Eheim 2215

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dabur85
Posty: 49
Rejestracja: 2012-09-20, 17:41
Lokalizacja: łódź

Eheim 2215

Post autor: dabur85 »

Witam wszystkich mam do was pytanie, mogę kupić za nieduże pieniądze filtr kubelkowy Eheim 2215 !!! I teraz pytanie do was czy on nada sie do akwarium roślinnego 160l. Na dzień dzisiejszy akwarium napędza hw-303b i chciałem go zastąpić Eheim 2215
"Jak coś robisz, rób to dobrze, albo nie rób tego wcale"

Awatar użytkownika
arturromarr
Posty: 225
Rejestracja: 2008-12-23, 23:09
Lokalizacja: Ozorków

Post autor: arturromarr »

Myślę, że jak akwarium roślinne jest dobrze obsadzone to w gruncie rzeczy samo jest jednym wielkim filtrem biologicznym więc jako wpomagacz tego procesu (czytaj mieszacz wody) nada ci sie ten kubełek.

Awatar użytkownika
eldakar
Posty: 28
Rejestracja: 2015-04-28, 16:54
Lokalizacja: łódź górna

Post autor: eldakar »

Ja używałem takiego eheima w moim 150 L akwa do czasu aż mi się znudziło czyszczenie tych wszystkich rurek i rozkręcanie całego tego badziewia. Zastapiłem go najmniejszą aquelowską głowicą z malutką gąbeczka. I jaka różnica ?....Poza tym że głowica kosztuje 40 zł a eheim 500 zł to żadna ;)....kubeł do akwarium roślinnego jest zbędny....dużo osób tak i ja są ofiarami akwarystycznego marketingu....ale człowiek uczy się całe życie ;)
Ostatnio zmieniony 2016-11-02, 21:08 przez eldakar, łącznie zmieniany 1 raz.

sztender
Posty: 17
Rejestracja: 2016-08-23, 09:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: sztender »

Też jestem zdania, że w roślinnym nie ma potrzeby stosowania "kubła". Jeśli nie ma zwierzaków=brudasów, to po co kubeł z jego biologią? O ile się nie mylę to roślinnym wolą od NO3 inne formy azotu. Nas interesuje cykl azotowy bo w formie NO3, azot jest mniej toksyczny dla zwierzaków. W roślinnym nie ma to żadnego znaczenia. Głowica wystarcza do mieszania wody. Gąbka wyłapie drabiny i styka.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Filtracja”