Dyfuzor CO2 ale z czego??

podziel się pomysłami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JArek198905
Posty: 25
Rejestracja: 2014-02-07, 10:24
Lokalizacja: Zduńska Wola

Dyfuzor CO2 ale z czego??

Post autor: JArek198905 »

Witam :-) wiem że już były takie tematy. Mam dyfuzor szklany ze spiekiem ceramicznym ale on hałasuje i nie robi mgiełki. Może dlatego że nie moczyłem go jak był zakupiony. Chciałem dyfuzor ze strzykawki zrobić i czy mogę użyć jakiegoś innego drzewa oprócz lipy :?: (bo w okolicy nie rosną żadne). Lub czy z korka po winie można zrobić :?: Zależy mi żeby był w miarę cichy i ładną mgiełkę robił. Liczę na wasze rady ;-)
Pozdrawiam :->

arek17ap
Posty: 42
Rejestracja: 2009-12-28, 19:16
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: arek17ap »

Z innego drzewa raczej nie wyjdzie mgiełka, możesz zrobić z wacika kosmetycznego, efekt jest podobny. (ja zwijałem ciasno ok 1,5cm paski aby otrzymać średnicę nieco większą niż strzykawka, później wcisnąć i ostrym nożem ściąć)

Hex
Posty: 892
Rejestracja: 2011-09-15, 22:54
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Hex »

drewno lipowe albo kawałek piaskowca też się sprawdza i ładnie rozpyla ale trochę roboty z tym jest wtedy ;]

Awatar użytkownika
JArek198905
Posty: 25
Rejestracja: 2014-02-07, 10:24
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: JArek198905 »

Zrobiłem z wacików kosmetycznych. Fajną mgiełkę robi. Przy 1,2 bąblach na sekundę to nie słychać ale jak się da więcej gazu to piszczy :-P Morze za ciasno te waciki zwinąłem. Ale jest ok bo mam 1 bąble ustawioną. Dzięki za rady i polecam tą metodę :-D

ODPOWIEDZ

Wróć do „DIY [Zrób to Sam]”