Jaki filtr do akwarium 54l.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
haki
Posty: 21
Rejestracja: 2012-10-28, 11:06
Lokalizacja: Łask - Łódź
Kontakt:

Jaki filtr do akwarium 54l.

Post autor: haki »

Witam,

Zastanawiam się nad zewnętrznym filtrem do akwarium(54l)

Co polecacie? oczywiście w miarę rozsądnego cenowo

Znalazlem takie dwa:

tetra ex600 oraz jbl e900

czy coś tańszego niż te dwa ok.250zł znajdzie się?

Stawiam na zewnętrzy ponieważ w swoim 2 akwarium 72l mam wewnętrzny i męczy mnie ciągłe ściąganie pokrywy i czyszczenie ich.

Aktualnie mam dopiero szkło i jest wszystko w fazie dobierania akcesoriów ale nigdy nie miałem doczynienia z zewnętrzym filtrem dlatego proszę was o pomoc :)

Awatar użytkownika
blue3003
Posty: 231
Rejestracja: 2011-02-13, 21:13
Lokalizacja: Andrespol k/Łodzi

Post autor: blue3003 »

Jbl`a kupisz używkę w dobrej cenie w dziale giełda ;-)
Kiedyś miałem e700 w 72l i był skręcony do połowy, z e900 będziesz miał podobnie.
Ex600 kiedyś miały opinie cieknących, ogólnie fajny filtr

Skoro chcesz coś poniżej 250zł zerknij na filterki aquaela. Np multikani 800, mini kani 120 albo midi kani.

Pomyśl ewentualnie nad kaskadą

Pabian
Posty: 483
Rejestracja: 2011-09-06, 20:15
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: Pabian »

Jak poszukasz , to znajdziesz używkę Eheima w dobrym stanie za 100zł ,myślę o 2213 , albo 2222

lukaszLDZ
Posty: 1363
Rejestracja: 2011-04-09, 20:46
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Post autor: lukaszLDZ »

Kup jak najwiekszy w danej kasie, która posiadasz. - oczywiscie bez skrajności z rozsądkiem. Nie słuchaj opinii, ze ktos ma e900 i był skręcony, bo robił cały czas pralke i sie nie nadaje bo Ci powyrywa rosliny :shock: . Na poczatku owszem, ale jak filterek sie zamuli wydajnośc spada i nie musisz nic skręcać. Do tego pamiętaj zasyfia sie rurki i wydajnośc znowu in minus. U siebie w 69 litrach mam Eheima 2213, JBL-a e700 i kaskade hbl 501,( JBL czasowo) , woda kryształ i tak ma być. Na poczatku chodził Eheim 2213 tylko, to powiem ci nie wyrabiał się i było widac na dnie syfek. Reasumując bierz duzy filtr - z czasem moze postawisz wieksze akwa a i do tego mniejsego będzie oki - dasz prefiltr, wkłady sie zamulą. Dosc istotnym elementem tej układaki jest rowniez umiejscowienie wlotu i wylotu - ma być tak aby była dobra cyrkulacja.
Ostatnio zmieniony 2013-05-05, 11:44 przez lukaszLDZ, łącznie zmieniany 1 raz.
Łukasz

Awatar użytkownika
blue3003
Posty: 231
Rejestracja: 2011-02-13, 21:13
Lokalizacja: Andrespol k/Łodzi

Post autor: blue3003 »

lukaszLDZ pisze: ...i był skręcony, bo robił cały czas pralke i sie nie nadaje bo Ci powyrywa rosliny :shock: ....
Coś sugerujesz?? Niczego takiego nie powiedziałem :-P

Awatar użytkownika
haki
Posty: 21
Rejestracja: 2012-10-28, 11:06
Lokalizacja: Łask - Łódź
Kontakt:

Post autor: haki »

lukaszLDZ pisze:Kup jak najwiekszy w danej kasie, która posiadasz. - oczywiscie bez skrajności z rozsądkiem. Nie słuchaj opinii, ze ktos ma e900 i był skręcony, bo robił cały czas pralke i sie nie nadaje bo Ci powyrywa rosliny :shock: . Na poczatku owszem, ale jak filterek sie zamuli wydajnośc spada i nie musisz nic skręcać. Do tego pamiętaj zasyfia sie rurki i wydajnośc znowu in minus. U siebie w 69 litrach mam Eheima 2213, JBL-a e700 i kaskade hbl 501,( JBL czasowo) , woda kryształ i tak ma być. Na poczatku chodził Eheim 2213 tylko, to powiem ci nie wyrabiał się i było widac na dnie syfek. Reasumując bierz duzy filtr - z czasem moze postawisz wieksze akwa a i do tego mniejsego będzie oki - dasz prefiltr, wkłady sie zamulą. Dosc istotnym elementem tej układaki jest rowniez umiejscowienie wlotu i wylotu - ma być tak aby była dobra cyrkulacja.
z tego co widzę to chyba wezmę ten: tetra ex600

czy coś innego proponujesz ?:)

