Bimbrownia dla 60L

ODPOWIEDZ
Wilu88
Posty: 1
Rejestracja: 2017-03-01, 19:12
Lokalizacja: Opole

Bimbrownia dla 60L

Post autor: Wilu88 »

Witam

Z racji posiadania coraz wiekszej ilości roślinek i zauważalnych braków w ich rozwoju (m.in brak bomblowania, zamieranie liści) postanowiłem powrócić do tematu bimbrowni z którą dałem sobie spokój rok temu po pasmie porażek i problemów.

Czy ma ktoś z kolegów sprawdzony przepis który nadawał by się do 60L akwarium i starczał na 2-3 tygodnie pracy? Pytam dlatego że poprzednie przepisy i próby modyfikowania go kończyły się albo przyspieszoną pracą na początku i mizerną praca później albo tygodniowym działaniem :/

Druga kwestia to czy macie jakiś sposób na zaprzestanie dawkowania co2 w nocy? Bo wydaje mi sie że zakręcenie zaworka na butelce to nei najlepszy pomysł,

Awatar użytkownika
s050197
Posty: 535
Rejestracja: 2009-07-20, 21:57
Lokalizacja: Łódź

Post autor: s050197 »

Czysto, schludnie, bezproblemowo, niedrogo: http://allegro.pl/ista-butla-co2-z-dyfu ... 25617.html

Awatar użytkownika
eldakar
Posty: 28
Rejestracja: 2015-04-28, 16:54
Lokalizacja: łódź górna

Post autor: eldakar »

Bimbrownia 3 tygodnie nie da rady...przynajmniej mi się nie udało. 2 tygodnie efektywnej pracy na jednym zacierze to maks. Ja jak miałem akwa 50L to zacier robiłem z 1L wody, 400 g cukru i 10g drożdży. To wszystko wlewałem do 2 L butelki. Pracowało efektywnie ok 5-7 dni. Potem można przedłużyć prace dodając pokrojonego surowego ziemniaka i dolewając wody. No i znowu pracuje to 5-7 dni. Można zrobić jeszcze jedną ostatnią reaktywację dolewając samych drożdźy rozpuszczonych w ciepłej wodzie, ale wtedy już to starcza tylko na jakieś 3 dni pracy. Tak czy owak na 400g cukru masz dwa tygodnie efektywnej pracy tylko zabawy jest z tym trochę. I jeszcze jedna rada daruj sobie tą drugą butelkę niby do "oczyszczania co2" do bujda jest i niepotrzebna komplikacja. A jak będziesz miał na zbyciu trochę kaski to kup najprostszy zestaw do co2czyli : butla 2l+precyzyjny reduktor. Kupisz za ok 230 zł, i taka butka starczy ci w 60 L na jakiej 8 miesięcy podawania co2 nonstop.
Ostatnio zmieniony 2017-03-05, 19:23 przez eldakar, łącznie zmieniany 1 raz.

rekrut81
Posty: 121
Rejestracja: 2010-08-29, 16:09
Lokalizacja: ŁÓDŹ-śródmieście

Post autor: rekrut81 »

Z tymi 8 miesiącami to żeś się troche rozpędził.Tym bardziej przy podawaniu 24h.

Awatar użytkownika
eldakar
Posty: 28
Rejestracja: 2015-04-28, 16:54
Lokalizacja: łódź górna

Post autor: eldakar »

No ja daje non stop z dyfuzora lipowego w akwa 140L i przy trzymaniu poziomu 20 - 30 mg/L starcza mi równo na 4 miesiące...więc wydaje mi się że w 60 L na 8 powinno mu starczyć...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny, Nawożenie i Pielęgnacja, CO2, Podłoża”