Rotala wallichii jak wybarwić

ODPOWIEDZ
drogba
Posty: 35
Rejestracja: 2014-04-10, 18:13
Lokalizacja: ozorków/zgierz

Rotala wallichii jak wybarwić

Post autor: drogba »

Byłem w niedzielę na giełdzie na Teresy. Jako że od dłuższego czasu trzymam u siebie w akwarium właśnie Rotalkę Wallichii (okółkową) postanowiłem dokupić kilka koszyczków od faceta (miał dużo roślin, stał mniej więcej na środku giełdy)

Jego rotalka jest piękna, wybarwiona od góry do dołu. Moja o wiele węższa, zielona, tylko szczyty wybarwione. Trochę lat już mam akwaria roślinne. Moje parametry
po4=0,5-1 ppm
fe=0,2 ppm
no3=15ppm
kh=5
gh=5-6
ph=6
Podłoże aktywne, butla co2 6kg 24h/dobę
Światło 0,8W/L

Oczywiście podpytałem się człowieka jak on to robi że jest taka wybarwiona.
Powiedział m.in. że mam za mało swiatła :shock: Mam prawie 0,9w/l przecież.
Może ktoś zdradzic tajemnice sukcesu w hodowli tej pieknej rosliny?
Ostatnio zmieniony 2015-06-16, 10:52 przez drogba, łącznie zmieniany 1 raz.

Fanab
Posty: 25
Rejestracja: 2015-05-27, 23:43
Lokalizacja: Łódz

Post autor: Fanab »

Moje oświetlenie to 0,7W / litr
GH12
KH6
Ph7,5
Zero nawożenia,Co2, Podłoże czysty żwir i piasek
Startując z akwa miałem
GH10
KH5
Ph 6,8
z bimbrownią.Rosła jak szalona ale od dołu z 8 cm patyk, powyżej drobne zielone listki, przy powierzchni lustra drobna wybarwiona.Po rezygnacji z bimbrowni i trzymania nawozami wody (sam kranowit) listki od samego dołu wybarwiają się gdzieś od wysokości 3-4 cm. Wielkość listków jak i gęstość wzrosła trzykrotnie, jak nie więcej, "gałązka" jest grubsza i nie twarda jak patyk .Może to co widziałeś u sprzedawcy to przyrost z tafli wody? Bo ta część jest najbardziej soczysta jak u mnie.

marlowe
Posty: 15
Rejestracja: 2014-11-03, 23:56
Lokalizacja: LODZ

Post autor: marlowe »

Dzięki za odpowiedz, ale to raczej nie to, bardziej upatruje przyczynę takiej pieknej rotali w oświetleniu lub systemie nawożenia.

Teraz bede w niedziele na giełdzie to kupie i pokaże Wam jak wygląda, takiej rotali trudno nawet poszukać na zdjęciach w internecie. Znalazłem podobne i wstawiam jak wygląda ta z giełdy a jak moja (oczywiście tylko tak celem pogladowym bo to nie moje zdjęcia, swoje wstawie w przyszłym tygodniu)


Giełdowa
Obrazek

Moja
Obrazek

Fanab
Posty: 25
Rejestracja: 2015-05-27, 23:43
Lokalizacja: Łódz

Post autor: Fanab »

Ja swoją kupowałem od łódzkiego akwarysty z przycinki. Pamiętam, że mówił iż roślinka lubi magnez.Akwarium jest wystrojem biura i widać że poświęca mu dużo serca. Interesanci mają na czym oko zawiesić.

marlowe
Posty: 15
Rejestracja: 2014-11-03, 23:56
Lokalizacja: LODZ

Post autor: marlowe »

@Fanab
ale zwróć uwage na te zdjęcia, czy Rotala z biura o którym piszesz wygląda jak tak wybarwiona, szeroka, puszysta - ze zdjęcia?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny, Nawożenie i Pielęgnacja, CO2, Podłoża”