Kubełek (puchobełek)

podziel się pomysłami
ODPOWIEDZ
Vendredi
Moderator
Posty: 970
Rejestracja: 2009-05-01, 11:48
Lokalizacja: Łódź

Kubełek (puchobełek)

Post autor: Vendredi »

Do mojego małego krewetkarium nie chciałem filtra wewnętrznego wiec do wyboru miałęm kubełek lub kaskade a ze zwględu na miejsce ustawienia akwa i na estetyke padło na kubełek.

Boje akwa to tylko 19 L wiec o gotowym kubełku ne było mowy oczywiscie w gre wchodziła również cena.

A teraz konkrety, mam tylko fotke gotowca wiec wstawie i omówie po krótce co i jak.

Obrazek

użyte materiały:
w nawiasac są koszty
Pucha po gainerze ( spacer do kolegi) pojemność 4l ok 26-27 cm wysokosci
głowica od aqua ela fan-2 7,7W ( wycieczka do komórki do pudła z starym osprzetem)
wężyki (od podmian)
sylikon cała tuba 19 zł
opaska zaciskowa 2,88 zł
rura na rurki 18 zł
Wkłady
ceramika 14zł
zeolit miałem z zapasów
czysciki do garów ( z kuchni )
ocieplacz krawiecki ( wycieczka naszwalnie do rodziców)
gąbka ( z tetry tx700)

a wiec jak widać koszt niewielki.
pogladowy przekrój:
Obrazek


Nad wykonaniem nie ma sie co rozwodzić kilka prostych kroków
zrobić dziury na kabel i wężyki
wsadzić co trzeba i zakleić sylikonem
zbezpieczyć wlot głowicy czyscikami
zasypać filrt
przykryć ocieplaczek i gabką
zakręcić
i gotowe :)

Teraz omówie kilka rozwiązań, po pierwszw czemu woda leci z góry na dół i czemu tam jest powietrze? Jest tak ponieważ jest to filtr do krewetkarium i w razie jak bo mi jakegoś szkraba wciagnął bedzie mogła ona spokojnie tam żyć do czasu otwarcia filtra.

po drugie co tam robi ta grzałka? planuje ją tam gdyż nie chce ładować osprzetu do i tak małego juz baniaka

po trzecie jak uszczelnić zamkniecie tej puchy? Ze względu na to że nakrętka jest z stosunkowo miekkiego plastiku musiałe coś zdziałeć i uszczelnienie jest dwuetapowe pierwsze to było wykonanie sylikonowej uszczelki ( na życzenie moge opowiedzieć jak) a następnie zacisnięcie jej metalową obejma regulowaną na sróbke.

Po czwarte chciałem aby rurki w akwa były estetyczne i nie odciągały uwagi od zbiornika i żeby nie kuły w oczy i z ratunkiem przyszedł mi sklep AKCES oferujący przeźroczyste rury z plexi kupiłem i po 3 godzinach prób błedów i poprawek powstało to:
Obrazek

Kształt jest taki gdyż taki akurat potrzebowałem a rura która kupiłmem była oczywiscie prosta jeśli ktoś chce moge wiecej opowiedziec o tym jak to jest zrobione :) ( na ten temat chyba założe kojejny wątek)

w akwa wygląda to mniej więcej tak.

Obrazek


To chyba tyle co się tyczy mojego projektu :) z przyjemnoscią odpowiem na jakeś pytania :)
Ostatnio zmieniony 2009-11-24, 14:21 przez Vendredi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
JARECZEK
Posty: 16
Rejestracja: 2008-08-19, 10:17
Lokalizacja: Łódź

Post autor: JARECZEK »

Ja mam pytanie odnoscie podnoszenia wody, bo rozumiem, że filtr stoi po niżej akwarium.
Zastowowałeś głowice od AquaEl-a fan 2 i jak to działa? Na jaką wysokość pompuje wode?
Jak wglądało uruchmienie filtra?

Vendredi
Moderator
Posty: 970
Rejestracja: 2009-05-01, 11:48
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Vendredi »

wygląda to tak że filtrstoi na wysokosci akwa a jego pokrywka jest nad krawędzią baniaka, a zalewanie idzie bez problemu gdyż nie przejmuje się tym że jest w nim trochę powietrza ta popka jest mocna jak do takiego małego baniaczka. jak jest z podnoszeniem nie wiem bo juz mam wszystko na stałe zamontowane i nawet nie mam jak sprawdzić :) u mnie na 10cm to spokojnie bez najmniejszego problemu podnosi. a na wiecej to nie wiem.

c1n33k
Posty: 1
Rejestracja: 2015-02-18, 23:05
Lokalizacja: TL

Post autor: c1n33k »

Vendredi, Trochę odkopane ale proszę powiedz jak wykonałeś uszczelkę

ODPOWIEDZ

Wróć do „DIY [Zrób to Sam]”