proszę o pomoc w doborze roślin

ODPOWIEDZ
kacperek167
Posty: 319
Rejestracja: 2010-05-13, 20:56
Lokalizacja: Pabianice

proszę o pomoc w doborze roślin

Post autor: kacperek167 »

Pomóżcie koledzy mi w doborze roślin do 70 l akwarium . W miare tanie najlepiej i łatwo dostępne i szybko rosnące ;d Wiem że to pewnie za duże wymagania;d Ale cos napewno mi doradzicie i najlepiej powiedzcie jakie warunki im stworzyć . Jaki nawóz ?? Jakie oświetlenie i inne :)

TomekP
Posty: 57
Rejestracja: 2009-01-17, 17:22
Lokalizacja: Łódź

Post autor: TomekP »

Napisz najpierw coś o akwarium:
-wymiary
-filtracja
-ogrzewanie, temperatura
-podłoże
-jakie masz ryby.
-ile już masz akwarium.

kacperek167
Posty: 319
Rejestracja: 2010-05-13, 20:56
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: kacperek167 »

nie mam nic w akwarium. Ma ono 70l i narazie swietlówke 18 W i temperatura to okolo 25 C a z ryb to zbrojnik, mieczyki, molinezje gupiki i kiryski

Awatar użytkownika
paluszekrybny
Posty: 94
Rejestracja: 2010-04-29, 22:47
Lokalizacja: Łódź

Post autor: paluszekrybny »

Ale ono jest zalane czy na razie to tylko plany ?

Na początek może 'nieśmiertelna' moczarka, rogatek, nurzaniec. Wgłębka też szybko rośnie. Może pistia i/lub rzęsa wodna do tego...


Akurat Twoje wymagania nie takie trudne do spełnienia, bo to co szybko rośnie jest łatwo dostępne i zazwyczaj z tego samego powodu dość tanie ;)

kacperek167
Posty: 319
Rejestracja: 2010-05-13, 20:56
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: kacperek167 »

no zalane, zalane ;d moczarki i rogatka nigdy nie mogłem utrzymać właśnie :((

chwialek
Posty: 155
Rejestracja: 2010-03-10, 11:17
Lokalizacja: Dąbie

Post autor: chwialek »

ale problem z utrzymaniem koledzy pomogli ci już wyjaśnić w drugim temacie dotyczącym oświetlenia gdzie poinformowali cię o zbyt niskiej mocy światła 18W na zbiornik który jak tam twierdziłeś ma 80 litrów. W tym temacie twój zbiornik skurczył się do 70 litrów ale nawet na 70 to i tak 1X18W jest za małą ilością watów/litr.

Z roślin które obecnie utrzymały by się to polecam nawet przy takim oświetleniu Anubiasy. Może nie tanie, nie szybkorosnące ale za to raczej przeżyją nawet przy tak niskiej mocy oświetlenia.

Z nawozów dla pozostałych roślin (gotowe) Sera florenette A - tabletki podkładane w podłoże a do kompletu Sera florena. Jak zwiększysz ilość światła to roślinom będzie znacznie łatwiej.
Ostatnio zmieniony 2010-05-18, 17:19 przez chwialek, łącznie zmieniany 2 razy.

kacperek167
Posty: 319
Rejestracja: 2010-05-13, 20:56
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: kacperek167 »

no niepowiem bo wcześniej, dawniej na anubiasy nie mogłem narzekać . Czyli nic innego nie pozostaje jak zwiększyć światełko :)

Awatar użytkownika
maniek
Posty: 241
Rejestracja: 2009-03-04, 19:29
Lokalizacja: Łódź

Post autor: maniek »

Jeżeli chcesz trzymać jakieś rośliny to na pewno tak .

chwialek
Posty: 155
Rejestracja: 2010-03-10, 11:17
Lokalizacja: Dąbie

Post autor: chwialek »

Zmiana oświetlenia to najprostsze rozwiązanie... jednak nie jest ono jedyne.

Przy 18W powinny dać radę anubiasy, mchy, natomiast rzęsa czy jakakolwiek roślina plywająca wg mnie niestety odpada ze względu na to iż wprowadzi dodatkowe zaciemnienie zbiornika no chyba że ma tylko ona przetrwać w tych warunkach. Niewiem jak wyglądała by sprawa Microsorium Narrow - ale wydaje mi się iż powinno dawać również radę przy niskich warunkach oświetleniowych, Chladoflora aegrophila - galęzatka to również roślina, która przetrzyma warunki niskiego naświetlenia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny, Nawożenie i Pielęgnacja, CO2, Podłoża”