Ziemia do akwarium

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cliper
Posty: 241
Rejestracja: 2013-09-03, 20:58
Lokalizacja: Łódź

Ziemia do akwarium

Post autor: cliper »

Mam pytanie do bardziej doswiadczonych. Chcialbym zalozyc nowe akwarium a na podloze dac ziemie a na nia piasek. Czy zwykla ziemia ogrodowa z sieciowki bedzie dobra? Jesli tak to jak ja przygotowac a jesli nie to jaka? W ogole czy jest to dobry pomysl z ta ziemia?

Awatar użytkownika
rasmik
Posty: 253
Rejestracja: 2009-03-09, 22:50
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: rasmik »

Zwykła ziemia będzie dobra, ważne by nie miała żadnych dodatków.
Zajrzyj na holenderskie.pl tam dowiesz się wszystkiego na temat zakładania bańki na ziemi.
pozdrawiam

Twoją Matkę Też
Posty: 22
Rejestracja: 2013-10-16, 18:24
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: Twoją Matkę Też »

Ja swego czasu kierowałem się tym linkiem http://www.akwarium.net.pl/forum/roslin ... k-po-kroku aczkolwiek dokonałem pewnych modyfikacji. Od prawie pół roku zatem mam pod żwirem ziemię z NOMI, jakąś tanią, uniwersalną, z różnych odmian torfów, z tego co pamiętam. Wymieszałem ją z keramzytem, piaskiem i rozdrobnionym węglem drzewnym (to chyba rada z innego forum), na to moskitiera, warstwa piasku i żwirek. Dodam, że żwirku mam tak mało, że w niejednym miejscu wystarczy ruszyć kamyk, by moskitierę zobaczyć - mimo to, póki co nie widzę żadnych negatywnych stron.

Vendredi
Moderator
Posty: 970
Rejestracja: 2009-05-01, 11:48
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Vendredi »

Witaj, ja u siebie już drugi raz stosuje ziemię i jestem bardzo zadowolony z tego rozwiązania, rośliny rosną bez żadnego nawożenia. Stosuję najzwyklejsza ziemie bez dodatków P K N, więc jeśli nie widnieje na worku napis z dodatkiem PKN to jest ok. Ja moją kupowałem w Casto taka w czarnych workach. Co do moskitiery to za pierwszym razem zastosowałem teraz nie i nie będę stosował. Nie mam problemu z wychodzeniem ziemi spod żwiru. Problem pojawia się podczas przesadzania mocno ukorzenionych roślin przy tym moskitiera przeszkadza jeszcze bardziej.

Ziemia sama z siebie nie wyjdzie spod żwiru.

A jak już do tego dojdzie to puszczam filtr mechaniczny i po 1 dniu woda jest kryształ.

Pozdrawiam Ven

Awatar użytkownika
cliper
Posty: 241
Rejestracja: 2013-09-03, 20:58
Lokalizacja: Łódź

Post autor: cliper »

Dzieki za informacje. Jeszcze jedno pytanie. Czy taka ziemie trzeba wczesniej przepluklac?

Awatar użytkownika
andrzej_vader
Posty: 357
Rejestracja: 2009-10-18, 21:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: andrzej_vader »

Raczej nie :-) . Ja nie płuczę.

Vendredi
Moderator
Posty: 970
Rejestracja: 2009-05-01, 11:48
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Vendredi »

cliper pisze:Czy taka ziemie trzeba wczesniej przepluklac?
To chyba nawet jest niemożliwe :) wystarczy ją dobrze uklepać na dnie i nie lać wody bezpośrednio na żwir tylko na jakiś spodek, żeby nie wypłukiwać miejscowo.

Awatar użytkownika
Incognito
Moderator
Posty: 1738
Rejestracja: 2008-05-23, 11:08
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Incognito »

W zależności od rodzaju i pochodzenia ziemi, warto ją też przesiać, gdyż różne cuda można w niej znaleźć - od fragmentów roślin po elementy drewniane, a nawet nieproszonych gości :)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Incognito, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny, Nawożenie i Pielęgnacja, CO2, Podłoża”