Twinstar ;]

podziel się pomysłami
behemoth
Posty: 253
Rejestracja: 2009-01-04, 19:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: behemoth »

A czy nie ma ktoś na tyle jaj żeby zrobić jakąś przyzwoitą obudowę do tego ustrojstwa,żeby to wyglądało przyzwoicie.
Przecież ta szpulka po teflonie to tragedia jakaś.

redkontakt
Posty: 35
Rejestracja: 2014-10-19, 15:00
Lokalizacja: Łódź

Post autor: redkontakt »

No jeśli masz problem z jajami to zapitalaj do lekarza, okulista też ci się przyda, bo u mnie żadnej szpulki po teflonie nie widziałem, na filmie był prototyp sklejony pospiesznie klejem na gorąco. A co do kwestii estetyki to jak zrobisz obudowę to się pochwal :D zobaczymy co z ciebie za miszcz :D

Awatar użytkownika
lucypper
Posty: 140
Rejestracja: 2012-10-21, 09:41
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: lucypper »

redkontakt pisze:No jeśli masz problem z jajami to zapitalaj do lekarza, okulista też ci się przyda, bo u mnie żadnej szpulki po teflonie nie widziałem, na filmie był prototyp sklejony pospiesznie klejem na gorąco. A co do kwestii estetyki to jak zrobisz obudowę to się pochwal :D zobaczymy co z ciebie za miszcz :D
pochwal sie lepiej jak to się u Ciebie sprawuje i jak aktualnie wygląda

mchecinski
Posty: 19
Rejestracja: 2013-02-12, 18:09
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: mchecinski »

Panowie ale czemu się tak spinacie, na dzień dzisiejszy istnieją drukarki 3d. Robisz projekt 3d i dajesz do wydruku, koszty są znikome ok 50 zł przygotowanie druku i myślę że ze 20- 30 zł druk. W Pabianicach drukarkę ma TUNANA na Brackiej 51.

redkontakt
Posty: 35
Rejestracja: 2014-10-19, 15:00
Lokalizacja: Łódź

Post autor: redkontakt »

A ty byś się nie spinał jak gościu co nie potrafi nic zrobić się wcina w dyskusję i krytykuje? Najpierw niech przedstawi swoje dokonania, pokaże co umie i wtedy niech zabiera głos, bo takich narzekaczy i krytyków zza płota to jest wszędzie pełno, sam nic nie umie to musi się wyżyć na innych.
Drukarka 3D to trochę drogi pomysł w porównaniu do 2,60 bo tyle mnie kosztowały dwie plastikowe maskownice na otwory wentylacyjne. Na razie nie wstawiam zdjęć bo testuje różne siatki na elektrody, także często składam i rozkładam urządzenie, cały czas to prototyp i faza testów. Zachęcam aby wypowiadali się ci, którzy używają bądź chcą używać, a kibice niech obserwują w ciszy

mchecinski
Posty: 19
Rejestracja: 2013-02-12, 18:09
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: mchecinski »

Jak będziesz chciał to druknąć to daj znać, kilka rzeczy już tam robiłem może uda się coś załatwić.

Pabian
Posty: 483
Rejestracja: 2011-09-06, 20:15
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: Pabian »

Przecież można się zebrać w kilka osób i koszt druku będzie dużo mniejszy ... pewnie że i tak drożej niż jakieś kratki went. , tylko ja bym np. wolał wydać te 3 dychy i mieć coś schludnego , co wygląda estetycznie . Jak coś robić , to porządnie ,a nie byle jak , byle tylko działało , byle najtaniej.
Tutaj link do siatki , może się komuś przyda
www.e-dym.pl/Dla_majsterkowiczów/94-Sia ... sz_A5.html

behemoth
Posty: 253
Rejestracja: 2009-01-04, 19:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: behemoth »

Redkontakt ,nikt tu cie nie próbuje ,obrazić i się naśmiewać,po prostu ja wyraziłem swoją opinie że wygląda do kitu ,a to czy umiem zrobić lepsze , czy nie,to ci powiem tylko tyle,że jeszcze byś się zdziwił !

Awatar użytkownika
MichałG
Posty: 258
Rejestracja: 2012-03-01, 16:54
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: MichałG »

Powiedzcie mi po co taki wynalazek w akwarium? Jak to działa?

budak0
Posty: 6
Rejestracja: 2014-02-24, 20:01
Lokalizacja: Łódź

Post autor: budak0 »

Mam pytanie skąd macie te siatki do Twinstara. Ja podłączyłem jakąś ze stali nierdzewnej do zasilacza 12V 3,8A i ledwo ledwo ta mgiełka się unosiła. Stwierdziłem że była za gruba. Kupiłem w Pepco jakieś sitko "nierdzewne". Po podłączeniu zobaczyłem mgiełkę, natomiast po paru minutach woda zrobiła się żółta i jakby coś z tej siatki się wytrąciło. Na drugi dzień patrze a ta siatka zardzewiała.

Pabian
Posty: 483
Rejestracja: 2011-09-06, 20:15
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: Pabian »

budak0, masz namiary 3 posty wyżej ;-)

budak0
Posty: 6
Rejestracja: 2014-02-24, 20:01
Lokalizacja: Łódź

Post autor: budak0 »

Sorry, jakoś to szybko czytałem i nie zauważyłem

bechcik
Posty: 19
Rejestracja: 2011-01-26, 19:12
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki

Post autor: bechcik »

Z góry przepraszam za odkopanie tematu ale jestem ciekawy, jak się to sprawuje na dłuższą metę. Minęło już trochę czasu od zaprezentowania prototypu przez Hexa i jak wyniki? Warto w to inwestować jakiekolwiek pieniądze?
Ostatnio zmieniony 2015-03-05, 20:32 przez bechcik, łącznie zmieniany 1 raz.

Hex
Posty: 892
Rejestracja: 2011-09-15, 22:54
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Hex »

Temat nie został zakopany tylko przysypany przez brak czasu z mojej strony ;/
A co do wyników od czasu uruchomienia to hmm wyraźna poprawa kondycji roślin, zmniejszenie się liczby glonów nitkowatych bez pojawienia się kolejny skupisk. Jak czas pozwoli to wstawię jakieś zdjęcia bo obiecuj obiecuje i wyrobić się nie mogę za co bardzo przepraszam

bechcik
Posty: 19
Rejestracja: 2011-01-26, 19:12
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki

Post autor: bechcik »

dzięki za odpowiedź, czekam na foty i to pewnie nie tylko ja :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „DIY [Zrób to Sam]”