za flaszkę.
Nie pytałem sie gdzie kupić zasilacz i czy za flaszke czy za dwie.
Trzeba uważnie czytać czyjeś posty,by prawidłowo na nie odpowiedzieć dżordż

Zasilacz zakupiony.

dżordż
Posty: 11
Rejestracja: 2009-01-18, 16:20
Lokalizacja: Radom

Post autor: dżordż »

po prostu już kilka razy bawiłem się we własne produkcje i cenowo mało się różni, a wygląd gotowego od razu lepszy i nie grzeje sie, bo elementy dokładniej dobrane.
Lukiki pisze:czy też gotowych zasilaczy?
a to, to co niby jest? doradziłem tani sposób zdobycia sprawnego sprzętu, bo wnioskując z pierwszego postu nie znasz sie na tym. Na zaworze jest napisane jakie napięcie musi dostać i jaki prąd. (na zdjęciu widać, że jest to prąd stały o napięciu 24V i prądzie 6,5 W)
Poza tym zawór wygląda na nowy, więc i numer i nazwa na nim na pewno widnieje. GOOGLE nie gryzie kolego.
Ostatnio zmieniony 2009-01-20, 12:40 przez dżordż, łącznie zmieniany 3 razy.
112L krewetkarium
2 xCR
XX x RC
XX x Tiger

Awatar użytkownika
Zbyszek17
Posty: 653
Rejestracja: 2008-05-20, 16:28
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Zbyszek17 »

dżordż[center][/center]
(na zdjęciu widać, że jest to prąd stały o napięciu 24V i prądzie 6,5 W)
[center][/center] i mocy 6,5 W / w watach wyrażamy moc / czyli na cewce jest zaznaczone jaką moc zużywa.

dżordż
Posty: 11
Rejestracja: 2009-01-18, 16:20
Lokalizacja: Radom

Post autor: dżordż »

Zbyszek17 pisze:i mocy 6,5 W / w watach wyrażamy moc / czyli na cewce jest zaznaczone jaką moc zużywa.
przepraszam za przejęzyczenie. Oczywiście, że moc.
112L krewetkarium
2 xCR
XX x RC
XX x Tiger

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny, Nawożenie i Pielęgnacja, CO2, Podłoża”