Zestaw CO2, pierwsze podejście

drogba
Posty: 35
Rejestracja: 2014-04-10, 18:13
Lokalizacja: ozorków/zgierz

Post autor: drogba »

Podłączę się do tematu. Czy gdzieś u nas w Łodzi lub okolicach mogę zakupić taki gotowy zestaw do akwarium. Nie znam się na tym kompletnie i sam na pewno nie dam rady, bo nigdy nie miałem co2 z butli. Najlepiej butla i reduktor Aquamedic, podobno to najlepsze butle ze sporym zapasem bezpieczeństwa.

Awatar użytkownika
Witek Miszczak
Posty: 402
Rejestracja: 2010-03-18, 12:37
Lokalizacja: Brzustów/Będków

Post autor: Witek Miszczak »

Nie wiem co tam kupisz w zdychających sklepach, ale w podobnych niskich cenach kupisz na alledrogo i na Równej u Leszka. Bezpieczeństwem nie ma co się kierować, bo wszystkie butle mają atesty na kilkukrotnie większe ciśnienie i zawory bezpieczeństwa. Dzięki powszechności piwa kuflowego dostępność CO2 w gazie jest spora i nie droga. Kiedyś sam polecałem klientom systemy markowe, ale nie było innych - teraz to nieuzasadnione wydatki. No może regulator z pH- metrem trudniej znaleźć/zrobić.

marcino
Posty: 25
Rejestracja: 2014-04-02, 23:05
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: marcino »

Zakupiłem zestaw od polecanego tu @bebecebula i już są pytania :)
Na reduktorze mam ładnie naklejoną naklejkę ON/OFF. Wydawałoby się na logikę że OFF to zamknięty zawór (od close off). Ale jak daje OFF do oporu to pokrętło całkowicie się odkręca i jest zawór otwarty, natomiast jak dam ON do oporu to pokrętło dociska się do oporu czyli raczej zawór zamknięty... no i zgupiałem już na początku
Ostatnio zmieniony 2014-04-30, 00:41 przez marcino, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdr.

discus6
Posty: 451
Rejestracja: 2010-09-29, 21:54
Lokalizacja: Łódź

Post autor: discus6 »

To działa dokładnie odwrotnie :-) .Odkręcasz pokrętło-zawór zamykasz,dokręcasz pokrętło-zawór otwierasz.
discus6

marcino
Posty: 25
Rejestracja: 2014-04-02, 23:05
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: marcino »

discus6 pisze:To działa dokładnie odwrotnie :-) .Odkręcasz pokrętło-zawór zamykasz,dokręcasz pokrętło-zawór otwierasz.
Jak to ?? Jak odkręcę pokrętło to pokrętło całkowicie odchodzi od gwintu, jest goły "dziubek" to jak takie coś nazwać że zawór zamknięty ?? Gołym okiem widać że otwarty :roll:
Pozdr.

discus6
Posty: 451
Rejestracja: 2010-09-29, 21:54
Lokalizacja: Łódź

Post autor: discus6 »

marcino pisze:Jak to ?? Jak odkręcę pokrętło to pokrętło całkowicie odchodzi od gwintu, jest goły "dziubek" to jak takie coś nazwać że zawór zamknięty ?? Gołym okiem widać że otwarty :roll:
Gołym okiem widać,że są w akwarystyce rzeczy,które się fizjologom/jakby to Ferdek Kiepski powiedział/ nie śniły :-) .Obejrzyj ten filmik a zrozumiesz https://www.youtube.com/watch?v=3uoRiunuNBc .
discus6

marcino
Posty: 25
Rejestracja: 2014-04-02, 23:05
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: marcino »

czyli zakręcając pokrętło, pewnie coś tam dociskam i otwieram zawór, a odkręcając je zamykam zawór. Żeby jeszcze bardziej zagmatwać to podobno są reduktory w których jest odwrotnie....
Pozdr.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny, Nawożenie i Pielęgnacja, CO2, Podłoża”