plexi, poliwęglan, czy szkło?

podziel się pomysłami
Marek111
Posty: 7
Rejestracja: 2013-03-08, 10:30
Lokalizacja: internet

Post autor: Marek111 »

Babcia dostała wyrównanie za węgiel tak więc jest szansa na sponsora, dała jednak warunek z moją nauką, tylko babcia wie że będą w domu pływały piranie ale jak nie będzie pały z maty fizy i chemii. Rodzice zgadzają się na kucie i na wszystkie możliwe ryby z wielorybem nawet bylebym poprawił stopnie.
Tak więc nie jest tak źle
Marek

Awatar użytkownika
Incognito
Moderator
Posty: 1738
Rejestracja: 2008-05-23, 11:08
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Incognito »

Na Twoim miejscu zaprzestałbym na przelewaniu swojego zapału właśnie w naukę. Na poważne projekty masz jeszcze czas.

Poczytaj o tych rybach, pierwszym niezaprzeczalnym argumentem przeciw trzymaniu ich w baniaku 60 L jest to, że są to duże (ok. 30 cm), ruchliwe i agresywne stworzenia potrzebujące ok. 200 cm zbiornika to poruszania się.
Akwarium 60 litrowe można na prawdę ciekawie zaaranżować i trzymać tam gro ciekawszych żyjątek niżeli w/w.

Zastanów się, poczytaj [skoro nie słuchasz naszych rad] i wyznacz swoje priorytety.

Awatar użytkownika
wojtekr
Posty: 799
Rejestracja: 2009-05-19, 17:21
Lokalizacja: Łódź

Post autor: wojtekr »

zrób porządny projekt tego przedsięwzięcia i kosztorys. Podejrzewam, że za tę kasę moglibyście z kolegą postawić sobie wypasione baniaki.

Na razie nie wygląda to zbyt poważnie, ale .... mogę się mylić.

Marek111
Posty: 7
Rejestracja: 2013-03-08, 10:30
Lokalizacja: internet

Post autor: Marek111 »

Witam - niebawem wakacje, oceny nie są aż tak tragiczne, biorę się do roboty. Wszystko przygotowane.
Marek

imrasil
Moderator
Posty: 503
Rejestracja: 2009-02-25, 14:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: imrasil »

Może coś więcej na temat tego co zostało przygotowane ?

Przemyślałeś kwestie obsady ?
[center]Obrazek[/center]
[center]Obrazek[/center]

Marek111
Posty: 7
Rejestracja: 2013-03-08, 10:30
Lokalizacja: internet

Post autor: Marek111 »

Obsada będzie niewielka, rodzice wyjeżdżają wkrótce do sanatorium - mama i tata mają nerwicę. Pozostaniemy my czyli babcia Ja kolega i jego dziadek. Jesteśmy dobrej myśli. Mam świetną babcię bo popiera mnie w tym w czym tato zabrania.
Marek

Gunner
Posty: 3
Rejestracja: 2017-12-19, 09:24
Lokalizacja: Kraków

plexi, poliwęglan, czy szkło?

Post autor: Gunner »

No ja mam coś takiego - http://robelit.pl/sklep/budownictwo-prz ... anowe-lite i również sprawdza się dobrze. Dobra jakość i ładne wykonanie.

Jolcia
Posty: 1
Rejestracja: 2019-01-02, 15:20

plexi, poliwęglan, czy szkło?

Post autor: Jolcia »

Mi się wydaje, że plexi powinna być ok.

Awatar użytkownika
arturromarr
Posty: 225
Rejestracja: 2008-12-23, 23:09
Lokalizacja: Ozorków

plexi, poliwęglan, czy szkło?

Post autor: arturromarr »

Akwarium możesz przedzielić, ale tej wielkości to co najwyżej dla dwóch samców bojowników, żeby się nie gryzły.
Zarówno na piranie jaki i skalary to akwarium jest za małe.
Jestem przekonany, że jak poszukasz to znajdziesz małe rybki, które ci się spodobają, będą zgodne (nie trzeba będzie dzielić, a akwarium będzie dla nich odpowiednich rozmiarów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „DIY [Zrób to Sam]”