rosliny

ODPOWIEDZ
Fanab
Posty: 25
Rejestracja: 2015-05-27, 23:43
Lokalizacja: Łódz

rosliny

Post autor: Fanab »

mam taki problem z akwa. Rosliny lapia czarny nalot i obumieraja.zdzierajac nalot z lisci paznokciem ma to konsystencje mazi. przed podmiana zawsze jest intensywny zapach stechlizny, mulu.
ph7,2
Gh 10
Kh 4
oswietlenie 180 watt
akwarium 290 l
podloze piach i drobny zwir rzeczny. Zero chemii. do grudnia bylo wszystko ladnie i nagle taka plaga.

Awatar użytkownika
s050197
Posty: 535
Rejestracja: 2009-07-20, 21:57
Lokalizacja: Łódź

Post autor: s050197 »

Jak na brak nawożenia to bardzo dużo światła. Tu szukałbym problemu.

Awatar użytkownika
Pigul71
Posty: 295
Rejestracja: 2008-05-14, 18:49
Lokalizacja: Przedbórz/Radomsko
Kontakt:

Post autor: Pigul71 »

Fanab pisze:Rosliny lapia czarny nalot i obumieraja.zdzierajac nalot z lisci paznokciem ma to konsystencje mazi.
Sinice. Często przyczyną jest zbyt mały stosunek azotu do fosforu. Poszukaj o zwalczaniu w miare nowych wątków. U mnie np. znikają same jak zostawiam zbiorniki w spokoju. :-)
pzd
P.

Fanab
Posty: 25
Rejestracja: 2015-05-27, 23:43
Lokalizacja: Łódz

Post autor: Fanab »

problem rozwiazany. Zbyt skape natlenienie to pierwszy powod a drugi to obnizenie oswietlenia do 140 Watt.Wszystko wraca do normy.

Remi
Posty: 1
Rejestracja: 2017-03-27, 12:30
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Remi »

Pytanie związane z napowietrzaniem CO2

Posiadam akwarium ok 120 l. Roślin nie za wiele: hydrophilium, krytptocoryna, anubias....a z ryb tylko gupik pawieoczko w ilości ok 100-120 szt. Znajomy doradził mi abym, co jakiś czas np raz w tygodniu do tego akwarium w ramach uzupełnienia braków CO2 wlewał w dzień butelkę nieodgazowanej wody mineralnej. On do swojego akw. wielkości podobnej do mojego (105 l) wlewa delikatnie 1,5 l "świeżej" wody "Kropla Beskidu". Nasycenie CO2 w tej wodzie to 4.000 mg/l a zatem jak wnioskuję to ok. 6.000 mg/butelkę. I muszę potwierdzić,że rośliny dość ładnie mu rosną.
Czy taka dawka CO2 nie jest za duża? Czy jest to dobre w zastępstwie "profesjonalnego gazowania CO2"?

sztender
Posty: 17
Rejestracja: 2016-08-23, 09:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: sztender »

Gdyby tak bylo można to po co by kombinowano z butlami, Carbo (aldechyd), ocet (kwas). O ile pamiętam do 30-40mg/l przy dużym świetle to norma i nic się nie dzieje z rybami. To po wlaniu butelki będziesz miał 6000mg/l dzielone przez120l, to wyjdzie 50mg/l, czyli dadzą radę. Tylko gupik? W ilości 120 sztuk to zdecydowanie za dużo. Zmierz PO4 i NO3 (poczytaj jakie stężenia N są toksyczne.). Do małych zbiorników i ze światłem do 0,5W/l Carbo w płynie daje radę. Mineralna daje nie tylko CO2 ale i całą masę pierwiastków które będą zmieniać Gh i Kh i ph. Carbo niestety ponoć też ma wady. Inna sprawa, masz mało roślin na co Ci dużo CO2?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny, Nawożenie i Pielęgnacja, CO2, Podłoża”