Awatar użytkownika
lucypper
Posty: 140
Rejestracja: 2012-10-21, 09:41
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: lucypper »

nie wiem jak ex 600 ale ex 700 w moich dawnych 54l robiła wir. Poszukaj lepiej eheima z serii eco coś tam (takie małe zielone brzydkie kubełki - o ile dobrze je nazwałem). Tetry ciekną.... prędzej czy później ale ciekną - da się to rozwiązać ale po co się denerwować.
Nie ma też co przesadzać tak jak pisze lukaszLDZ. jak będziesz podmieniał regularnie wodę to jeden zewnętrzny wystarczy. ja mam teraz 700 w swoim akwa, które w dodatku wyłączam na noc bo nie potrafię przy nim spać i sam oceń czy woda jest wystarczająco klarowna ;-) pomyśl też o tym że w bełchatowie żebyś miał prąd na 3 kubełki muszą co godzina szypę węgla więcej dorzucać :-P
Ostatnio zmieniony 2013-05-05, 23:14 przez lucypper, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
haki
Posty: 21
Rejestracja: 2012-10-28, 11:06
Lokalizacja: Łask - Łódź
Kontakt:

Post autor: haki »

lucypper pisze:nie wiem jak ex 600 ale ex 700 w moich dawnych 54l robiła wir. Poszukaj lepiej eheima z serii eco coś tam (takie małe zielone brzydkie kubełki - o ile dobrze je nazwałem). Tetry ciekną.... prędzej czy później ale ciekną - da się to rozwiązać ale po co się denerwować.
Nie ma też co przesadzać tak jak pisze lukaszLDZ. jak będziesz podmieniał regularnie wodę to jeden zewnętrzny wystarczy. ja mam teraz 700 w swoim akwa, które w dodatku wyłączam na noc bo nie potrafię przy nim spać i sam oceń czy woda jest wystarczająco klarowna ;-) pomyśl też o tym że w bełchatowie żebyś miał prąd na 3 kubełki muszą co godzina szypę węgla więcej dorzucać :-P
to może faktycznie jbl e900? z tego co widzę na allegro ta tetra ex600 wypuściła nowy model ex600 może on jest lepszy niż poprzednik?

Awatar użytkownika
lucypper
Posty: 140
Rejestracja: 2012-10-21, 09:41
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: lucypper »

Jak dla mnie to kup tą tetre i sprawdź ten nowy model :) ja mam tetre 700 od 6 lub 7 lat i regularnie raz do roku była zalana podłoga bo a to poszła uszczelka a to zawór aqua stop. W zeszłym roku się zdenerwowałem i wkleiłem ten zawór na stałe silikonem akwariowym. Od tego czasu jak ręką odjął. Tetra ma tą zaletę że jest stosunkowo tania.

Awatar użytkownika
3runer
Posty: 1789
Rejestracja: 2011-03-09, 19:44
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: 3runer »

powiem szczerze, ze dziwie sie co do tetry, mam ex700 z drugiej reki, chodzi miodzio, z czystym sumieniem polecam, co do awaryjnosci to przez te dwa trzy lata nic sie nie dzialo

do 54l kazdy z tych filtrow to az swiat, tak na prawde kazdy na forum ma swoja ulubiona marke i tyle

patrz w przyszlosc i kup taki, ktorego nie bedziesz musial wymienic przy wiekszym baniaku, te pokroju ex700 to tak imho do 150l maks

w moim raz na tydzien czyszcze prefiltr a raz na rok jak juz czyszczenie prefiltra nie pomaga plucze lekko wklady, szybko, lekko i przyjemnie pomimo upierdliwosci wkladow (mam eheimowskie biobale, ceramike i takie rurki karbowane, te nie chca usiedziec pod gabka)

jedyne co uleglo zacieciu to przycisk odpowoetrzania, nie korzystam z niego, wiec nie placze

w drugim baniaku mam fluvala 205, zalany w poprzednie wakacje i nie ruszany do dzisiaj, na povzatku skrecony do polowy, teraz rozkrecony na maksa i nadal ma moc

jak bedziesz ladnie dbal o uszczelki, koncowki wezy i skladal filtr porzadnie, na spokojnie i z glowa to kazdy filtr (nie liczac awarii popy) bedzie sluzyl Ci latami
Co by tu napisać... :-P

karol549
Posty: 1
Rejestracja: 2017-08-15, 10:19
Lokalizacja: warszawa

Post autor: karol549 »

ja zawsze w tych tematach pytam się specjalisty

____________________________________
http://jak-schudnac24.pl/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Filtracja”